Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Roman1983

tak na tohle už koukám od mládí, a stále mě to neomrzelo, jojo "Časy jsou zlé, Kamile" :-) .. Profesionál, Policajt nebo rošťák, Veselé Velikonoce, Samotář, atd. atd. atd. atd. .. 5* ()

Mikecat

Toto je klasicka Belmondovka razna rychla vtipna exkluzivna dynamicka, hlavne posledna scena zrazky vlaku s padajucim horiacim autom. ()

Nerajohn

Tak tohle prostě můžu. Naprosto fantastický Belmondo, snůška geniálních hlášek. Pár slabších míst jako nereálné výbuchy nebo slabý Galabru filmu neškodí. Scéna s rekostrukcí vraždy, honičkou nebo likvidací Reye v sauně to bohatě převyšují. A je jedno, jestli vyhraje Křupan nebo Tlusťoch. ()

E.T.Martin

Typická Belmondovská role ze 70. či 80. let. Akce i humor, Belmondo jako ten největší správňák, který se s ničím moc nesere... V 80. letech ono toho stejně v telce nic moc zábavnějšího nebylo. ()

wick

V době svého uvedení do kin nejúspěšnější francouzský film, Belmondo v jedné z nejlepších rolí a nezapomenutelné hlášky. ()

petrusqa

Musím se přiznat, že jsem již zapomněla jak je tento film vynikající. Některé filmy z Belmondem mi splývají, obzvláště crazy komedie. Také vlivem nepříliš vynalézavých překladatelů, kteří každý druhý film s Belmondem pojmenovali "Muž z..." opravdu důvtipné. Kdo se potom v nich má vyznat? Ale tento snímek stojí nad všemi na piedestalu. Díky výbornému scénáři a samozřejmě výkonem neodolatelného Jeana-Paula... Navíc jsem zarputilý odpůrce dabingu, ale slova jako "trouba" nebo "žrádlo" ve francouzštině na mě nemají takový efekt nebo je to nostalgie? Zkrátka vždy asi budu dávat přednost Václavu Moravci a Elišce Balzerové. Ale to je opravdu výjimka. ()

SuzieS

Film promakaný od scénáře, psychologie postav, zápletky, hereckých výkonů, hudbu, od začátku do konce. Kéž by se tekové komedie točily i dneska! :( ()

v.indruchova

Začátek pro mě byl rozpačitý, ale počítala jsem s tím, že vbrzku pochopím o co tam vlastně jde. A proč se někdo chová jako hovádko. Nakonec mě to bavilo. Mělo to tu Belmondovu energii. Chtěla bych být za každou cenu v klidu jako tady ten polda. Beru si z něj příklad a začínám být v klidu a s humorem. :D ()

Merenre

Belmondo v jedné ze svých nejzajímavějších rolích. Film má zvláštní parodizující až absurdní nádech a nestává se mi to často, ale nemůžu příjít na to, jestli to byl záměr, anebo nějaká naivita či duševní nedostatečnost tvůrců. Pokud to byl záměr, pak nobelovku za genialitu. ()

VLADEK

Čumím jako pako, že jsem tento film ještě nekomentoval. Takže dnes viděno celé asi po desáté v životě a pořád to baví (O jakém filmu to dokážete říct vy?). Také díky geniálnímu dabingu. A nesmrtelné hlášky typu: " Vidíš a kvůli tomuhle jsem odešel od policie." ()

Heywood

Na svou dobu přijatelné, dnes by to všichni ztrhali, protože ani policie si nemůže dělat, co chce. Navíc to byla spíše nuda. ()

Muf911

Dnes je 6.9.2021 a odpoledne jsme se dozvěděli, že Belmondo zemřel. Velmi mě ta zpráva zasáhla, stejně jako mnoho lidí kolem mě.  Policajt nebo rošťák byla moje první volba na dnešní večer. I po těch více než čtyřiceti letech je to super detektivka šmrncnutá komedií, navíc plná nezapomenutelných hlášek. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo