poster

Fotbalové opojení

 • Česko

  Ve fotbalovém kotli

 • Česko

  Fotbalová horečka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Fever Pitch

Komedie / Romantický / Sportovní

Velká Británie, 1997, 105 min

Režie:

David Evans

Předloha:

Nick Hornby (kniha)

Scénář:

Nick Hornby

Kamera:

Chris Seager

Producenti:

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kdybych se mohl vrátit v čase a propašovat s sebou tvrdě získané životní zkušenosti, tak mám jednoduché zaměstnání, byt na dohled od fotbalového stadionu kanonýrů z Arsenalu (možno zaměnit za Barcelonu, Manchester United či Slavoj Houslice) a pernamentku na všechny domácí zápasy. Z uvedeného je patrné, že jsem Paulovi první polovinu filmu docela nepokrytě záviděl a druhou polovinu jsem mu trpělivě vysvětloval, že výměna tohoto ráje za získání fotbalem pohrdající slečny je hodně mizerný obchod. Ale zaláskovaní chlapi prostě dělají kraviny a mne snímky podobného typu hodně baví.(26.1.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Colin Firth jako skepsi propadající fanda Gunners vás přesvědčí, že fotbal je na ostrovech náboženstvím, kde se čas nepočítá na kalendářní roky, ale na sezóny a léto je obdobím nudného čekání na rozpis dalšího ročníku. Skloubit dohromady partnerský život a sportovní vášeň tak vyžaduje spoustu tolerance, či v ideálním případě společnou oddanost vlajce oblíbeného klubu. Je mi líto, ale tato Hornbyho adaptace mě vzhledem k své fádnosti moc nezaujala a to podotýkám nejsem fanda Spurs.. Nyní mě prosím omluvte, jdu říct své přítelkyni, že je Arsène Wenger..(11.2.2009)

 • triatlet
  ****

  Filmaři i herci dokonale vystihli podstatu fandovství. Scéna zobrazující sledování přímého přenosu v televizi a vyvolanou alergickou reakci na jakýkoliv rušívý moment (ve filmu zvonek) vystřižená jako ze života:-) Jen místo Arsenal dosaďte Kateřina Neumannová, den D 24. 2. 2006 a jeden jihlavský bytový dům... Sedět nevydržím a naprázdno se odpichuji, abych na dálku taky pomohl... Fotbalové opojení krom vztahu k Arsenalu sleduje i vztah učitelské dvojice.(11.2.2009)

 • golfista
  ****

  Fotbal v hlavní roli filmu na první pohled není pro všechny. Když ale tohle téma zpracují angličani a v hlavní roli figuruje Colin Firth (opravdu jako vždy skvělý), nelze než doporučit. Takoví fandové fakt nejsou nikde jinde na světě :-)(16.3.2003)

 • pakobylka
  **

  Nejlepší byly autentické záběry z finálového utkání … Jinak nereálně vyhlížející nezábavný příběh, kde motivaci hlavních postav sice chápu, ale rozhodně ne díky zpracování tématu. Nemám zhola nic proti fotbalu ani jeho fandům - naopak, zasloužili by si lepší film.(10.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace