poster

The Conspiracy

Thriller / Horor

Kanada, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George Stobbart
  ****

  Dvojica filmárov sa snaží preveriť možnú konšpiračnú teóriu po záhadnom zmiznutí miestneho sprisahaneckého nadšenca a pri tom sa dostáva na stopu tajnému spoločenstvu, ktorého „práca“ siaha až hlboko do histórie... Je možné, že tu funguje skupinka s takým vplyvom, aby ovládala fungovanie spoločnosti? A pokiaľ áno, stojí naozaj za to ich sledovať a naivne si myslieť, že to človeka nepríde draho? To sú len jedny z mála otázok, ktoré sa v priebehu tohto realisticky a reportážne ladeného found footage vynárajú a pokiaľ má človek slabosť pre konšpiračné teórie (+ špinavé zákulisie fungovania USA), tak môže byť v siedmom nebi. Ja som síce nebol a miestami som sa aj nudil, no vo finále to našťastie príjemne atmosféricky zhustlo, luxusne vygradovalo a odmenilo moju trpezlivosť, takže sa sťažovať nemusím.(9.8.2013)

 • ricci.s
  **

  Určite si to svojich priaznivcov nájde, ale moja šálka kávy to teda rozhodne nebola. Ani nie, že by to bolo vyložene zlé, pretože zápletka ma celkom zaujala a nakrútené to bolo taktiež veľmi kvalitne. Lenže pre mňa to bol len obyčajný polodokument, ktorý sa o ten sľubovaný "horor" ani len neobtrel. Moja pozornosť a môj záujem o film ako o napínavý či desivý found footage tým pádom klesal každou minútou rapídnou rýchlosťou. Ani ten "kúsok akčnejší" záver to veľmi nevylepšil. Nič pre mňa.(9.8.2013)

 • chezush
  ***

  Ach ty konspirační teorie.. Ne že bych byla naprostý skeptik, ale znáte to, lidé věří rádi tomu, co si přejí, aby bylo pravda. O dost horší je, když se to vymkne kontrole, jako v případě hlavních postav. Dokument v dokumentu o lidech, kteří se rozhodnou prozkoumat a ponořit se do různých konspiračních teorií, které jim postupem času začnou lézt na mozek. Bohužel přesně tahle část, o které jsem si myslela že zaujme, mě paradoxně po celou dobu nejvíce nudila. Ne že by to sledování bylo vyloženě mučení, ale pár zvratů a akce bych určitě s radostí přivítala. Co mi ovšem tu nezáživnou část vynahradilo a dalo důvod ke 3*, je posledních 30 minut. Někdo možná bude nesouhlasit, ale určitě stojí za to si počkat a prokousat se k poslední půl hodině. Aneb bacha na zvědavost, často vede k posedlosti a je dost pravděpodobné, že tím někoho naserete.(10.8.2013)

 • xxmartinxx
  ****

  Sice poněkud čitelný, ale jinak velmi příjemný thriller. Sluší mu jak zvolený found footage formát, který naštěstí není přepálený, tak rozdělení na dvě poměrně odlišné poloviny. Hodně to těží z atraktivity námětu, ale na tom přece není nic špatného. Možná by to chtělo větší cit pro detail, ale tak stačilo...(21.9.2013)

 • Fr
  **

  ,,…NEMŮŽETE DOKÁZAT, ŽE TAM NĚKDE NEJSOU TAJNÝ VLÁDCI, KTEŘÍ SE NÁS SNAŽÍ KONTROLOVAT A MANIPULOVAT S NÁMI…“ /// Tož originální, to vono to je. Nejdřív zmizí T. – chlápek co burcoval proti vládním spiknutím. Snažil se odhalit tajemství … ble, ble, ble (nebuď blbej a dosaď si tam to, co tě zajímá…). A i těm dvěma týpkům (co točej film) je jasný, že lidi sami nemizej. Investigativně hledaj vzorec mezi informacema nalepenejma na zdi, a když ho najdou… já vám kurva nevím. Kecy vo rituálu kolem Mithry … správně, týpci mě nuděj. Jeden je rozhozenej informací, že existujou lidi, co tajně říděj svět – ještě že do konce zbejvá 40 minut. Celý je to takový, jako když se rozhodnete natočit domácí video (home video – poznámka pro lingvisty) a místo masturbace bude téma konspirace. Pak se budete hoďku snažit, aby (aspoň) závěr vedl k nějakýmu vyvrcholení a tajně (konspirativně) budete doufat, že diváka přivedete k vrcholu. Tož uznávám, že jsem vrchol neměl, ale moji pozornost aspoň na tu chvíli získali. Jsem schopen uznat, že tam má to Found Footage smysl. Ale jinak? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, že bych se měl bát novýho světovýho pořádku. 2.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.2.2014)

 • - Spoiler: Ve scéně poté, co se Jim (James Gilbert) v zadní části vozidla dostal ven z vaku, byla jeho reakce skutečná. Herec totiž trpí klaustrofobií. (Mrs.Blue)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace