Fotbalové opojení

Chris Seager

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin

jsem " normální fotbalový fanoušek " a jsem moc rád, že konečně někdo natočil film o lásce k fotbalu ( ke klubu ) z pohledu " obyčejného " fanouška a nikoliv chuligána. Toto je příběh nejen o lásce k týmu FC ARSENAL podle autobiografické knihy Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho. Tenhle film může plně docenit pouze ten, kdo někdy v životě skutečně fandil nějakému týmu! Jdete na zápas, všechno je špatně, vašemu týmu se vůbec nedaří, hráči kazí i ty nejjednodušší přihrávky, je neskutečná zima, jste celý prokřehlý a vy si říkáte , proboha co já tady dělám, mám to vůbec zapotřebí. Kamarádovi vedle říkáte, že už sem do konce sezony " nepáchnete " , ale vydrží vám to pouze do dalšího domácího zápasu a vy opět sedíte na svém místě a věříte, že se to už konečně zlomí a váš tým konečně zabere a zvítězí. Výborný Colin Firth i Ruth Gemmellová. Film narozdíl od knihy mapuje převážně mistrovskou sezonu Arsenalu 1988-89. A ten konec je jako z pera mistra oboru Alfréda Hitchcocka. Kdybych nevěděl, že to tak skutečně bylo, byl bych naštván, že tam tvůrci museli opět procpat závěr alá hollywoodský happyend. Takto jsem si ho opravdu užíval, protože sám vím, jaký je to pocit... 26. května 1989 FC LIVERPOOL - FC ARSENAL : 0 - 2! Michele Thomas vsítil druhou branku Arsenalu v 90. minutě a tím získal Arsenal mistrovský titul! P.S.1) Jsi jako George Graham , manažer Arsenalu ( no řekněte slečny, můžete dostat větší poklonu v životě :o) Pokud někdy v budocnu dostanete takovouto " poklonu " od svého protějšku, vězte, že vás opravdu miluje, tak se podle toho chovejte a né abyste se naštvaně odebrali domů. P.S. 2) slečny a dámy, nikdy neříkejte svému protějšku, když je naštvaný, že jeho tým prohrál : " vždyť je to jenom hra " - to je to nejhorší, co můžeme v té chvíli slyšet a není nic horšího, co by nás v té chvíli pořádně nadzvedlo! Nesnažte se nás pochopit, to prostě není ve vašich silách a nemůžete za to! Je to asi jako, kdyby vy jste celý rok šetřili na nádherné šaty ( jedinečné a originální ) , které jsou pouze jedny svého druhu a nakonec vám je " vyfoukla " vaše nenáviděná známá, která vás už po několikáté " doběhla " :o) P.S. 3) letos to opět nevypadá co Nicku, ikdyž naděje umírá poslední! :o((11.2.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,600Tržby Celosvetovo $1,150,000(22.7.2010)

Zajímavá sonda do duše fanouška a jeho střetu s mimozemštany z té nefotbalové planety. Bavil jsem se velmi dobře, ikdyž "je to jenom hra" :-)(11.2.2009)

Svět fanoušků můžou chápat zase jen fanoušci. Onehdá jsem ve fanshopu Bohemians 1905 řešil z prodavčem dámská tanga. Byli užásný, buď zelený nebo bílý, přesně v klubových barvách a vepředu logo Bohemky - klokan s nápisem Bohemians 1905. Já, protože se v životě zabývám výhradně důležitejma věcma, jsem však navrhnul tuto změnu: Šňůrku kolem pasu udělat bílou a šňůrku co si strkají holky do prdele udělat zelenou a samozřejmě kulatý logo se zlatým klokanem v přední části tang ponechat. No, jestli se někdy dočkám slečny co se slíkne a bude mít na sobě zelenobílý tanga s logem klokana mezi nohama, tak to bude hotovej megarajc a takovou slečnu si vezmu za ženu. To jsou hold mé pověstné velké nároky na holky. Jo a ještě něco, kdyby snad nebylo jasno komu fandím -- Fuck em' all, fuck em' all, United, West Ham, Liverpool, Coz we are the Arsenal and we are the best, We are the Arsenal so fuck off the rest !!!(11.2.2009)

• Kamca_

Colina Firtha mám hodně ráda a fotbal miluju, ale tady to k sobě nějak moc nepasovalo. Chvílema to byla hodně velká nuda. Třeba film Hooligans byl natočený mnohem líp než tohle. Dokázalo to zaujmout. Fotbalové opojení se mi pod kůži bohužel nedostalo. Dávám slabých 45%.(7.6.2014)