Ledová ňadra

• Francie Les Seins de glace (více)

Na Azurovém pobřeží se seznámí milý a obětavý Francois s tajemnou blondýnkou Peggy, která jakoby vystupovala z jeho díla. Pokusí se ji zachránit z péče podezřelého advokáta, jemuž nevěří, že je žena duševně nemocná. Pochopí, až když se i on málem stane její obětí... (oficiální text distributora)

Martin741

V ramci filmografie Georgesa Lautnera /Les Bon Vivants, Road to Salina, My se nehnevame/ je tento film vysloveny priemer. Lautner sa tu pokusil o francuzsky fryler, kde mala mat Mireille Darc ladove nadra a Delon zase ladove oci. Potom on sa ju pokusi zachranit, ale ona je dusevne chora ...... no a na tom sa Lautner dost neuspesne pokusil vybudovat akysi svoj pokus o tuhy fryler, miestami az dramu . 69 % ()

tomtomtoma

Napínavý zajímavý thriller o pokusu záchrany nemožného. Kriminální zápletka: zločin z vášně, v sebeobranně, či v duševním šílenství? Pochyby, chlapáctví navzdory síle a osudu, touha a smyslnost. Tajemno a pro některé šokující vyústění a vystřízlivění s velmi tupou kocovinou. Televizní scénárista Francois Rollin (Claude Brasseur) je optimista, který věří, že potkal svou osudovou ženou a tak rozhazuje statečnými činy ve víru v osud. Ochranitelství se přeměňuje v nechápavé vystřízlivění. při zjištění pravé skutečnosti. Všechno se zřejmě musí zkusit na vlastní kůži. Peggy Lister (Mireille Darc), tajemná a smyslná žena, která umí muže ovládat, aby je pak obětovala jako dar svému duševnímu strachu z mužů. Strach a fóbie přetavené v duševní nemoc, která má tragické následky pro nejednoho jejího ctitele. Právník Marc Rilson (Alain Delon), charismatická osoba se snaží ochraňovat svojí lásku. Používá všechny možné prostředky, a přesto selhává a volí dobrovolný odchod se svojí láskou. Z dalších rolí Marcova manželka Jacqueline (Nicoletta Machiavelli), která se nechce smířit se ztrátou svého muže, Marcův bratr Denis (Fiore Altoviti), oběť svého chtíče, ochránci Steig (Emilio Messina) a Albert (Michel Peyrelon), a policista Eric Carner (André Falcon), vyšetřovatel vražd. Působivé, napínavé, truchlivé. ()

mortak

Ještě než začal polykat steroidy a točit průměrná B-movies, snažil se Delon na začátku sedmdesátých let přehrát do nejednoznačných krimi rolí (Léčba šokem, Spálené stodoly) či se pokoušel o umění (Pan Klein). Výsledek je ve všech případech dost sporný. Ledová ňadra trpí teatrálnosti, Delon zaujímá sošné pózy v luxusních oblecích, hudba je přehnaně dramatická... Civilnost a nadhled by tomuto průměrnému thrilleru docela prospěly. ()

majo25

Triler, ktorý má tých trilerových scén veru pomálo. Človek ich vyráta na jednej ruke a možno mu ešte nejaké prsty ostanú voľné. Film má nešpecifikovateľnú atmosféru - neustále cesty autom alebo motorkou, luxusné vily, zimné pláže, ale aj menej záživné tempo a napríklad také napätie absentuje úplne. Čo nie je extra dobrá vizitka pre triler. K záveru sa z toho vyvíja skôr kriminálka, typicky francúzska kriminálka. Mysteriózna zápletka nie je zlá, ale na druhej strane už veľmi skoro predvídateľná. Hlavný hrdina zasa vyzerá, ako keby ho splašili z ulice. Slečna nebezpečná občas vytasí nožnice, inokedy zasa ňadro. Radšej a častejšie mohla to druhé. Celkovo je to tak na hranici medzi ** a ***. Neurazí, ani neohromí, zapadne v prachu iných francúzskych kriminálok. ()

MJMilan

Zajímavý film, kde dle mého ale hrál Delon až bočku ... bohužel jako každá Delonovka, není to nic převratného. ()

vesper001

Dokonalý thriller je ten, u kterého se bojím i po stodvacáté. A u Ledových ňader se bojím pokaždé. Hrozně se bojím u scény ve sklepě (výtah + vozík) a celý film se bojím o Clauda Brasseura, protože je to takový hodný a bezelstný ňouma, že snad ani není možné, aby to přežil… Mráz mi běhá po zádech z chladného a chladnokrevného Alaina Delona a narazit někde na Mireille Darc, tak beru nohy na ramena, i kdyby držela jen prachovku. Film ideální jako alternativa studené sprchy pro horký letní večer. ()

andrii

Spoutáni láskou k ní, jen jeden z nich, ji může zachránit. Zdání klame. Tajuplná žena brodí se svým neklidným já po pláži, služebnice zapečetěných myšlenek Mireille Darc, zvíří poklidné tvůrčí přemítání Francoise ještě dřív, než zaschne inkoust na scénáři jeho příběhu. "Večeře při svíčkách" s muži, kteří pro krásnou neznámou ztratili hlavu a chtějí proklestit kletbu chvění nitra, otázek v duši. Dva sokové - elegantně ustrojený "kravaťák" Alain Delon - advokát žijící si na vysoké noze, který frajersky postrkuje tágem taktiky varovné, vrhá pohledy typicky pokerově chladné, a ví, odkud vítr vane. Pytlák v cizím revíru - "nebojsa" Claude Brasseuer se vydává na stezku odvahy nepředvídatelné ženské duše. Jen Alain D. se ukáže jako finální pán situace - medový našeptávač, jenž vypálí poslední výstřel z milosti se slovy: "Navždy tvůj." ()

LadyPupu

Já mám pro tyhle filmy slabost a Ledová ňadra jsou 70.-ková klasika. Pár scén je opravdu mimořádně napínavých, můj oblíbený Delon tady má charisma na rozdávání, Brasseur je tu za sympaťáka, co chce zachránit křehkou Darc, která neustále vrhá pohledy plaché laně, ale zároveň se chová jak labilní hysterka. Ve finále člověk neví, kdo je větší magor a do toho hraje dramatická hudba. Pokud tento film beru jako studii toho, co se může stát, když se dva muži zamilují do jedné ženy, která je dokáže přivést až na hranici sebezničení, je to téměř bezchybné. ()

klima777

Vyšinutá dáma v nesnázích. Hmm. Delon a Brasseur. Tohle přece musí fungovat. Ani ne. Filmu chybí esprit, nadhled a především atmosféra. Možná, kdybych byla v jiném rozpoložení, hodnocení by vypadalo dosti odlišně. V zásadě jde totiž o podobnou "bejkárnu" jako Blue Velvet. Až na to, že tady mi "nervy drásající" situace přišly k smíchu a "humorné" vsuvky zaváněly trapností. Zřejmě nestačí být "freaky noir" (nebo spíš "winter") & zarytě bizarní. Tak třeba příště. Trojici hlavních představitelů se omlouvám, ale zatím nemohu jinak... ()

JohnSmith

Slušný mysty thriller s výbornou Darc. Postava Brasseura byla tak neskutečně nesympatická a otravná, že mi bylo líto, že to Darc nedotáhla do konce. ()

Josefin

Slušný thiller u něj jsem se nenudila. Nevyzrazuje na počátku pointu díky skvělým výkonům páru A.Delon a M.Darc a také Claudu Brasseurovi.Trošku jiný žánr, ale velmi zajimavé.Takový mrazivý počin Georgese Lautnera, mě udržel v napětí po celou dobu až dokonce! ()

klúčik

Zbieram filmy s Alanom Delonom. Tento film ma dosť prekvapil. Po prvom pozretí som ostal trocha začudovaný, možno som sa dobre nezadíval, nevžil do filmu? No po druhom pozretí som bol opäť prekvapený , príjemne. Miesto kde sa to odohráva - zimu moc nemusím, ten spôsob snímania a hudby, ale hlavne výborná - chladná M.Darc. Brasseur a Delon vytvorili výbornú dvojicu. 65%. ()

patrikus

Teklo to nějak pomalu, žádné napětí. Dobří herci, krásná ňadra... Ale ten scénář bylo potřeba ještě našlápnout. ()

Lionheart

Na 105 minut dost nudné, ale zato ten závěr byl úžasný. Jen nevím, zda byla ta ženská větší magor, než oba chlapi, co jí furt chránili. ()

Disease

Hodně divné francouzské krimidrama z období, kdy patrně stačilo obsadit Delona a šlo se do kina. Směšná a nesympatická postava Claude Brasseura tomu taky nepřidala. ()

kebom

Pomaly sa rozvíjajúci thriller, ktorí diváka každou minútou viac pripúta k deju. Strhujúci záver, tak si predstavujem pravý napínavý thriller. Veľká kvalitka pre fajnšmekrov! Niekoľko chybičiek prekrývajú špičkové herecké výkony. ()

ArthasKarfa

Tajemný thriller, celá řada prapodivně zvláštních scén. Pozvolně rozvíjení děje a přitom přímočarý smysl. Krásná a půvabná žena a chladný právník s úskočným šoférem. Nakonec i té krve a smrti je tam docela dost. ()

Vesecký

Běžný komerční film, jehož kvality spočívaly ve výborném hereckém obsazení a zajímavé kompozici, protože ze závěru vyplývá to, že všechno o nešťastné hrdince psychopatce vypověděl zcela pravdivě již na počátku příběhu její advokát. A že podezření z vražd, ať si to zpočátku myslíme o komkoliv z těch čtyř - manželech, bratrovi či řidiči, na nich nelpí. Příběh člověka do křesla usadí, to ano, ale na můj vkus je to někdy příliš akční, honičky aut jsou nadbytečné. A pak - asi by mi stačilo vidět tento film jenom jednou, žádnou výraznou stopu ve mně nezanechá. Lepší tři hvězdičky... ()

mArcElkrIz

Brasseur je zde velmi uvěřitelný a hraje s nadhledem. Ostatně i Delon a Darc posunují tento snímek s dost předvídatelným ale přesto zajímavým dějem o hvězdičku směrem nahoru. Atmosféra je "líně přímořská" a občasné napětí tak akorát pro oddychový snímek. Skvělá scéna - podzemní garáž. Hudba skvělá. Celkově 3,5. ()