Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

mandella

Celkem příjemný film na nedělní velké prádlo nebo k zašívání ponožek. James Corden a jeho filmoví rodiče Meaney a Walters ok. Natočeno zřejmě kvůli dojímání se sám nad sebou, případně nad tím, jak je ten náš život těžký a jak je hezké, že televizní soutěž někomu změní život. P. S. csfd.cz nabízí jako podobný film Billyho Elliota, ve kterém taky hrála Julia Walters. Ten však měl na rozdíl od tohohle koule. Možná proto, že fikce? ()

Saxos

Nesnáším Česko má talent. Nesnáším Česko-slovensko má talent. A tak by šlo pokračovat dál. Brad Pitt a Cameron Diaz z net seznamky mě ale fakt pobavili. Hodně k tomu přispělo, že jsem nevěděl do čeho jdu a talentová soutěž probleskne až v závěru filmu. Ve filmu jsem také zaznamenal spoustu zelené barvy. ()

MaxQ69

Milý a příjemný zážitek. Paul Potts v podání James Cordena je dobrý a oceňuji i detaily, kterých se tvůrci drželi. Striktně beze změn citovali přesná slova, která Paul řekl v konkurzech a při prvním vystoupení. Corden se navíc pečlivě naučil grimasy a pohyby Paula Pottse, a tak postavě přidává na věrohodnosti. Celkově vyprávění o sympatickém nesmělém géniovi hodnotím kladně. Možná také proto, že Paula Pottse sleduji od první chvíle a dodnes patřím k jeho velkým fanouškům. 80%. ()

zodiak217

Naozaj neskutočná životná cesta jedného skutočného obyčajne - neobyčajného chlapca s veľkým talentom, ktorý si tak trochu neveril. Skúšaný životom po všetkých stránkach potreboval len tých pár správnych ľudí okolo seba a trošku šťastia aby pochopil, že jeho talent je dar, ktorý nemôže skrývať len pre seba, napriek tomu, že sa mu niektorý posmievali a zrážali ho na kolená. Pekne bolo v tomto filme vidieť, že koľko krát spadneš, toľkokrát musíš vstať a ísť ďalej a tvoj dar ťa povedie ďalej a ďalej. Po tomto všetkom čo som videl a ak je len polovica z toho pravda mu to naozaj doprajem. Je neskutočné ako jeden človek dokáže inšpirovať tisíce ďalších a pritom sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o byčajného chlapca, ktorý v živote nič nedokáže lebo trpí nedostatkom sebadôvery, no napriek tomu, že sám neveril, verili mu ľudia, ktorým na ňom záležalo a nikdy ho nenechali padnúť na samé dno. Možno sa zdá, že tento film je iba obyčajným priemerom britskej kinematografie, no je plný krásnych momentov s hlbším významom, že som sa nielenže ani na minútu nenudil, ale neľutujem ani jednu zhliadnutú minútu tohto skvelého príbehu. Veľa zdaru Paul Potts! ()

allegria

Vím, že bych měla hodnotit film pokud možno bez emocí, ale nejsem filmový producent ani odborník, proto si ty emoce dovolím. Jen u málokterého filmu jsem se tolik nabrečela :-) no, snad to bude trochu i tím, že miluju italskou operu a všechny ty árie, které ve filmu zazněly. Co mě ale opravdu dostalo do kolen bylo, že v tomto skutečném příběhu vystupuje muž, který dostal od života tolik ponižujících kopanců, jako jen málokdo, a přece to nevzdal. Děkuju tímto tvůrcům filmu, ale i skutečné postavě hlavního hrdiny, za překrásný příklad lidské vůle a naděje. Jen v jednom detailu snad šlápli trochu vedle, a to ve výběru herečky pro partnerku hlavního hrdiny. Bylo to silně nevěrohodné, kdyby se drželi reality aspoň trochu, divák by nepochyboval... Ale stejně dávám nejvyšší hodnocení, protože takové filmy potřebuje snad každý, kdo si myslí, že má v životě smůlu... ()

kvete.i.vadn

Báječný film se sympatickými a vtipnými hlavními hrdiny, který vás zcela dostane a pohltí a při dokonale podané opeře i rozbrečí. Super...filmy podle skutečné události jsou většinou bezva ()

revere

Justin Zackham napsal scénář k Než si pro nás přijde za pouhé dva týdny. Životní šanci musel mít spíchnutou za dva dny. Alespoň to tak vypadá. ()

motyka52

Definice rutiny. Dá se to úplně v pohodě strávit, Corden mě tady nijak nesral, není to trapné. Zároveň tam ale chybí jakákoliv snaha udělat ten film nějak výjimečným, zapamatováníhodným, nic takového. Klasický film na nedělní odpoledne, u kterého můžete trochu klimbat nebo trochu žehlit. Youtubové video s Pottsovým vystoupením je stokrát emotivnější. ()

mrak1

Dávám pět hvězdiček a to i díky osobní účasti Paula Pottse na včerejší premiéře. Ten človšk působí velice plaše, skromně. Jinak film je natočený velmi citlivým způsobem a jsem rád, že si jej natočili angličané sami. Kdyby to totiž točila americká přesládlá produkce, určitě by to tak nevyznělo. Jeden z nejlepších anglických filmů co jsem kdy viděl. ()

Gnukleus

1 hvězda je, za příběh. 2 hvězda za humor. 3 za příjemně natočený film. 4 za nápady a výpravu. Byl jsem, užil si to a byl mile překvapen. Pohodový film o opeře, životnímu příběhu, lásce a umění vůbec. ()

filmuska94

Tomuto filmu je rozhodne čo vytýkať ale každopádne vie očariť a vyvolať miestami husiu kožu. Poukazuje na to, že ak chce človek niečo dosiahnuť, mal by si ísť za svojim snom. Jednu hviezdičku som odobrala pretože som čakala o trošku lepší záver, ale aj tak to nič nemení na celkovom dojme. ()

Kritik

Člověk si musí jít za svými sny! A o tom je Životní šance. Krásný film s prvky komedie, který mohu jen doporučit. Aneb jak řekl pan Churchill: "Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm". PS: posledních 25 minut mi běhal permanentně mráz po zádech -> Úžasný film ()

desperite

Já se přiznám, že talentové souteže sem tam sleduji a to jak v tuzemsku, tak i právě v zahraničí. Dostat na filmové plátno příběh Paula Pottse mi prišel jako zdařilý pokus, ze kterého se nakonec vyklubala celkem uvěřitelná a zábavná podívaná :). ()

Kat_u_lik

Pokud máte rádi dojemné příběhy, pusťte si tento. Budete plakat od začátku do konce... Teď jsem film dokoukala, a nenacházím vhodná slova. Mých pět hvězdiček to musí vyjádřit za mě... ()

Iveta47

Veľmi prajem takýmto ľuďom ten zaslúžený životný úspech,keď to už v živote nemali nikdy jednoduché.Takýto talent je asi skutočne dopriatý ľuďom čo si ho zaslúžia a teší ma že Paul je jedným z nich...tej smoly mal v živote dosť a takto je to určite spravodlivé...a vo mne zanechal tento film veľa pozitívnych emócií. ()

Konev

Pohodový, zamilovaný, dojímavý, usměvný, sevřené břicho, bolest a husí kůže...takové jsem měl pocity. Pro mě jednoznačně nejlepší film, který jsem letos viděl. ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky