Fotbalové opojení

Nick Hornby

Chris Seager

Amanda Posey
  • nash.

Pár dobrých momentů, sem tam zajímavá myšlenka či dialog, ale jinak poměrně prázdno. Některé momenty jsou poněkud nelogické, stejně jako pocity a motivace některých postav, vyprávění místy kostrbaté, posunující se občas kupřebu i zpět podivnými přískoky.. a že bych teď fotbalové maniaky chápal nějak víc, to taky nemohu říct..(11.2.2009)

Kdybych se mohl vrátit v čase a propašovat s sebou tvrdě získané životní zkušenosti, tak mám jednoduché zaměstnání, byt na dohled od fotbalového stadionu kanonýrů z Arsenalu (možno zaměnit za Barcelonu, Manchester United či Slavoj Houslice) a pernamentku na všechny domácí zápasy. Z uvedeného je patrné, že jsem Paulovi první polovinu filmu docela nepokrytě záviděl a druhou polovinu jsem mu trpělivě vysvětloval, že výměna tohoto ráje za získání fotbalem pohrdající slečny je hodně mizerný obchod. Ale zaláskovaní chlapi prostě dělají kraviny a mne snímky podobného typu hodně baví.(26.1.2012)

• Coleator

Proč to sakra muselo bejt tak blbý?!(29.8.2014)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - SPEKTRUM - Fotbalová horečka (Fever Pitch / FEVER PITCH / Fotbalová horečka)(3.8.2010)

jsem " normální fotbalový fanoušek " a jsem moc rád, že konečně někdo natočil film o lásce k fotbalu ( ke klubu ) z pohledu " obyčejného " fanouška a nikoliv chuligána. Toto je příběh nejen o lásce k týmu FC ARSENAL podle autobiografické knihy Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho. Tenhle film může plně docenit pouze ten, kdo někdy v životě skutečně fandil nějakému týmu! Jdete na zápas, všechno je špatně, vašemu týmu se vůbec nedaří, hráči kazí i ty nejjednodušší přihrávky, je neskutečná zima, jste celý prokřehlý a vy si říkáte , proboha co já tady dělám, mám to vůbec zapotřebí. Kamarádovi vedle říkáte, že už sem do konce sezony " nepáchnete " , ale vydrží vám to pouze do dalšího domácího zápasu a vy opět sedíte na svém místě a věříte, že se to už konečně zlomí a váš tým konečně zabere a zvítězí. Výborný Colin Firth i Ruth Gemmellová. Film narozdíl od knihy mapuje převážně mistrovskou sezonu Arsenalu 1988-89. A ten konec je jako z pera mistra oboru Alfréda Hitchcocka. Kdybych nevěděl, že to tak skutečně bylo, byl bych naštván, že tam tvůrci museli opět procpat závěr alá hollywoodský happyend. Takto jsem si ho opravdu užíval, protože sám vím, jaký je to pocit... 26. května 1989 FC LIVERPOOL - FC ARSENAL : 0 - 2! Michele Thomas vsítil druhou branku Arsenalu v 90. minutě a tím získal Arsenal mistrovský titul! P.S.1) Jsi jako George Graham , manažer Arsenalu ( no řekněte slečny, můžete dostat větší poklonu v životě :o) Pokud někdy v budocnu dostanete takovouto " poklonu " od svého protějšku, vězte, že vás opravdu miluje, tak se podle toho chovejte a né abyste se naštvaně odebrali domů. P.S. 2) slečny a dámy, nikdy neříkejte svému protějšku, když je naštvaný, že jeho tým prohrál : " vždyť je to jenom hra " - to je to nejhorší, co můžeme v té chvíli slyšet a není nic horšího, co by nás v té chvíli pořádně nadzvedlo! Nesnažte se nás pochopit, to prostě není ve vašich silách a nemůžete za to! Je to asi jako, kdyby vy jste celý rok šetřili na nádherné šaty ( jedinečné a originální ) , které jsou pouze jedny svého druhu a nakonec vám je " vyfoukla " vaše nenáviděná známá, která vás už po několikáté " doběhla " :o) P.S. 3) letos to opět nevypadá co Nicku, ikdyž naděje umírá poslední! :o((11.2.2009)