poster

The Conspiracy

Thriller / Horor

Kanada, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ***

  Yop, mně to docela sedlo. Ať už atraktivností daného námětu (konspirace ohledně 11. září a Bilderbergu mě hodně baví, a to ani nejsem paranoidní), tak závěrečnou půlhodinou, která se z „pouhých“ konspiračních teorií překlene do „obřadního“ survivalu. Forma FF tentokrát nevadí, naopak, má své opodstatnění a svou funkci plní. Zajímavý krok provedou jeho tvůrci ve zmiňovaném závěru: klasické kamery vymění za miniatury schované ve sponách ke kravatám, aby dvojici hrdinů (a divákům zároveň) umožnili prožít autentickou hrůzu z následujícího dění. Ale jak už bylo řečeno, musíte přistoupit na jejich hru, podobně jako v drtivé většině ostatních pseudo-dokumentů.(1.2.2014)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Jim a Aaron vytvárajú malý nezávislý dokument o konšpiráciách rôzneho druhu. Jedného dňa sa im podarí nakontaktovať na chlapíka menom Terrance. Osamelého čudáka veriaceho, že ľudia na tomto svete sú len obyčajný otroci, ovce slúžiace vyššej moci. Spoločenstvám ako Bilderberg Group na čele ktorej sú najbohatší ľudia planéty, ovládajúci svet, vraždiaci nevinných ľudí pre dosiahnutie neobmedzenej moci. Spočiatku ide všetko ako má. Terrance ponúka jeden rozhovor za druhým, predkladá rôzne teórie či "overené" tajné podklady o vládnych sprisahaniach. Dňom 20 Júla 2011 ubehli 4 týždne čo sa po Terrancovi zľahla zem. Byt je prázdny a ani jeden z overených spôsobov, ako ho vyhľadať nefunguje. Kde sa podel? Čo sa s ním stalo? Podarí sa Jimovi a Aaronovi Terranca nájsť? Aké budú následky pátrania po Terrancovi? TENTO FILM POZERÁM DŇA 1.10.2013. BUDEM SI TO NAVŽDY PAMÄTAŤ NAJMÄ Z DVOCH DÔVODOV. ZA 10 DNÍ MÁM 32 ROKOV, V DNEŠNÝ DEŇ AMERICKÝ REPUBLIKÁNI VYHLÁSILI PLATOVÚ NESCHOPNOSŤ. SMUTNÉ NA OBOCH UDALOSTIACH JE, ŽE OBE SÚ NEGATÍVNE. SOM ZASE RAZ STARŠÍ A SVET OPÄŤ RAZ SMERUJE PO VIACERÝCH ATAKOCH, AKO PRI KRACHU BÁNK - KU "DNU" (snáď sa mýlim). Netvrdím a ani nechcem nikoho presviedčať, že tento film nám chce povedať omnoho viac, ako sa na prvý pohľad zdá. S filmovaný je na výbornú, dokonca napriek nie najpochmúrnejšej atmosfére, nedostatku lakačiek či vyobrazeniu gore, žáner HOROR tu sedí ako uliaty najmä z dôvodu vyobrazeniu myšlienok, ktoré môžu mať pre ľudí katastrofálne následky. Film však nie je len o konšpiráciách. Má široký záber a diskutuje o mnohých veciach, ako napr. cirkvi a prvej zmienke o "prvom bohu" Mithrasovi spred 4000 rokov p.n.l., ktorý tak isto zomrel 25.12, tak isto vstal z mŕtvych po 3 dňoch (mimochodom tak ako Mithras, ani Boh nie sú jediný dvaja o ktorých existuje zmienka o zmŕtvychvstaní. Starobylých bájok o rôznych Bohoch z rôznych kultúr hovorí o takmer 40 prípadoch s podobným príbehom, osudom, ako pri "našom" BOHU) Snímok je z troch štvrtín DOKUMENTÁRNY, nečakajte akciu ale dlhé, dlhočizné debaty nútiace sa zamyslieť nad "chodom" tohto sveta. Až záver ponúka čo to zo žánru horor. P.S.: Zamyslíme sa my ľudia vôbec niekedy? Otvoríme oči? Áno som jeden z nich. Konšpirátor, iluzionista, nazvite si mňa či mne podobných ako len chcete. No nič sa na tomto svete nedeje len tak a všetko má svoju príčinu. Najväčším problém ľudí je, čo i len na pár sekúnd pripustiť, že tá najväčšia absurdita (konšpirácia) by naozaj mohla byť pravda.(1.10.2013)

 • Aluska88
  ****

  The Conspiracy přináší docela znepokojivou verzi na všemožné (nebo vlastně jen na jednu?) konspirační teorie. Na jejich podstatu. Neřekla bych však, že jeho zařazení do žánru "horor" je opodstatněné. Jedná se spíše o psychologické drama. Pokud však čekáte, že se bude jednat o dynamickou podívanou, či strhující a děsivý "Hand Cam" horor, raději The Conspiracy přeskočte. Snímek se nese převážně v informativním charakteru, který je však velmi přesvědčivě podáván. Je to zajímavé, reálné a pravděpodobné. Zhruba poslední půlhodinku však nastává skutečné "psycho." Můžu říct, že mně i hodně mrazilo. The Conspiracy představuje skutečnou a možnou hrozbu pro lidstvo. Děj vyniká specifickou atmosférou, v níž jakoby cítíte a vnímáte ten (ne)hmatatelný děs. Jakoby na Vás dopadal. A minimalistická "scary music" jen umocňuje celkovou atmosféru. Z filmu si můžete odnést spoustu zajímavých informací a skutečností, které si každý může přebrat po svém. Například božstva Mithras, potřásání rukou či New World Order. Po zhlédnutí jsem do Googlu zadala "Tarsus Club." Dokonalý marketing k filmu:) Jenže "oni" existují. Věřím tomu. To, co je nad náma, instituce, společnosti, je natolik mocné, že my ani nemáme představu, o co všechno se může jednat. Nebo máme...?(19.4.2014)

 • korbitch22
  ****

  Znepokojující found footage, který vlastně efektivně, atmosfericky a s naprostou hereckou elegancí ukazuje pravdu.Tedy pravdu, pokud "konspiračním" teoriím věříte, nebo nevěříte.Všichni jsme jen ovce, sluhové a dělníci systému, za který nevidíme, nemáme ani páru o tom, kdo řídí všechny události. Každá z teorií zmíněná ve filmu není teorie, podle mě sou to holá fakta.Nejsem pošuk, co je zavřenej v temným bytě obklopenej kočkama a tunou vystřihovánek, ale všemu tomu věřím.11. září, vyvolávání válek útočením do vlastních řad, tajným spolkům které všechno řídí, bankám jenž drží v hrsti každého oficialně známého mocného člověka.Systém je vytvořený na penězích, půjčkách, krvi a strachu. My jsme jen hovna, dělníci a v případě vojáků pouhé nástroje mocensky mnohem vyšších lidí, než-li jsou samotné vlády. Všechno se mění v jeden velký a odporný svět, ve kterém neznamenáme nic. A já s tim taky nehodlám nic dělat. Jsem dělník jako všechny ovce kolem, mým úkolem je co možná nejefektivněji zajistit rodinu a užít si na plno každou volnou chvíli kdy nejsem v práci. Věřím, že američané zavraždili 3000 vlastních lidí aby mohli v padnout do Afghánistánu? Ano, jsem o tom na 100% přesvědčený, ale aboslutně nic s tím neudělám a řešit to nebudu, i když je to naprosto strašné. Film, který udeřil hřebíček na hlavičku pro všechny lidi, kteří vědí, jsou s tím srovnaní a žijí dál svě určené životy. Napínavý a atmosferický trhák, podpořený dokonalou hudbičkou skoro jako vystřiženou z nového Trona, herecky perfektní a efektně sestříhaný, nebýt odfláknutého konce, který mi nedal pocit naplnění, dám 5*, ale o tom už prostě konspirační teorie jsou. Jinak vy vážně věříte, že v USA parta mongoloidních vopic unesla několik letadel a zbořila dva obří mrakodrapy, které by nesundal ani menší asteroid? Potom jste přesně ty dokonalé stroje, které z vás chtějí mít ;) 85%.(28.5.2014)

 • George Stobbart
  ****

  Dvojica filmárov sa snaží preveriť možnú konšpiračnú teóriu po záhadnom zmiznutí miestneho sprisahaneckého nadšenca a pri tom sa dostáva na stopu tajnému spoločenstvu, ktorého „práca“ siaha až hlboko do histórie... Je možné, že tu funguje skupinka s takým vplyvom, aby ovládala fungovanie spoločnosti? A pokiaľ áno, stojí naozaj za to ich sledovať a naivne si myslieť, že to človeka nepríde draho? To sú len jedny z mála otázok, ktoré sa v priebehu tohto realisticky a reportážne ladeného found footage vynárajú a pokiaľ má človek slabosť pre konšpiračné teórie (+ špinavé zákulisie fungovania USA), tak môže byť v siedmom nebi. Ja som síce nebol a miestami som sa aj nudil, no vo finále to našťastie príjemne atmosféricky zhustlo, luxusne vygradovalo a odmenilo moju trpezlivosť, takže sa sťažovať nemusím.(9.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace