Wallace Avery je znechucen životem. Klasická krize středního věku - rozvedený, odloučený od mladičkého syna a nespokojený v lásce, se rozhodne udělat za svou minulostí tlustou čáru. Jako Arthur Newman se vydává na cestu do Terre Haute v Indianě, kde se chce stát profesionálním hráčem golfu v malém venkovském klubu. Z plánované cesty ho však vykolejí Michaela "Mike" Fitzgeralová. Ta brzy odhalí Arthurovo tajemství, stejně jako Arthur odhalí to její – Mike je kleptomanka na útěku před sebou samou. Láska kvete za každé situace a na cestě do Indiany pár nečekaně zjistí, že cizí životy mohou posloužit pro lepší pochopení těch vlastních. Rozvinou se bolestivá tajemství, vše začíná dávat smysl. Ale je opravdu možné začít znovu úplně od nuly? (HBO Europe)

Beagle

Je to smutný film o smutných věcech a vy budete smutní, že jste si ho vůbec pustili. Emily a Coline, opovažte se znovu něco podobného natočit! ()

M.i.k.e

netradiční "road movie",která nabízí něco úplně jiného než sliboval trailer a ve své podstatě se jedná o dost depresivní film.Bohužel vedle skvělého Firtha,ještě lepší (a děsně sexy) Emily Blunt a sdělení,že člověk může utíkat jak chce,ale sám před sebou stejně nikdy neuteče,nenabízí prakticky nic.Na jedno shlédnutí OK,ale potřebu vidět Arthura Newmana znovu nemám...60% ()

Aljak

Ach jaj, čo to porobili s takým dobrým námetom? Základ to malo vynikajúci, dokonca aj počiatočný vývoj deju, no potom sa to nejako zaseklo v jednej fáze a v tej to zostalo až do úplného konca. Teda záver ešte priniesol jemný zlom, ktorý som ja osobne nečakal, alebo možno lepšie povedané - mal som o konci oveľa inšiu predstavu. Ale námet mal naozaj veľký potenciál - osud spojil dokopy dvojicu ľudí, ktorí sa rozhodli utiecť od reality k novému životu. Čo sa mi ale naozaj páčilo, boli tie dialógy a ako postupne pred sebou odkrývali svoje životy a zdroj ich problémov. No tá ich sexuálna "hra" o výmene rolí mi prišla dosť zvrátená, a neviem aký to vlastne malo zmysel. Ale inak, dosť melancholický film - za žiadnych okolností nie komédia! ()

Juto

Je to príbeh muža(Colin Firth) , ktorý je rozvedený, má priateľku (Anne Hache) a malého syna. Predstiera svoju vlastnú smrť a prijme novú identitu, aby unikol zo svojho života. Aby sa stal profesionálnalním hráčom golfu. Cestou pomáha mladej žene (Emily Blunt) tým, že ju odvezie do nemocnice. Keď je jej lepšie, rozhodne sa ísť s ním. Nakoniec sa z nich stanú milenci. Zistí, že tiež používa falošnú identitu, a že je kleptomanka a uteká pred sestrou dvojčaťom. Je to dosť nudný, pomalý film oživený výkonmi dvoch hlavných predstaviteľov. Počas toho sa dozvieme niečo o postavách, ale nie dosť na to, aby sme sa do nich skutočne v žili. Vieme len, že sú nešťastní. Vieme, že Wallaceov syn ho nenávidí, pretože tu pre neho nebol, ale nevieme, prečo alebo čo sa medzi nimi stalo, ani čo sa stalo s jeho bývalou manželkou a prečo je jeho priateľka nespokojná. 5/10 ()

Jermann

Sám se divím tomu, jaké snímky se mnou poslední dobou nejvíce hýbou .. ale bránit se nebudu. Arthur Newman je kousek pro zadumané přemýšlivce. Nejde moc o to, kam směřuje film , ale kam zamíří divákovy myšlenky při konfrontaci s klasickými tužbami po jiném životě a několika univerzálními skutečnostmi o nevratné a nesmazatelné minulosti .. blá blá blá. A svým způsobem to JE tak trochu komedie :) ()

dr.fish

natočit film o pocitu prázdnoty je asi ošidné, protože těžko se ubránit té prázdnotě, že? Proto také to vražedné netempo tohoto snímku. Colin Firth a Emily Blunt v road movie tak nějak hledají sami sebe, cestu domů. Dělají různé blbosti a čekají až se něco stane. 70% ()

vesper001 odpad!

Žádnou flundru neznám, a ta částka taky nesouhlasí! Co to jako mělo bejt?! Pokud šlo o charitativní projekt, aby se scénáristi z ústavu pro mentálně neobdařené dočkali uplatnění, končím s kariérou filantopky. Fakt si neumím účast Colina a Emily vysvětlit jinak, než že se stali oběťmi vydírání nebo nějaké mozkové příhody. Anebo došly prachy, milý Watsone. Strašný. Mamlas Wolis vypadá, že každou chvíli uhyne (naděje vzplála, když se dusil hotdogem, muhaha) a Majk věrna svému jménu vypadá jako mohutně sjetá transka. Jejich páření je vhodné téma pro přednášku ze zoologie nazvanou Romance k zblití, kdyby se rozmnožili, měli by chlupaté děti. Před Zoufalcovou přítelkyní by vzala nohy na ramena i žloutenka a jeho potomek aspiruje stát se podobnou fňuknou, v jakou mu vypučel papá. Pro reprízu bych potřebovala lajnu dlouhou jak golfová hůl. ()

ecceHOMMO

Ešteže sa vo filme objavila postava Mike (Emily Blunt) a rozvírila riadne stojaté vody a zahnala tým pádom nudu, lebo inak....**/*** ()

Johnny.ARN

Taká fádna, nudná ale zároveň neskutočne emočná a charakterovo dokonale vykreslená dráma s krásnou Blunt a presným Firthom. 3 z 5 ()

SimpanzJi

"Svatá dobroto, ty jsi tak nádherná," řekl Colin Firth a bylo vymalováno. Jelikož Wallaceovi život úplně neklape, za tři tisíce si nechá udělat nový údaje, přesnějc údaje člověka, který před dvěma lety zemřel. Jeho jméno, které si převzal Wallace, je Arthur J. Newman. Když se vydá stanovat k nějaké pláži, potká cestou motel, ve kterém se ubytuje. Tady právě potká Emily Blunt, se kterou prožívá zbytek děje. Emily mám rád, tady mi ale přišla taková nic moc. Nejlepší mi v poslední době přišla Na hraně zítřka, kde s Cruisem tvořili super dvojku. To se o tomto "komediálním dramatu" říci nedá. Ano, drama to bylo. Komedií bych to úplně nenazýval. Byla tam snad jedna hláška, které jsem se zasmál, a to, když se Arthurův syn zeptal jeho milenky: "A dělali jste to tady často?". Jediný náznak komedie. Jinak spíš romantika. To, abych se smál tomu, když Emily kouří Colinovi, a někdo tam přijde, tak to je trošku infantilní. No co no, prostě obcházeli byty, domy, asi víte, co tam dělali. A potom, když je tam někdo načapal, tak utekli. Nejvyšší vrchol komedie. Tedy aspoň podle "neznámého" režiséra Dante Arioly, který zatím jiný, než tento film, nenatočil. Jinak, hudba byla super, zvlášť na romantické scény se docela hodila. Scénář taky nebyl nejhorší. K tomuhle filmu se hodí to, co řekl Woody Allen: "Sex bez lásky je prázdný zážitek. Ale ze všech prázdných zážitků je to jeden z nejlepších". 22. 10. 2015 ()

terunka003

Vážné, životní, uplakaně sebelítostivé, hledající × za týden nebudu vědět o čem to bylo. Mám ráda tyhle životní psychopatické road příběhy. mám ráda Emilku i Colina. Do komedie to mělo teda hodně daleko. Příběh zajímavý, který vás nechytne, netušíte co se bude dál dít ani jak příběh skončí (což je plus v poslední době jasných scénářů). Já jsem spokojená. ..před problémy a realitou se nedá utíkat věčně..a navíc ten krásný podzim.. ()

V.Silver

Mno, zajímavý nápad se zajímavou dvojicí hlavních protagonistů skončil někde na půli cesty mezi komedií, dramatem a zvláštní formou nudy. Rozhodně mě bavilo sledovat Emilku ve všech možných polohách a převlecích, ačkoli bohužel to samé už nemohu říci o Colinovi. Holt to příště bude chtít něco trochu víc než jen krizi identity - tady to totiž hlavně vypadalo, že krizí identity procházel především samotný scénárista. 55% ()

netahlo

Kde nic neni, ani Emily nebere. Zvlast ve spojeni s takovym nehrecem, jakym je jisty Colin Firth. Plusovy body za kameru a hudbu, jinak o nicem. ()

adam9

Jak jsem byl z traileru nadšený, tak jsem nakonec vystřízlivěl společně s všeobecným hodnocením. Bohužel. Ani moje milovaná Emily a sympaťák Colin tento film nepozvedli výš než na průměr. Nemá to tu patřičnou jiskru vzhledem k námětu, tempo je pomalé, postavy jsou nedokončené. Pár záblesků srandy jsem pocítil a dokonce jsem se i zasmál díky Emily, ale nemohu se ubránit tomu, že to mohlo být mnohem mnohem lepší. Přitom stačilo trochu vyšperkovat ten scénář a nejspíš najmout i zkušenějšího režiséra. ()

Tessie odpad!

Jedna velká nuda od začátku až do poloviny, dál to nešlo vydržet. Kecací filmy beru, ale tohle nemělo moc smysl a krize ani jedné z dvojice mi nepřišla hodna filmu. ()

BOURQUE

Tento film nad vodou jednoznačne držia herecké výkony v podaní C. Firtha a E. Bluntovej. Samotný scenár filmu nie je úplne v poriadku, sú v ňom medzery a aj réžia by mohla byť lepšia. Z určitého hľadiska chápem, že to v kinách bol „prepadákom“. Na druhej strane je treba zamyslieť aj nad tým, že koho chcel film osloviť respektíve kto bol cieľovou skupinou. Jedno je ale jasné - v niektorých scénach Emily prekonáva (herecky) „veterána“ Colina a samozrejme vypadá aj lepšie :). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()