poster

Fotbalové opojení

 • Česko

  Ve fotbalovém kotli

 • Česko

  Fotbalová horečka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Fever Pitch

Komedie / Romantický / Sportovní

Velká Británie, 1997, 105 min

Režie:

David Evans

Předloha:

Nick Hornby (kniha)

Scénář:

Nick Hornby

Kamera:

Chris Seager

Producenti:

Amanda Posey
(další profese)
 • Ramirez85
  ****

  Předloha tohoto filmu od anglického spisovatele Nicka Hornbyho je pro mě něco jako osobní bible, každý fotbalový fanoušek se určitě nad nejedným odstavcem pousměje, když se ve všech těch pro nechápající okolí „bláznivinách“ najde. Snímek režiséra Davida Evanse, pro který napsal scénář sám Nick Hornby a přetvořil pro film těžce uchopitelný knižní materiál spíše směrem k romantické komedii o dvou lidech a jejich velmi rozdílných světech, těží z charismatu hlavního hrdiny (alter-ego Hornbyho) v podání Colina Firtha. Přestože Fever Pitch- film za Fever Pitch- knížka pokulhává, nedá se mu upřít tah na branku a časté skórování, navíc citlivě zobrazená scéna tragédie na stadionu Hillsborough a dobové zápasy Arsenalu dávají nahlédnout, jak to vypadalo v době, kdy na fotbal v Anglii chodili opravdový fotbalový šílenci a ne byznysmeni v kravatách.(6.6.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,600Tržby Celosvetovo $1,150,000(22.7.2010)

 • bassator

  36. LFŠ UH 2010 - SPEKTRUM - Fotbalová horečka (Fever Pitch / FEVER PITCH / Fotbalová horečka)(3.8.2010)

 • Malarkey
  ***

  Pochopit fanouškovo myšlení není opravdu nic jednoduchého, no a když tak koukám na tenhle film, tak pro českou holku je to asi i trošku nemožná meta. Protože pravý fanoušek Sk Slavia Praha, který v kotly nesmí chybět rovná se deseti násobek fanouška anglické ligy (pro rejpaly pravý fanoušek AC Sparta Praha rovná se stonásobek fanouška anglické ligy, aneb kde jsou ty plné Letenské ochozy? odešli s formou?) aneb kam se na ně hrabem. Ty Gunners trenýrky byly fakt unikátní. Zajímavý nat om všem je, že nejsem fanoušek, a občas si sjíždím obchody týmů jako jsou Manchester, Chelsea, Arsenal a představuju si jak by to bylo nekonvenční a supr mít na sobě hadry, který maj nášivku Gunners a velkej kanon přes celý záda, rozhodně bych se s tím rád po ulici pochlubil, to pak přesně chápu ty lidi v tomhle filmu, když z toho šílej tak, že nejsou schopný pořádně ani vnímat okolí, já mám dost, když si sjíždim ty online obchody a nic si nekoupim, stačí že na to koukám, a řikám si jak bych si toho vážil a to nejsem fanoušek, oni jsou fanoušci, oni mají být právem na co hrdý, zajímalo by mě, jestli si toho alespoň dokážou vážit, a připomenou si, že ne všude je to takové jako u nich, třeba zrovna u nás...ale po shlédnutí tohohle filmu se veškeré mé otázky zodpovědili snadno a opravdu hodně, až moc rychle.(11.2.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kdybych se mohl vrátit v čase a propašovat s sebou tvrdě získané životní zkušenosti, tak mám jednoduché zaměstnání, byt na dohled od fotbalového stadionu kanonýrů z Arsenalu (možno zaměnit za Barcelonu, Manchester United či Slavoj Houslice) a pernamentku na všechny domácí zápasy. Z uvedeného je patrné, že jsem Paulovi první polovinu filmu docela nepokrytě záviděl a druhou polovinu jsem mu trpělivě vysvětloval, že výměna tohoto ráje za získání fotbalem pohrdající slečny je hodně mizerný obchod. Ale zaláskovaní chlapi prostě dělají kraviny a mne snímky podobného typu hodně baví.(26.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace