poster

The Conspiracy

Thriller / Horor

Kanada, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  ****

  Skvělý found footage, ale nikoliv horor, což by možná někoho dle žánrového zařazení mohlo zmást. Velmi mě překvapilo, jak tento "pseudo dokument" působí už od začátku poměrně autenticky. Tvůrci tento dojem budují pomocí rozmazaných obličejů, modifikovaných hlasů, volbou veřejných lokací, různými rozhovory, historickými vskuvkami a tak dále. Když to celé vnímáte jako hru a přistoupíte na ni, tak se faktor zábavnosti o něco zvedne. Celý příběh "dvou dokumentaristů" vychází z dnes už tolik omílaných konspiračních teoriích o 11. září 2001, Novém světovém řádu a tajných společnostech, které údajně řídí chod světa. Nevím jak vy, ale kdekoliv vidím zmínění o Iluminátech (myšleno obecně), naskakuje mi kopřivka, protože má tím už nemálo lidí vymyté mozky. Nevěřit hned všemu a pochybovat je dle mě pozitivní postoj, ale bezmezně věřit těmto konspiracím je akorát cesta do propasti. A touto cestou se postupně vydají naši hrdinové filmu The Conspiracy. Začne to zpovídáním jednoho ze zarytých konspiračních teoretiků, který v jeden den záhadně zmizí. Rozhodnou se postupně ty tajné nitky rozplétat, až se sami dostanou na setkání jakéhosi společenství "Tarsus Club" uctívající kult boha Mithrase, který očividně odkazuje na skupinu Bildeberg a jejich setkání. Tvůrci si dali opravdu záležet s marketingem a svědčí o tom fakt, že stránky "Tarsus Club" skutečně najdete a vypadají jako ve filmu! The Conspiracy po celou dobu dobře graduje. Od původního shánění informací to přejde na podivné sledování a kontaktování jedním člověkem, který o "Tarsus Clubu" ví mnohem víc než ostatní. Byl jsem hodně paf z toho finále, protože se dokumentaristi stanou součástí tajného zasvěcovacího rituálu a jak to asi tak může dopadnout si domyslete sami. Trošku jsem si vzpomněl na okultní scénu z Kubrickova Eyes Wide Shut a všechny ty účastníky ve škraboškách. V těchto chvílích se atmosféra dala doslova krájet. Úplný závěr vede vlastně k zamyšlení nad celou problematikou konspirací a nabízí tak zcela jiný pohled na věc. Což je veliké plus, protože v začátku se tak The Conspiracy vůbec netváří, ale mrkněte radši sami a udělejte si svůj vlastní úsudek.(21.5.2015)

 • Davies182
  ****

  The idea was planted into Davies182's mind... Ha! Mě neoblafnete, já vim, že je na tom něco pravdy! Konspirační jednohubka pro všechny fanoušky tajemna o tom, že na 9/11 je cosi shnilého. A vlastně na úplně všech - nejen světových - válkách. Doporučuje osm z deseti agentů Mulderů.(25.3.2014)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Ehm, tak pro začátek - tohle není horor. Na lehký thriller bych mohl i přistoupit, ale vesměs se jedná o prázdné dokumentární rozpracování jakési myšlenky, že se někde nějací pracháči slízají v ultra tajné komunitě, která má za úkol každý ráno rozsvítit Slunko a cílem je svými spikleneckými kousky korigovat rychlost toček Zeměkoule. Ono tohle FFko vypadá opravdu strašně inteligentně, jenže zdání klame. Celá tahle teorie totiž není ve filmu ani zdaleka dostatečně podložená nějakými, natož uvěřitelnými fakty a důkazy, takže byť jsem se snažil ze všech sil si zafantazírovat, vyšel z toho pouze pšouk do vykvetlé stojaté, který nechá každýho klidným, natož aby ho nějak znepokojil. Jako škoda no, je to slušné FF s příjemnou stopáží o uplným hovně. Až mně zas někdo bude chtět nakecat, že světu vládne ošatka blbců maskujících se za zvěřinu všeho druhu, křepčící kolem táboráku a lítající v noci s baterkama po lese, tak klidně, ale ať tam po tom lese v noci opravdu běhají dědci typu Gatese, Helúa, Buffeta....aspoň se pobavím. 40%(23.8.2013)

 • chezush
  ***

  Ach ty konspirační teorie.. Ne že bych byla naprostý skeptik, ale znáte to, lidé věří rádi tomu, co si přejí, aby bylo pravda. O dost horší je, když se to vymkne kontrole, jako v případě hlavních postav. Dokument v dokumentu o lidech, kteří se rozhodnou prozkoumat a ponořit se do různých konspiračních teorií, které jim postupem času začnou lézt na mozek. Bohužel přesně tahle část, o které jsem si myslela že zaujme, mě paradoxně po celou dobu nejvíce nudila. Ne že by to sledování bylo vyloženě mučení, ale pár zvratů a akce bych určitě s radostí přivítala. Co mi ovšem tu nezáživnou část vynahradilo a dalo důvod ke 3*, je posledních 30 minut. Někdo možná bude nesouhlasit, ale určitě stojí za to si počkat a prokousat se k poslední půl hodině. Aneb bacha na zvědavost, často vede k posedlosti a je dost pravděpodobné, že tím někoho naserete.(10.8.2013)

 • korbitch22
  ****

  Znepokojující found footage, který vlastně efektivně, atmosfericky a s naprostou hereckou elegancí ukazuje pravdu.Tedy pravdu, pokud "konspiračním" teoriím věříte, nebo nevěříte.Všichni jsme jen ovce, sluhové a dělníci systému, za který nevidíme, nemáme ani páru o tom, kdo řídí všechny události. Každá z teorií zmíněná ve filmu není teorie, podle mě sou to holá fakta.Nejsem pošuk, co je zavřenej v temným bytě obklopenej kočkama a tunou vystřihovánek, ale všemu tomu věřím.11. září, vyvolávání válek útočením do vlastních řad, tajným spolkům které všechno řídí, bankám jenž drží v hrsti každého oficialně známého mocného člověka.Systém je vytvořený na penězích, půjčkách, krvi a strachu. My jsme jen hovna, dělníci a v případě vojáků pouhé nástroje mocensky mnohem vyšších lidí, než-li jsou samotné vlády. Všechno se mění v jeden velký a odporný svět, ve kterém neznamenáme nic. A já s tim taky nehodlám nic dělat. Jsem dělník jako všechny ovce kolem, mým úkolem je co možná nejefektivněji zajistit rodinu a užít si na plno každou volnou chvíli kdy nejsem v práci. Věřím, že američané zavraždili 3000 vlastních lidí aby mohli v padnout do Afghánistánu? Ano, jsem o tom na 100% přesvědčený, ale aboslutně nic s tím neudělám a řešit to nebudu, i když je to naprosto strašné. Film, který udeřil hřebíček na hlavičku pro všechny lidi, kteří vědí, jsou s tím srovnaní a žijí dál svě určené životy. Napínavý a atmosferický trhák, podpořený dokonalou hudbičkou skoro jako vystřiženou z nového Trona, herecky perfektní a efektně sestříhaný, nebýt odfláknutého konce, který mi nedal pocit naplnění, dám 5*, ale o tom už prostě konspirační teorie jsou. Jinak vy vážně věříte, že v USA parta mongoloidních vopic unesla několik letadel a zbořila dva obří mrakodrapy, které by nesundal ani menší asteroid? Potom jste přesně ty dokonalé stroje, které z vás chtějí mít ;) 85%.(28.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace