Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

darthvader77

Vynikající film s Belmondem, který mi doporučil můj dobrý kamarád. Absolutní špička, některé scény jsou prostě boží (úvodní pokus o okradení, sauna, telefonní budka). Francouzský humor ve své plné síle :D ()

majky19

Podle mého soudu jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší komediální snímek s Jeanem Paulem Belmondem v hlavní roli. Z mého pohledu se v něm nevyskytuje žádné hluché místo, při kterém by se divák nudil, snímek má plynulý vývoj a tento film rovněž nabízí celou řadu vynikajících komických situací, zejména se mi potom nejvíc líbila scéna, kdy komisař Borowitz (J.P. Belmondo) přišel do baru, po kterém rozlil benzín a posléze podnik zapálil. Zrovna tak byla výborná scéna z letiště, kde odhalil pašeráka drog, které mu posléze zlikvidoval. Perfektní krimikomedie, zejména vhodná na víkendový odpočinek, při kterém chce divák přijít na jiné myšlenky. ()

PlayEasy

My máme náhodou Belmonda rádi. Ale pro jiné filmy. (Muž z Acapulca, Zvíře) A tohle byla bohužel stejná blbůstka jako Muž z Ria :( Děj byl zamotaný a nekompromisní. No ... možná to bylo tím, že jsme se na tento film dívali pozdě v noci a náš mozek už byl napůl vypnutý. Každopádně nám to nepřišlo ani vtipné ani kriminálka, ale něco mezi, to znamená od každého trochu a to není dobré. Jinak snaha tam byla, J. P. nebyl také špatný a přeci se nějaké pasáže filmu vydařily. Takže ... 65% Víc nemůžeme dát :-( ()

JosefTomas

Paradoxně největší klad tohoto filmu je i jeho velká slabina. Film jede neskutečným tempem a není vyloženě chvíle, kde by se divák nudil, jen se toho občas stane tolik, že může být někdo dezorientovaný. Naštěstí to zachraňuje skvělý Belmondo, dobrý scénář a skvělá akce. ()

Pete

Policajt, rošťák nebo třeba pošťák, legenda se tu představuje ve své obvyklé poloze, a ničím tak nepřekvapí, akorát nosí kvér jak Dirty Harry. Klasické Belmondovské blázniviny mi tu však výjimečně hrubě nesedly, zejména v kombinaci s vážnějším tónem scén, kde se Jean-Paul nevyskytuje. Celkem dvakrát jsem u toho usnul, tedy na třikrát dokoukával, nikdy víc. Ukamenujte mě, ale tenhle film prostě nemám rád. ()

ostravak30

Když se to vezme kolem a kolem, tak jsou ty kriminální filmy hodně podobné. Belmondo jako polda bojuje svým neotřelým způsobem proti silnému protivníkovi ať už ze strany policie nebo mafie. A stejně se neomrzí. V tomto filmu je to polda bojující proti nečistým kolegům. Nejen, že srší svým typickým humorem, ale též zvládá opět kaskadérské kousky, i když pravda, je jich podstatně méně. Dobrý základ má ale film především v dialozích a monolozích hlavního hrdiny. Ty jsou vynikající a leckdy předčí jednotlivé scény. A není divu, na filmu se sešel osvědčený tým. Jak režisér tak scénáristé se slavným Francouzem už pracovali na pár filmech a ani ty nedopadly špatně. Ani po čtyřicítce slavný Bábel neubíral ze svého tempa a je to dobře. A tak jen zbývá si povzdychnout, že je škoda, že takové metody nemohou používat policisté doopravdy. Leccos by se tím vyřešilo. ()

Vojta00

Zhlédnul jsem to a bavilo mě to. Jen jsem si na konci říkal, že mi tak úplně nesedí dohromady ta Belmondova postava. Je to člověk fyzicky přitažlivý, silný, rychlý, prudký, zákonů nedbalý, citlivý, odolný a zároveň velmi inteligentní a jedná podle plánu. Nevím, jestli takoví lidé existují. Ale jinak "u mě dobrý". ()

DJ Kritik

Zážitok z kina konca 701-tich rokov. " Zhasnete ta svetla nedá se tu spát" Už začiatok tejto krimi komédie bol úchvatný a celý film nemal slabého miesta. ()

MirkaP

Tenhle film je vlastně sled komických výstupů a kaskaderských scének spojených ne zrovna brilantnín scénářem. Ve skvělých exteriérech Nice. Ideální k intelektuálně nenáročnému odpočinku po náročném týdnu. Miluju scénku "autoškola" s ledově klidným instruktorem, , která je součástí útěku "Ceruttiho" z rekonstrukce. /// Časy jsou zlé, Kamile. 😉 Tlusťochu zaplať. 😆 ()

mrLotus

Nebudu zde vypisovat tuny nejrůznějších hlášek,které mezitím u nás zlidověli.Vynikající film společně s nádherným dabingem(opět). Klasická komedie s,,Roštákem,,Jean-Paulem. ()

pasqviL

Na Belmonda docela průměr, umí filmy udělat lepší, proto tak malé hodnocení. Ale některé hlášky jsou opravdu výborné. Můžem pane návladní ? :) ()

g.laudeo

Jsem zvědav, jak dlouho se mi tenhle Lautner-Belmondo udrží v první desítce. Dlouho jsem si myslel, že se na něj dívám znova a znova jen z nostalgie, jen proto, že na mě udělal poprvé dojem v osmé třídě při školním filmovém představení (Na čemž musel mít velký podíl obrovský revolver ráže 357 Magnum a Belmondův skok do stánku se zeleninou....Který osvícený pedagog to tehdy vymyslel?). Tehdy jsem měl pocit, že je to ohromná akční krimi. Čím jsem starší, tím častěji se u toho chechtám - nespočet suchých vtípků a stručných, leč výživných dialogů mě nepřestává bavit. Belmondův policista bez rozpaků vjede do domu polozávodním speciálem, pravidelně se proměňuje tu ve vyděrače a tam zase ve žháře nebo bombového atentátníka. Zcela samozřejmě sbalí dámu z nejvyšších kruhů, nastěhuje se jí na čas do paláce i s dcerou a u večeře vesele konverzuje s jejím manželem. Belmondův - ano, místy teatrální, ale to je součást hry - výkon dává filmu zvláštní kouzlo. Nádherný a neskutečně padnoucí soundtrack (Phillippe Sarde). ()

honzic

Solidní film s Belmondem, který až trochu přehrává, ostatní herecké výkony jsou bohužel slabší ještě více, jinak scénář dobrý, zábava a akce taky. Hodnocení: 65 % ()

srolyma

Tohle je prostě klasika, na kterou se naprostá většina současných akčních filmů kouká z uctivé vzdálenosti. A to ostatně platí o většině belmondovek. Ty vtípky baví i po třiceti letech a asi tak deseti zhlédnutích a znovu jsem si to skvěle užil. Možná ze mě mluví pamětnická nostalgie, ale podle mě to nemá chybu. A ten Moravcův dabing – nádhera! ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo