Dvojče

Jumeau, Le

Twin, The

Komedie

Francie, 1984, 104 min

Nejsem takový švihák, abych se chodil najíst ke známým, spal v kanceláři a somroval od bezdomovců cigarety, takže patrně nejsem vhodným adeptem na sňatek s americkými milionářkami. Nicméně jsem člověk přející a tak jsem Matoušovi přál jeho sexuální hrátky s jeho ženou i s jeho vdovou a v některých okamžicích jsem se i dost dobře bavil. Na druhou stranu si myslím, že dramatické pasáže se do filmů s Pierrem Richardem vůbec nehodí a tak si tentokrát při hodnocení poněkud zaskrbličím.(7.8.2015)

Tady jsem již nemohl jinak.....žel, asi nejměné povedená scénicky i pointou. Ale dvojčata jsou přesto originální genialitou Pierra, který "se střídá" se svým imaginárním dvojčetem. Ale moc se nezasmějete..(26.7.2008)

Doteraz som tento film nevidel, takže som bol zvedavý... Nemôžem povedať, že by ma to sklamalo, ale ani nenadchlo. Priemerná komédia o vymyslenom dvojčati, v ktorej ako v podobných príbehoch exceluje Pierre Richard.(4.6.2007)

• D.Moore

Velice nudné... A těžko říct, proč vlastně. Škoda slibného námětu.(24.2.2014)

• Xmilden

Slabý kousek, kterému sice nechybí nápady, ale za celý film jsem se opravdu neusmál. Celé je to postavené na nebezpečné hře, kterou hlavní hrdina rozehraje, aby se zmocnil srdcí dvou krásných žen, které jsou dvojčata. Nic zajímavého. Jeden z podprůměrných smímků Richarda.(22.1.2010)