Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Ware

Akčná a vtipná jazda s J.P. Belmondom, pri ktorej som ani po mnohonásobnom zhliadnutí nenudil. Dobré obsadenie aj vedľajších postáv (zaujal najmä Michel Peyrelon a jeho Kamil), takže za **** ()

Arnost.Dadak

Časy jsou zlé Kamile a spoustu dalších nezapomenutelných a drzých vtípků použije hlavní hrdina Stan Borowitz (J.P.B) v opravdu skvělé komedii. Kdo neviděl a nevadí mu, že se jedná o starší film, tak doporučuji. ()

Gattolino

Ve své době to byla bomba, ale bohužel to trochu zestárlo. Belmondo je tu sice klasickým Belmondem, drží si svůj vysoký standard, ale je zajímavé, že jiné jeho filmy čas tolik nevyvětral. Taková první půlka Bezva finty, Muž z Acapulca nebo Zvíře obstojí myslím i dnes. Chtěl jsem najít starého ducha tohoto filmu, ale spíše mne zmáhala nuda. Toto téma už bylo od té doby zpracováno mnohokrát a lépe. ()

ladinek

Možná uplně nejlepší film Jean-Paula Belmonda.Sympatický polda a zároven darebák,výborné hlášky-já ten film prostě miluju.95% ()

sharktoucher

Je to dobrý? Není to moc horký? Hodnoceno počtem kultovních hlášek nenatočil Bebel nikdy nic lepšího. A tohle prostoduché hodnocení kupodivu funguje! Komisař Borovitz vulgo Antonio Cerutti je totiž postavou, které tvůrci - Belmondovi přímo na tělo - nadělili ten nejlepší poměr komediálních, akčních a kriminálních prvků. A když pak maestro ještě tu a tam jako šafránu utrousí pár lehce filosofujících mouder, má vás na lopatě. Tedy - vás... Mě měl! Ale nutno přiznat, že já na tom filmu ujížděl od svých 10 let a chtít ho teď objektivně hodnotit po takové době "intimního soužití" je jako sázet na nápravu inspektora Massarda (pardon - komisaře Massarda), tedy bez šance. Tak snad jen pro zdání objektivity - mírně bezradná a křečovitá mi závěrečná scéna připadala už tenkrát... A netradiční dabér? Nutno uznat, že Miroslavu Moravcovi se podařilo sladit výraz s vizáží pařížského šarméra vskutku obstojně. Klobouček. ()

MrEddie

Jeden z lepších filmů s Belmondem. Báječná oddychovka. Inspektor Serrutti vyšetřuje smrt komisaře Beltrana svým své rázným způsobem. "Časy jsou zlé Kamile". ()

A_Shearer

Belmondo ve své vysoké formě. Nápaditý scénář, který si na rozdíl od jiných jeho filmů nehraje na směšně "drsnou realitu" ale přiznává svou úsměvnou nablblost. A ono to na rozdíl od všech dnes trapňoučkých Profesionálů a Samotářů prostě funguje. ()

Dangerous2

Kdy jsem ten film poprvé viděl? Někdy tak v roce 83 :) A právě teď na něj koukám po 101 ;-) Nejlepší Bébel, nejlepší hlášky... ()

andreas_tool

I když jsou časy zlé, Kamile, tenhle film je nestárnoucí klasika. Vlastně je čím dál lepší! Občas mám také chuť namísto svěcené vody použít .... ale stačí se podívat na tuhle Bebelovu komedii, jak si to užíval v Caterhamu Super 7 na Francouzské riviéře (divný) a hned mám lepší náladu. Pokud máte rádi hru na četníky a lupiče, pak jste u tohoto filmu správně. I když, kdo je lupič a kdo četník ()

Jirkacek

Francouzský kriminální snímek Policajt nebo rošťák z roku 1979 jsem viděl poprvé někdy během studia na střední škole, neboť komunistický režim neměl naštěstí problém s vysíláním filmů ze země galského kohouta, na rozdíl od těch amerických, které se k nám dostaly třeba až za několik let. Už tehdy mi v paměti utkvěla scéna, když charizmatický, šarmantní, elegantní a akční policejní divizní komisař Stanislas Borowitz (Jean-Paul Belmondo) vjel svým úžasným vozem do domu. Stejným způsobem jsem vzpomínal také na to, jak se pak hlavní hrdina vrahům pomstil. Když jsem si doma pustil po 34 letech tuto drsnou kriminálku abych si osvěžil paměť, napsal zasvěcený komentář a správně film ohodnotil, postupně jsem si začal uvědomovat i další scénky, ale to mi nijak nevadilo a shlédnutí jsem si řádně užil. Na začátku filmu byl ve francouzském Nice zavražděn policejní komisař Bertrand a k vyšetřování případu je vyslán divizní komisař Borowitz, kterému se rychle podařilo odhalit, že za zločinem stojí místní podsvětí, které je provázáno s úplatnými inspektory tamější policie, Rayem (Tony Kendall) a Massardem (Jean-Francois Balmer). Borowitz byl specialista na interní čistky uvnitř policie a v tomto případě se rozhodl postupovat tak, že vyvolal válku dvou gangů, působících ve městě. Díky své falešné identitě se mu zpočátku podařilo zmást vůdce obou skupin, jimiž byli Theodore Musard (Georges Góret) a Achille Volfoni (Claude Brosset), dva největší mafiáni v Nice, později je však byla jeho pravá totožnost odhalena. Krátce nato do Nice neočekávaně přijela ze studijního pobytu v Anglii Borowitzova dcera Charlotta (Jeulie Jézéguel) a začala s ním společně bydlet u spisovatelky Edmonde Puget-Rostandové (Marie Laforét), jeho příležitostné známosti. Později se obě zločinecké skupiny spojily a unesly Charlottu ve snaze vydírat Borowitze. Díky strachu inspektora Massarda, který raději odstranil své nové kumpány a snažil se tak zalíbit Borowitzovi, plán nevyšel. Po osvobození Charlotty se Borowitz rozhodl rychlým a elegantním tahem zbavit posledních příslušníků obou skupin. A tak skončila velmi příjemná a zábavná kriminální komedie, v nichž nejvíce dominovaly nekonvenční metody Belmonda, kterými dostal své protivníky do úzkých. Vše zvládal s noblesní elegancí a posměvačným humorem a přitom nezanedbával ani něžné pohlaví. Nemohu také zapomenout na skvělou honičku, při které komisař řídil autíčko autoškoly s vtipným instruktorem (Philippe Castelli) a pochopitelně vyčníval také čestný komisař Grimaud (Michel Galabru), který se držel zuby nehty oficiálních postupů. Na rozdíl od bláznivých komedií, v nichž se Belmondo objevoval, byl Policajt nebo rošťák dokonalým mixem kriminálky a komedie. Dřív jsem si to neuvědomoval, neboť jsem považoval mého oblíbence Belmonda za francouzského komika, nicméně jsem si musel přiznat, že i jako drsný inspektor či policista, své role zvládal skvěle. Byl prostě hodný své pověsti charismatického a velkého francouzského herce, který se prý rád koupal v pivu. S kvalitou snímku Policajt nebo rošťák jsem tedy byl spokojen a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, snímek Policajt nebo rošťák ode mne získal pět rošťáckých hvězd *****. () (méně) (více)

milos.bradik

Jeden z nejlepších filmů JPB, dnes už by takový film natočit nemohli. Určitě by někomu vadilo, že chování komisaře Borowitze není dost korektní. ()

KarlN

Co se dá říci víc, o herci který si nikdy na nic nehrál a nic netočil před zeleným plátnem (a to i kdyby mohl) ? Pouze tolik, že druhý takový není a všechny jeho filmy jsou a budou skvělé. Dnes už klasika a jednoznačně součást světového fondu. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo