Dotěrný chlap

• Francie L'Emmerdeur (více)

Nájemný vrah Ralf Milan (Lino Ventura) má objednávku na zastřelení obviněného bývalého vysokého soudního úředníka, který se rozhodl promluvit před soudem. Precizně připravenou akci mu však začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje Francois Pignon (Jacques Brel). Po neúspěšném pokusu se oběsit chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralfu Milanovi vůbec nehodí, proto se rozhodne, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se dotěrného chlapa bude nad jeho síly. (borsalino)

gizi

Povedená komedie z rukou Francise Vebera, kterou ale nerežíroval. Přesto bezva legrace, pěkná oddychovka. 75-80%, 19.9.2015. Někdy v červnu 2015 jsem viděl v divadle a to bylo možná ještě lepší. ()

mire.k

Klasika, komedie a hlavně drama. I když čas možná trochu hlodá, pořád je to na svou dobu špička. Nechtěl bych vidět moderní remake s americkým svalovcem a malým číňanem v moři explozí a behaviorální psychologie. ()

Ruda.neck

První minuty filmu slibovaly drsné kriminální drama, to se ovšem záhy změnilo v místy až bláznivou komedii. Takový mix mě běžně donutí film ani nedokoukat, zde mi to však nevadilo. Zřejmě z důvodu výborných hereckých výkonů v obou hlavních rolích. Navíc jsem se až do konce filmu opravdu těšil, až nájemný vrah Ventura ufňukaného prodavače košil Brela konečně sejme, bohužel zbytečně. Za herecké výkony hvězda navíc. ()