Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli. Trollímu králi Peppymu se totiž podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří a nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné nabručeností, zlobou a vztekem. Naděje na změnu Bergenům vysvitne v okamžiku, kdy se jim podaří skrytý Trollíkov vyčmuchat a dokonce i unést téměř všechny jeho obyvatele. Z bergenských spárů se totiž podaří uniknout i dvěma Trollům, princezně Poppy a Větvíkovi. Těžko bychom hledali dva odlišnější Trolly, nekonečně optimistická Poppy všechny problémy řeší písní, tancem a objetím. Kdežto bručounský Větvík žije v neustálém strachu z Bergenů, netančí, nezpívá a především se s nikým nikdy neobjímá. A právě na těchto dvou hrdinech je, aby zachránili unesené Trolly z bergenských spárů. Což znamená vyrazit do jejich království, proniknout do vězeňských kobek, vysvobodit je a uniknout. A především to znamená, že Poppy a Větvík budou muset spolupracovat. A tak se tato dvojka vydává na záchrannou misi, plnou nečekaných dobrodružství a nesnází. Naštěstí na to nakonec nebudou úplně sami, potkají totiž další podivuhodnou osůbku, Bridget, která je nejen pomocnicí v kuchyni, ale i jedinou Bergenkou, která miluje zpěv, tanec a prince Chroupu. (CinemArt)

KOLMI

Spokojenost. I když závěr je nečekaně slabý, celkově super. Když to srovnám např. s Lichožrouty tohle mě nadchlo mnohem víc. Děj je jednoduchý, zápletka taktéž, ale nešli jste náhodou na animák pro děti? Podařilo se jim u toho pobavit i dospělé - což je nečekané. Jasně, zjistit na konci filmu, že v titulkách je Timrlake,člověku hned dolacne proč to bylo tak barevné a chápu zdejší komentáře s LSD. Já jsem si to opravdu užil, možná se vám animace nezdále kvalitní, ale originální rozhodně byla, nic plyšovějšího tu nebylo a v kině jsem si užíval opravdu každý ten filcový chlup, který spoustu diváků nevidí a v rozlišení 320x160 ani neuvidí. Animace je velmi kvalitní a provedení mistrovské, ale bohužel detaily uniknou těm, co postavy vidí nakresleně nikoliv filcově. Vnímat ty jemné chloupky na uších je super - fakt jsem si to užíval, chce to dobré rozlišení a pro mnohé brýle. Je to prostě určitě film, co musíte vidět v kině s pořádným ozvučením na min full HD. Musím uznat, že se povedl i dubing. Prakticky krom trochu nudnějších posledních 5 min v závěru a mizerné hodnocení na CSFD mě nic nezklamalo a všemu bych dal 5*. Ale už jsem si zvykl, že místní grupa hodnotitelů je "zvlášní". ()

Martiikk

Vlasy super a připomínka dětství jakbysmet, ale pro některé filmy asi fakt platí doporučená přístupnost, na konci subjektivně nekoukatelné. :) ()

Martin29

Seru na to já těch 5 taky dám. Někdy člověk potřebuje vypnout a podívat se i na nenáročný animák což je přesně tohle. Je to takový jiný animák cením si toho, že se tam moc nemoralizuje jak v ostatních (v podstatě kromě myšlenky, že šťastný může být každý tam jiná není) . Písně jsou též parádní i když nechápu proč jsou některé česky a některé anglicky vypadá to divně (něco podobné bylo v Moaně, ale tam byla jen 1 mám pocit anglicky a zbytek česky zatímco tady je to tak půl na půl. Nejvíce mě potěšil ten kontrast, když byly všichni šťastní a pak jak je chytli byli všichni smutní a zešedivěli jen je škoda, že ta scéna netrvala déle šlo z ní vytáhnout více. Jediné mínusy vidím v tom, že nevím cílovou skupinu, kterou by to lákala na dospělé je to moc barevné a zpívá se tam hodně (kdo nadával na Ledové Království na písně tady ať se na to radši ani nedívá) k dětem zase nepasuje ta myšlenka, že , aby si byl šťastný jez trola a ta scéna jak všichni ztmavnou je hodně na ně depresivní. A dále v tom, že tam na všichni tančí příjde mě to hodně kýčovité a navíc jsem si myslel, že tomu už v animákoch odzvonilo. Pro mě daleko lepší než Hodný Dinosaur a V Hlavě ()

Nini650

Nevím proč ten hate všude. Trollové jsou fajn, jsou to okopírování Šmoulové :) všechen ten zpěv, radost a nepřítel, který je chce jen chytit a sníst... O tom žádná, ze je to pohádka mířená na malé, ta barevnost, písničky (i když jsou to rádiové hity) třpitky... Mě se to líbilo, je to jednoduše předvídatelné, jediné, nad čím jsem přemýšlela, bylo jak se to těm trollům vlastně povede. Viděla jsem to v originálním znění, takže nevím, jak moc to dabing zníčil (podle traileru dost). V podstatě jsem spokojená :) ()

somme

Barevna, usmevna, mila, zpivajici (ale fajn songy), tancici, trpytici az trochu LSDckova odpocivarna. Deti vitany. ()

SpeedShot odpad!

No to je tedy blbost :D. Jak tu někdo psal, animák, který se prvním pohledem tváří pro děti, ale díky plnému využití LSD nemůžou děcka pochopit děj díky zpívání a celkovému smyslu to ubírá. Ale na dospělé je to až moc ujeté a dětinské. Aneb cukrová vata, plná bombónků, obalená medem a posypaná prachem z duhy. Prostě příliš... :D ()

Final

Během filmu celkem dobře pochopíte, proč Bergeni troly vlastně žerou. Budete mít totiž také chuť je sežrat a umlčet jejich trapnou infantilitu, ze které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Snaha DreamWorsksu naladit se na Disneyho vlnu, je jasná. Jenže ono to už dávno nefunguje ani u Disneyho a to že se studiu Disney občas nějaký muzikál podaří, beru spíše jako statistický údaj. Když jich totiž vyrobíte dost, pak jeden jednou zkrátka musí uspět. Ale abych byl trochu objektivní, některé ty písničky se dali poslouchat, i když celý děj filmu byl až trapně předvídatelný a nudný. Trolové jsou vhodní jen pro kojence, nebo děti, které ještě nikdy neviděli žádnou animovanou pohádku. ()

Alagaesie

Dlouho jsem neviděl aby první půlhodina filmu byla takhle utahaná. Takhle: pár zábavnejch situaci bylo, ale mělo to efekt asi jako když se chcete smát ale místo toho se dusíte. Animace zcela příšerné, o ději se mluvit ne-dá. Chcete míň? Odpad by byla pocta. Mám obavu, že dětský divák bude mít psychickou újmu, my dospělí to se skřípěním přetrpíme. Art Garfunkel obrací oči v sloup a já s ním. Trollí tacos bylo do té doby nejsvětlejším momentem filmu. Abych nezapomněl: zeje na mě kolonka „tento film jsi nehodnotil“ – já ho ani hodnotit nemůžu – není TOTIŽ CO hodnotit. ()

Ve.Su

Jelikoz mam malou dceru,myslela jsem,ze Trollove u nas pojedou trikrat denne od usvitu do setmeni,ale nejak se to nekonalo. Prvne jsme ani cele nedokoukaly,druhy pokus uz vysel,ale ani ji ani mne film nijak zvlast nenadchl.Po par dalsich opakovanich uz jsme si zvykly a zalibily se nam i nektere pisne,ale celkovy dojem stale neni nejlepsi. Vtip skoro zadny a o vhodnosti pro male deti se taky da polemizovat. Treba scena,kdy se Troll zasmeje krali Bergenu a on mu za to vyhrozuje ukousnutim hlavy?! Natocene je to tak,aby se ruzovi Trollici libili sladkym ruzovym holcickam s culicky a naramecky a rodicum starsimi songy,na ktere tancili pod discokouli ()

Nedos.

Docela jsem si po pár minutách přál, aby netrvalo dlouho a všichni skončili na taliří. Bergeni a Větvík byly jediní kdo mají v hlavě mozek, zbytek je banda pravdoláskařských Hippie, frčících na drogách, kteý si ani nedokážeme představit. ()

martulo

Je to v prvom rade Rozprávka, ktorá sa nesnaží preafektovane parodovať svet dospelých ako veľa iných súčasných. Dej má hĺbku a má zanechať odkaz,, U mňa super rozprávka. ()

Adam1408

Pohľad dospelého: nuda. Pohľad rodiča: fajn pre deti asi môže byť. Pohľad dieťaťa: Vaaaaaa a stále dokola... Prerobené známe songy pobavia, pár scénok bolo dobrých, ale ked vidím tú detskú radosť (ktorej veľmi nechápem) tak tam dáme za štyri... ()

metfor

V rámci omezeného časového prostoru propracovaná psychologie a mimika různorodých postav. Některé písničky byly skvěle zakomponované do situací (Sound of silence, I feel love). Svižný poutavý děj prošpikovaný příjemným humorem. Doporučeno i pro ne úplně pokročilé studenty angličtiny pustit v původním znění. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest