Fotbalové opojení

Chris Seager

Amanda Posey

Scénografie:

Michael Carlin

Kdybych se mohl vrátit v čase a propašovat s sebou tvrdě získané životní zkušenosti, tak mám jednoduché zaměstnání, byt na dohled od fotbalového stadionu kanonýrů z Arsenalu (možno zaměnit za Barcelonu, Manchester United či Slavoj Houslice) a pernamentku na všechny domácí zápasy. Z uvedeného je patrné, že jsem Paulovi první polovinu filmu docela nepokrytě záviděl a druhou polovinu jsem mu trpělivě vysvětloval, že výměna tohoto ráje za získání fotbalem pohrdající slečny je hodně mizerný obchod. Ale zaláskovaní chlapi prostě dělají kraviny a mne snímky podobného typu hodně baví.(26.1.2012)

Colin Firth jako skepsi propadající fanda Gunners vás přesvědčí, že fotbal je na ostrovech náboženstvím, kde se čas nepočítá na kalendářní roky, ale na sezóny a léto je obdobím nudného čekání na rozpis dalšího ročníku. Skloubit dohromady partnerský život a sportovní vášeň tak vyžaduje spoustu tolerance, či v ideálním případě společnou oddanost vlajce oblíbeného klubu. Je mi líto, ale tato Hornbyho adaptace mě vzhledem k své fádnosti moc nezaujala a to podotýkám nejsem fanda Spurs.. Nyní mě prosím omluvte, jdu říct své přítelkyni, že je Arsène Wenger..(11.2.2009)

Filmaři i herci dokonale vystihli podstatu fandovství. Scéna zobrazující sledování přímého přenosu v televizi a vyvolanou alergickou reakci na jakýkoliv rušívý moment (ve filmu zvonek) vystřižená jako ze života:-) Jen místo Arsenal dosaďte Kateřina Neumannová, den D 24. 2. 2006 a jeden jihlavský bytový dům... Sedět nevydržím a naprázdno se odpichuji, abych na dálku taky pomohl... Fotbalové opojení krom vztahu k Arsenalu sleduje i vztah učitelské dvojice.(11.2.2009)

Fotbal v hlavní roli filmu na první pohled není pro všechny. Když ale tohle téma zpracují angličani a v hlavní roli figuruje Colin Firth (opravdu jako vždy skvělý), nelze než doporučit. Takoví fandové fakt nejsou nikde jinde na světě :-)(16.3.2003)

• pakobylka

Nejlepší byly autentické záběry z finálového utkání … Jinak nereálně vyhlížející nezábavný příběh, kde motivaci hlavních postav sice chápu, ale rozhodně ne díky zpracování tématu. Nemám zhola nic proti fotbalu ani jeho fandům - naopak, zasloužili by si lepší film.(10.2.2009)