Wallace Avery je znechucen životem. Klasická krize středního věku - rozvedený, odloučený od mladičkého syna a nespokojený v lásce, se rozhodne udělat za svou minulostí tlustou čáru. Jako Arthur Newman se vydává na cestu do Terre Haute v Indianě, kde se chce stát profesionálním hráčem golfu v malém venkovském klubu. Z plánované cesty ho však vykolejí Michaela "Mike" Fitzgeralová. Ta brzy odhalí Arthurovo tajemství, stejně jako Arthur odhalí to její – Mike je kleptomanka na útěku před sebou samou. Láska kvete za každé situace a na cestě do Indiany pár nečekaně zjistí, že cizí životy mohou posloužit pro lepší pochopení těch vlastních. Rozvinou se bolestivá tajemství, vše začíná dávat smysl. Ale je opravdu možné začít znovu úplně od nuly? (HBO Europe)

Allein4

Nebýt Colina, ani bych si tohoto filmu nevšiml. Nebýt Emily, ani bych se na tento film nepodíval. Takže se cítím tak skvělým hereckým obsazením vlastně okraden o svůj čas, protože příběhově to bylo pomalé, nudné a líné. A samotný příběh nebyl nic extra. Vlastně mi to nepřišlo ani jako scénář, nýbrž pouze výlev nějakého pisálka o svém vlastním životě. Zpracování ale ušlo a herecké výkony...no na výbornou. Celkově tak nakonec 35 % ()

Pythonator

Emilka je kupodivu sexy, ale jelikož neukázala kozy, nemůžu dát víc než dvě hvězdičky, protože film sám stojí v podstatě za lejno, ačkoli hrátky na milence v cizích domácnostech byly zajímavé. Komedie to rozhodně není. Spíš takové lehce úsměvné a převelice smutné drama o dvou vyhořených ztroskotancích. ()

DrifterSoul

Krásný a citlivý film pro ty, kteří vnímají, přemýšlejí a nejsou zkonstruování z betonu. O touze změnit život, protože sama změna je život a pohyb vpřed. Ale také o tom, že realitě a "stopě", kterou člověk v minulosti zanechal nelze uniknout. Není to ani správné - pokud se tedy ke svému bytí chceme stavět zodpovědně. A interakce mezi těmi dvěma na obrázku mi fungovala. Ve sbližování jejich tak rozdílných povah, jejich tak odlišných světů byl půvab. Obohacovali se a dávali si navzájem - duševně (i fyzicky, ač tohle teď zrovna zde nebyl můj "topic"). ()

feszani.cz

Ideální film na letní dovolenou. Pohodová oddechovka. Nevhodné pro rádobyintelektuálské tupce Verbalovského typu. Nečekejte od tohohle filmu žádný převrat. Jen další z málo uvěřitelných příběhů obyčejných lidí... ()

Tempter

Nikdo by nechtěl v 50-ti vypadat jako Colin Firth. Bohužel tak 2/3 chlapů vypadá. Colin Firth, všech outsiderů král :-D Emílie na hrad!!! ()

andy60

Film, který pohladil mou duši. A to i přes to, že se toho v něm příliš neděje. Ono i to málo stačí ke spokojenosti. Mám rád road movie, mám rád, když se náhodně setkají dva lidé, kterým osud nerozdal ty nejlepší karty a když společně prožijí něco, co je dokáže obohatit, aniž by si to zprvu uvědomovali. ()