Fotbalové opojení

Nick Hornby

Chris Seager

Amanda Posey
  • pakobylka

Nejlepší byly autentické záběry z finálového utkání … Jinak nereálně vyhlížející nezábavný příběh, kde motivaci hlavních postav sice chápu, ale rozhodně ne díky zpracování tématu. Nemám zhola nic proti fotbalu ani jeho fandům - naopak, zasloužili by si lepší film.(10.2.2009)

Colin Firth jako skepsi propadající fanda Gunners vás přesvědčí, že fotbal je na ostrovech náboženstvím, kde se čas nepočítá na kalendářní roky, ale na sezóny a léto je obdobím nudného čekání na rozpis dalšího ročníku. Skloubit dohromady partnerský život a sportovní vášeň tak vyžaduje spoustu tolerance, či v ideálním případě společnou oddanost vlajce oblíbeného klubu. Je mi líto, ale tato Hornbyho adaptace mě vzhledem k své fádnosti moc nezaujala a to podotýkám nejsem fanda Spurs.. Nyní mě prosím omluvte, jdu říct své přítelkyni, že je Arsène Wenger..(11.2.2009)

Tenhle film je stejně jako knižní předloha taková moje srdeční záležitost, protože prostě Arsenal Till I Die! :)(25.11.2011)

Zajímavá sonda do duše fanouška a jeho střetu s mimozemštany z té nefotbalové planety. Bavil jsem se velmi dobře, ikdyž "je to jenom hra" :-)(11.2.2009)

Předloha tohoto filmu od anglického spisovatele Nicka Hornbyho je pro mě něco jako osobní bible, každý fotbalový fanoušek se určitě nad nejedným odstavcem pousměje, když se ve všech těch pro nechápající okolí „bláznivinách“ najde. Snímek režiséra Davida Evanse, pro který napsal scénář sám Nick Hornby a přetvořil pro film těžce uchopitelný knižní materiál spíše směrem k romantické komedii o dvou lidech a jejich velmi rozdílných světech, těží z charismatu hlavního hrdiny (alter-ego Hornbyho) v podání Colina Firtha. Přestože Fever Pitch- film za Fever Pitch- knížka pokulhává, nedá se mu upřít tah na branku a časté skórování, navíc citlivě zobrazená scéna tragédie na stadionu Hillsborough a dobové zápasy Arsenalu dávají nahlédnout, jak to vypadalo v době, kdy na fotbal v Anglii chodili opravdový fotbalový šílenci a ne byznysmeni v kravatách.(6.6.2011)