Cesta

• Česko Tulák (více)

Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu. (valmez79)

Corpsegrinder

Tak tohle jo. Pomalej film z post-apo Austrálie s nemluvícím Pearcem a mentálně retardovaným Pattinsonem kterej zde paradoxně podává snad nejlepší výkon. Skoro by člověk zapomněl čim vlastně prorazil do filmů. Atmosféra dusná a to jak díky písku a prachu všude tak díky podivnejm lidem co se filmem mihnou. Zdálo se mi to taky dost ponurý i když většinu filmu svítí sluníčko a nic se neděje. Hudba zde hraje velkou roli a slyšel jsem zde hodně slušnej drone ambient. ()

Litvicek

Velká zbytečnost tento film. Jestli jsem měl být šokován tvrdou realitou prostředí a chování lidí v nastoleném ději, pak opravdu zklamu a myslím si, že to tak bude cítit každý trochu uvědomělý člověk. Nejhorší to nebylo, Guy hraje fantasticky ale celé je to takové pomalé a o ničem. Něco se sem tam sice děje ale nic tak extra, aby to člověka chytlo, prostě zbytečnost. Právě pomalé tempo zvětšuje délku filmu a o to víc to člověka sere. Kdyby natočili radši něco ve stylu The book of Eli, tak bych byl spokojen ale tohle bylo vážně o ničem. Škoda, post apokalyptické filmy mám moc rád. ()

SpaceOdyseus

Pekne spinavy, syrovy a pomaly postapo flak, atmosfera mu ale v zadnem pripade nechybi. Narozdil od jinych, znamejsich zastupcu zanru ale pusobi velmi uveritelne a opravdove. ()

aquiver

Velmi dobrá postapokalyptická atmosféra, kvalitní kamera, některé záběry brilantní... a hudební stránka, hlavně ruchy - tam si tvůrci skutečně vyhráli. Drama, trochu road movie, nic hloupého. Závěr celému snímku kraluje... 70 % ()

dozana

49.MFFKV - Jedno z největších zklamání na festivalu. Hodně jsem se těšila a ouha nebyl to film přesně podle mého gusta, prostě představa byla jiná. ()

ondrula

Film má neobyčejný potenciál v navozené atmosféře, který se podařilo dokonale dokurvit. Film je o tom, jak si nasranej týpek jde pro svý auto v prostředí postapokalyptický australský pustiny a proti němu stojí banda všelijakých úchylů a magorů. Bezvadná hudba k tomu. Tak nějak jsem se začal cítit jako při sledování The Propostition. Snímek se ale co nevidět stočí k nehorázně nudným kecům, dlouhýho čumění do tmy a herecký onanie extrémně nesympatickýho Patyzóna. Tak to běží skoro dvě hodiny. Závěr vcelku nemastnej a myšlenka filmu nijaká. ()

Dyas

Trailer na The Rover a brilantní Guy Pearce mě přilákali, abych se na to podíval. Výsledek není vůbec špatný, neboť atmosféra filmu je vskutku skvělá, nechybí tomu špína ani surovost. Příběh jednoduchý, hlavní postava drsná, která nebere žádné ohledy a jde si pevně za svým cílem. Bohužel tomu dost ubližuje moc velká roztahanost. Kdyby byl film kratší, byl by určitě lepší. A Robert Pattinson příjemně překvapil. ()

bloodcountes

Asi jsem divná, nebo jsem se na tu divnost dokázala při prvním dlouhatánském záběru na téměř nehybný profil hlavního hrdiny tak dobře naladit, že mě tenhle film vtáhl dovnitř do sebe a zažila jsem jinej život na jiným mnístě v jiný době na vlastní kůži. Možná za to může specifická nálada nedělního dopoledne, to nevím, ale tenhle film mi absolutně sedl. Naprosto minimalistický film - skoro meditativní kamera, děj, dialogy i hudba nehudba. Atmosféra hutná, ale vysušená stejně jako krajina, kde se děj odehrává, bez zvláštních výrazných efektů a momentů, na jejímž mlžném pozadí lze snadno vnímat skryté emoce a síly, které děj pomalu a nevyhnutelně posouvají dál a dál, až k celkem předvídatelnému konci. Postapo bez megalomanských nebo katastrofických či kdovíjak akčních scén, ano, velmi uvěřitelný obraz, takhle nějak by to klidně mohlo vypadat. Apatické, tíživé, drsné existence bez kořenů, bez budoucnosti, bez jiskry, bez života se plouhají krajinou, povalují se v podivných domech, brlozích či kontejnerech, prodávají zboží nebo lidi a bez pušky neudělají ani krok. Utahaně a unaveně, avšak stále ve střehu se bez nadšení plouží, aby přežili den. Robert Pattinson mě opět potěšil, jeho retard je skvělý. Možná trochu opisoval od Toma Hardyho ve Stuartovi, ale rozhodně to je velmi pěkný výkon. On sám, atmosféra filmu i to nízké hodnocení na čsfd mi připomněly film Cosmopolis, kde brilantně hrál naopak velmi mnoho moc chytrého chlapíka. A taky jsem tehdy v tom nadšení z filmu byla poněkud sama, jako v tomto případě. Inu asi to mám už od sudiček dáno, že mě tyhle divně divný filmy dokážou nadchnout a nic s tím neudělám, ani dělat nehodlám. Dávám plnou palbu a ani maličko se nezačervenám:)) ()

angloumene

The Rover je ze všeho nejvíc zdařilou parodií na Johna Wicka. Naneštěstí mě tíží neblahé tušení, že to tak docela nebyl autorský záměr. Ono je jasné, že nějaký záměr autoři měli. Ze všeho nejvíc asi naráželi na tradiční Kafkovskou absurditu. Bohužel je tahle cesta za autem a zlým bratrem tak nudná, že dokáže leckterý záměr zakrýt. ()

Ajjinka

Upřímně jsem čekala trochu víc, ale film rychle ubíhá, nezdržuje se zbytečně dlouhými dialogy, což je rozhodně velké plus. Pearce a Pattinson byli pro role Erica a Reye perfektní volbou, po zhlédnutí filmu si na jejich místech nedovedu přestavit nikoho jiného. Jde o úctyhodný snímek s úctyhodnými hereckými výkony. ()

mosnak

Tento film se zasekl, tak nějak v půlce. Svižnější děj a kratší stopáž by určitě filmu pomohla. Robert Pattinson mě neskutečně vytáčel a dokázal, že patří mezi herce, kterým se budu i nadále vyhýbat :-) - 40% ()

SICK_BREED

Větší nuda, než tahle post-apokalyptická vize ekonomicky rozpadlé emeriky snad už být ani nemůže. To samozřejmě neplatí pro diváka, který si libuje v nekonečných pohledech z očí do očí, nebo si užívá dialogy vlekoucí se tempem, které by zabilo i retarda co sotva hledá slova. On tam opravdu jeden takový retard je a dokonce obstojný retard, to ale tenhle pozérský procítěný paskvil apelující na divákův cit pro nemám zdání co, nezachrání. NEJLEPŠÍ JE: Patizónovi tiky. NEJHORŠÍ JE: Tempo s kterým je servírován sporně existující děj. ()

filipvrbik

Docela depresivní "Mad Max", Guy Pearce vypadá na 80, Robert Pattinson super výkon, celkově to není až tak příšerné dívat se na to dá, i když důvod vzniku filmu moc nechápu...40% ()

Untentrauer

Chlapovi ukradnou nějací týpci auto, protože se v tom svém vymlátili a zasekli v klubku kabelů. Okradenej chlap nasedne do toho jejich „vybouraného“ auta a v klidu s ním odjede a pronásleduje je. Nutno podotknout, že auto, které získal touto „výměnou“ je mnohem vhodnější do světa ve kterém se pohybuje. Takže teda i přes to všechno chce náš „hrdina“ pouze svoje auto. Když dohoní zloděje a dojde ke konfrontaci oni ho i přes to, že můžou nezastřelí a při tom problém se zabíjením nemají – jen našeho chlapa pohodí stranou od silnice, přeparkují vedle něj to svoje starý auto, položej vedle něj klíčky a kamsi odjedou. Náš chlap se probudí a chce jen zpět svoje auto. Kvůli svému autu neváhá zabíjet liliputy, kteří mu nic neudělali. Protože chce svoje auto. Docela pěkná ženská, kterých bude v pustině jako šafránu si s ním chce zasouložit, ale on nechce. Protože chce svoje auto. Při cestě nabere retardovanýho Pattinsona, který tomu vůbec nepřidá a spíš naopak. Nechápu proč by v tom filmu měla hrát retardovaná postava, ale měl sem dojem, že by se náš chlap vyspal spíš s tím retadrem. Nakonec se všichni postřílí teda samozřejmě až na našeho hrdinu. A co že to bylo vlastně v tom autě? Kokain? Zlato? Ne ne ne. Byla tam mrtvola psa. Film je plný dlouhých záběrů bez střihu, obsahuje mlčenlivé zbytečné scény….Byl by to vizuálně zajímavý film, nebýt naprosto fatálního scénáře a prázdnoty některých scén a zdánlivě marného děje. Nechápu důvod vzniku takovéhle nesmyslné odnikud nikam slátaniny. P.S. V jedné recenzi, jsem četl, že v tomto filmu není třeba mluvit, protože herci vše vyjadřují tím, jak se tváří. A jak se tváří? Jako kokoti. ()

fisus

Jedno z největších zklamání letošního festivalu ve Varech.Těšil jsem se na postapokalyptickou pecku a dostal jsem jen průměrnou šeď.Je to škoda. ()

Woodstock

"Make love, not steal!"     Tak už je to potvrzeno. Pes, dokonce i ten chcíplej, je opravdu nejlepší přítel člověka. Vlastně ne člověka, ale amorální pokřivené zrůdy. Guy Pearce podal excelentní výkon, dokonce si kvůli roli mrzáka nechal odoperovat pravou klíční kost a dvě žebra, aby ta jeho křivá postava vypadala věrohodně (neuznaná zajímavost :-). Ten byl, kripl! Temnota v očích, duše ošmirglovaná až na kost a mezi zuby mu vrže písek. Samozřejmě pokud vůbec promluví. Neuvěřitelně tragická postava, odporný všivák ale i sympaticky akční zmrd, který nezaváhá. Chudák trpaslík... Ačkoli, ten liliput si za to mohl sám. Podezřelým bezdomovcům se zbraně do ruky nedávají, obzvláště když očividně smrdí (americkým) dolarem a když už, tak zásadně s prázdným zásobníkem, náboje zvlášť! Zhodnocení: zhlédnuto nedobrovolně, z donucení. Soused je holt blázen do postapo :-) Nic jsem od filmu nečekal a přesně to jsem dostal. Artové, bolestně pomalé a nudné NIC. Ovšem s několika skvělými scénami a atmosférou zmaru a rozkladu společnosti hustou tak, že by se dala krájet. ()

Raziel_cz

Divný film. Fakt divný. Hlavně proto, že se nikdo nenamáhá vysvětlit, jak zdejší postapo svět funguje, proč se jedna skupina charakterů chová, jak se chová, jaký je její účel, a v čem je to vlastně tak strašně postapo, když je očividně všude dost jídla, vody, munice i peněz. Ale ok, atmosféru to má. Co to nemá, je scénář a) dobrý, b) dostačující na stominutovou stopáž. Události, jež se zde odehrají, byste totiž zvládli odvyprávět během tři čtvrtě hodiny a ještě by to zvedlo zábavnost. The Rover se snaží být něčím jako Drive ve světě Šíleného Maxe, ale protože se tady toho děje méně než v Drive a vatu tvoří nekonečné záběry na zírajícího Pearce/zírajícího Pattinsona/Pearce a Pattinsona na cestě k autu a ne monumentální výjevy jako v Šíleném Maxovi, nedá se film zhodnotit jinak než jako kardinální průser a roztahaná nuda. Nekompromisní, s dobrými výkony (fakt že jo, Pattinson překvapil), ale stejně nuda. Nemuselo tomu tak být. Stačilo, aby hlavní hrdina nebyl nemluvný samotář s repertoárem o rozsahu čtyř vět, z nichž každou dvakrát zopakuje. Dialogy to mohly vytáhnout, ale bohužel. No a ten konec, Kristova noho... ()

Hapretor

Tohle netočil Refn? - bylo to o ničem a dost nudné. Tak jsem myslel, že to dělal Refn. Jediné, co stojí za pochvalu, je Robert Patyzón, který od Zatmívání začal hrát a role retardovaného, zraněného a frustrovaného ne/vojáka mi fakt sedla. Na druhou stranu jsem si říkal, že Gaye Pírce je pro to škoda - a od MS-1 pěkně zesračkovatěl. ()

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)