The Conspiracy

Thriller / Horor

Kanada, 2012, 85 min

Aj medzi kopami sračiek sa nakoniec nájde fakt skvelé impozantné dielo. Smutné, že tomu filmu sa nevenuje väčšia pozornosť. Takže nie je to žiadna čistá žánrovka, skôr psychický teror, ktorý si každou minútou stáva väčšiu a väčšiu atmosféru. Ako ma bavila prvá nehororová polovica, tak druhá. Tvorcovia si vedia, čo kedy dovoliť. Spracovanie témy konšpirácie na výbornú, aj keď tá téma ma už vôbec nebaví. Ťaženie s iných FF sa prepáčiť dá. Debut dobrý, určite MacBride v krvi niečo má.(12.2.2014)

Konečně film pro mě, člověka který se konspiračními teoriemi docela zabývá. Já jsem spokojen, pod pojmem horor si nepředstavuji jen duchařinky a střeva po obýváku, ale i film, který mi něco dá, je zajímavý, chytrý a pro mě poučný. Skvělé Found-Fottage, kde se sice kecá celou stopáž, ale prostě mě to bavilo. Konec jako vždy hezky natočen a taky docela nervák. Pro ty, kteří hledají jen gore, vyhněte se tomu. Pro ty, kteří hledají ve filmech nejen zábavu a také máte rádi vážnější témata a konspirace, hurá do toho.(16.3.2014)

The Conspiracy přináší docela znepokojivou verzi na všemožné (nebo vlastně jen na jednu?) konspirační teorie. Na jejich podstatu. Neřekla bych však, že jeho zařazení do žánru "horor" je opodstatněné. Jedná se spíše o psychologické drama. Pokud však čekáte, že se bude jednat o dynamickou podívanou, či strhující a děsivý "Hand Cam" horor, raději The Conspiracy přeskočte. Snímek se nese převážně v informativním charakteru, který je však velmi přesvědčivě podáván. Je to zajímavé, reálné a pravděpodobné. Zhruba poslední půlhodinku však nastává skutečné "psycho." Můžu říct, že mně i hodně mrazilo. The Conspiracy představuje skutečnou a možnou hrozbu pro lidstvo. Děj vyniká specifickou atmosférou, v níž jakoby cítíte a vnímáte ten (ne)hmatatelný děs. Jakoby na Vás dopadal. A minimalistická "scary music" jen umocňuje celkovou atmosféru. Z filmu si můžete odnést spoustu zajímavých informací a skutečností, které si každý může přebrat po svém. Například božstva Mithras, potřásání rukou či New World Order. Po zhlédnutí jsem do Googlu zadala "Tarsus Club." Dokonalý marketing k filmu:) Jenže "oni" existují. Věřím tomu. To, co je nad náma, instituce, společnosti, je natolik mocné, že my ani nemáme představu, o co všechno se může jednat. Nebo máme...?(19.4.2014)

Znepokojující found footage, který vlastně efektivně, atmosfericky a s naprostou hereckou elegancí ukazuje pravdu.Tedy pravdu, pokud "konspiračním" teoriím věříte, nebo nevěříte.Všichni jsme jen ovce, sluhové a dělníci systému, za který nevidíme, nemáme ani páru o tom, kdo řídí všechny události. Každá z teorií zmíněná ve filmu není teorie, podle mě sou to holá fakta.Nejsem pošuk, co je zavřenej v temným bytě obklopenej kočkama a tunou vystřihovánek, ale všemu tomu věřím.11. září, vyvolávání válek útočením do vlastních řad, tajným spolkům které všechno řídí, bankám jenž drží v hrsti každého oficialně známého mocného člověka.Systém je vytvořený na penězích, půjčkách, krvi a strachu. My jsme jen hovna, dělníci a v případě vojáků pouhé nástroje mocensky mnohem vyšších lidí, než-li jsou samotné vlády. Všechno se mění v jeden velký a odporný svět, ve kterém neznamenáme nic. A já s tim taky nehodlám nic dělat. Jsem dělník jako všechny ovce kolem, mým úkolem je co možná nejefektivněji zajistit rodinu a užít si na plno každou volnou chvíli kdy nejsem v práci. Věřím, že američané zavraždili 3000 vlastních lidí aby mohli v padnout do Afghánistánu? Ano, jsem o tom na 100% přesvědčený, ale aboslutně nic s tím neudělám a řešit to nebudu, i když je to naprosto strašné. Film, který udeřil hřebíček na hlavičku pro všechny lidi, kteří vědí, jsou s tím srovnaní a žijí dál svě určené životy. Napínavý a atmosferický trhák, podpořený dokonalou hudbičkou skoro jako vystřiženou z nového Trona, herecky perfektní a efektně sestříhaný, nebýt odfláknutého konce, který mi nedal pocit naplnění, dám 5*, ale o tom už prostě konspirační teorie jsou. Jinak vy vážně věříte, že v USA parta mongoloidních vopic unesla několik letadel a zbořila dva obří mrakodrapy, které by nesundal ani menší asteroid? Potom jste přesně ty dokonalé stroje, které z vás chtějí mít ;) 85%.(28.5.2014)

The Conspiracy je bezkonkurenčně nejchytřejší Found Footage, co kdy byl natočen, ale zřejmě i nejnudnější. Je to opravdu jen a jen dokumentární, konverzační drama, které je zajímavé k zamyšlení, ale nenabídne nám nic spojeného s hororem či thrillerem, což pokládám za obrovské mínus, na druhou stranu Konspirační teorie je dosti lákavý a zajímavý námět,který zaujme i přes pomalé tempo. 50%(9.8.2013)