Wallace Avery je znechucen životem. Klasická krize středního věku - rozvedený, odloučený od mladičkého syna a nespokojený v lásce, se rozhodne udělat za svou minulostí tlustou čáru. Jako Arthur Newman se vydává na cestu do Terre Haute v Indianě, kde se chce stát profesionálním hráčem golfu v malém venkovském klubu. Z plánované cesty ho však vykolejí Michaela "Mike" Fitzgeralová. Ta brzy odhalí Arthurovo tajemství, stejně jako Arthur odhalí to její – Mike je kleptomanka na útěku před sebou samou. Láska kvete za každé situace a na cestě do Indiany pár nečekaně zjistí, že cizí životy mohou posloužit pro lepší pochopení těch vlastních. Rozvinou se bolestivá tajemství, vše začíná dávat smysl. Ale je opravdu možné začít znovu úplně od nuly? (HBO Europe)

MickeyStuma

Ano, je to o útěku před svou minulostí a je to depresivní. Stejně depresivní jako samotný život ve středním věku. Lze však z toho utéct? Lze vůbec někde najít naději a začít třeba znova a lépe? Příběh Wallace Averyho je v podstatě nedílnou součástí každého takového muže. Rozvedený, nenávidějící svou práci a svůj život. Finta v příběhu je zásadní. Změní svou identitu a odjede do jiného kraje, kde potká tulačku, se kterou se sblíží, aby nakonec zjistil, že identitu skrývá také. Hm… Takže následuje sebepoznávání a hlavně vypořádání se se svou minulostí. Zpočátku děj vypadá zajímavě, ale pak se to mění v podivné klišé. Ale je fakt, že napsáno je to vcelku dobře a natočeno zrovna tak. Jakou to má vlastně myšlenku je těžké posoudit. Každopádně jako obyčejný snímek neuškodí. Proč taky. ()

GOREGASM

Příslib ústřední hvězdné dvojice je naplněn tak trochu paskviloidním způsobem. První věcí, která ve filmu nefunguje, není ani tak chemie mezi Colinem a Emily, ale vyznění psychologické roviny snímku, která mě ani jednou nedonutila se zadumat, natož přivřít slzící oko. Tahle podivná road movie o hledání štěstí dvou perfektních cizinců, kteří si zničehonic střihnou pár úsměvně lechtivých čísel a nechají nás kouknout, ve vás zanechá podobně divný dojem jako tohle souvětí. Příběh a jeho výstavba nefunguje a nepřitáhne si vás k tělu, což byl jeho hlavní cíl. Jediné pozitivní procenta sypu za krásnou Emilku a mého oblíbeného Colina, kterým doporučuji, aby příště ty scénáře četli pořádně. 40% ()

Hpatrik

Potkají se dva zoufalí lidé, utíkající od svých životů, vytvoří se mezi nimi silné pouto, díky němu si pomalu začnou uvědomovat, před čím vůbec utíkají. Oba herci výborní, stejně jako hudba, která perfektně dokresluje atmosféru. Slabší 4. ()

MELODY

Průšvih to nebyl, bohužel to ani nijak nevybočuje ze škatulky dramat, v nichž se hlavní hrdina snaží uniknout před vlastním životem. ()

mira.l

Dvě hvězdičky, za víc to nestálo, a to ještě víceméně za Emily Blunt. Nebýt jí, bylo by to asi na hranici koukatelnosti. Dá se říct zcela zbytečný film. ()

vetsinezobri

Poměrně slušná filmařina. Emily Blunt je naprosto dokonalá. Nechápu, jak může být holka s nosem prezidenta Nixona tak zajímavá. Opět mě přesvědčila, že bych na ní vydržel koukat dvě hodiny i při žehlení. Čtyři hvězdy pro Emily. Basta Fidel. ()

hekla

Náhodné setkání dvou lidí, kteří nevědí, co s vlastním životem. Pár hezkých scén a dialogů, převážně smutné, trochu k zamyšlení. Krásná hudba Nicka Urata a samozřejmě skvělí Colin Firth a Emily Blunt. Něco víc ale chybělo, nezasáhlo mě to do hloubky. Škoda. Zde již zmiňované Ztraceno v překladu to "něco" v sobě má. ()

Yweet

Zoufalá snaha o novou identitu, která dovoluje utéct od svých problémů... Celý film je o předstírání a zapírání, je to silný snímek s výborným obsazením. Hlavní dějová linie je velmi dobrá, vedlejší s Anne Heche je slabší, až nepodstatná. Celkově je film smutným odrazem života dvou lidí. Komediálních scén je tam velmi málo, spíše to jsou scény, které vyluzují smutný úsměv. Emily Blunt je fantastická herečka, které odpouštím i Gullivera. ()

maniacxl

Asi je potřeba brát v případě Colina Firtha a Emily Blunt i béčkové filmy neznámých režisérů.Protože jinak si myslím,že to ani jeden z nich nemá zapotřebí.Škoda,určitá snaha tam byla,ale velmi roztěkanej scénář nedovolil mnoho kvalit.Trailer mě navnadil,ale po 20 minutách,kdy jsem furt doufal,že teď už to začne,jsem vystřízlivěl a začal trpět.Ještě že Emily je taková číča,tak jsem to kvůli ní vydržel do konce.40%. ()

Vasyl

Wallace Avery má nudnej život a nikdo ho nemá rád. Tak se rozhodne umřít a stát se Arthurem Newmanem. Ten to má o dost lepší. Má našetřeno a jen jezdí skrz usá a po motelech mazlí Emilku. Asi by ho to bavilo dlouho, kdyby neexistoval ten zkurvenej gůgl. Tyhle filmy, na který čumím jenom krz pěknou holku v hlavní roli, budu muset vybírat ještě pečlivějš. ()

TonyHawk94

Colin v pohode, Emily vynikajúca (a nádherná.. jak vždycky :)), kamera a muzika super, ale nejako ten príbeh a hlbšia pointa nie a nie prísť, resp. ak sú schované, tak takým spôsobom, že sa veľmi ťažko hľadajú. Téma existencializmu, čiastočne aj vyhorenia, neistoty v živote, problematických vzťahov, a najmä úteku pred vlastnou zodpovednosťou. Príbeh a pointa schované do veľkej a nevyslovenej alegórie, kedy si divák môže viaceré veci len domyslieť, a aj to si možno domyslí zle (treba byť zodpovedný a nebáť sa jej?)... Viacerí tu správne poznamenali, že je tam viditeľná inšpirácia filmom Lost in Translation, ja som tam cítil inšpiráciu aj inými filmami (Bin-Jip možno režisér nevidel, ale vkrádanie sa do domov je evidentná vec z toho filmu). Pozretie neľutujem, len poznamenávam, že je veľká škoda potenciálu, lebo z tohto sa toho dalo vymačkať oveľa viac, (hlavné) postavy (a ich osudy) totiž neboli vôbec zlé. ()

PetrVolak

Zacit uplne od zacatku neni vetsinou jednoduche navic, pokud utikate sami pred sebou. Zachranit vas na ceste vas muze uplne nahodou jina padla duse.. Cely pribeh vcelku prijemne odsejpa, obcas je skoda ze neni vice casu ukazano i jejich stastnych chvilek a a hlubsi smutek, troska vetsi seznameni s postavama by urcite prohloubilo celkovy zazitek z filmu.. 7/10 Souhlas s lopata555: Komedie to neni ani nahodou.. ()

Ironhead

Ja tyhle male/velke civilni zivotni pribehy lidi, kteri se rozhodnou neco zmenit na svem stereotypnim zivote, mam tak nejak rad... je to vetsinou lepsi zazitek nez z kdejakeho stomilionoveho radobyspektaklu... ;) A Emily Blunt je proste kocka ;) ()

kokofek

Pocity beznaděje a nicoty asi trpí hodně manažerů na vysokých postech,ale řešení, které zvolí v tomto filmu je dost neobvyklé.Zvyknou-li si na vysoký standard ve svém životě, nechtějí ho opouštět.Tento hrdina se proto chová dost neobvykle. ()