Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

HellFire

A to jsem si myslel, že Gravitace odehrávající se na kousku vesmíru bude nudná..... All is lost ubíhá až překvapivě rychle na to, že se ve filmu opravdu moc neděje. V celém filmu se toho moc neřekne a mám tak možnost si vychutnat povedenou zvukovou kulisu. Malá technická - když se převrátila celá loď a Redford nechal otevřený přístup do podpalubí, neměla se dovnitř dostat spousta vody? A proč není vysvětleno, jak Redford dokázal, že mu do člunu po bouři najednou netekla voda? A když už se film jmenuje Vše je ztraceno, nemohl si Chandor odpustit ten konec? Mě to pokazilo celkový dojem. ()

Othello

Já bych to tady s tou Gravitací zas tak nějak nehonil. Nejenže se mi nechce moc srovnávat roztomilé vlnění Indického oceánu s desetitisíci vesmírnými úlomky, sodícími orbitální stanice, ale ani protagonista, jehož pohybová škála je cca 6x6x6 metrů na jedné a půl lodi za celý film neupomíná Sandru Bullock v kalh... teda poletující po zemské dráze. All is Lost je docela dost stejnej případ jako Buried. Rozhodně je to dobrý film, dokonce jsem přesvědčen o tom, že se ani daný příběh lépe natočit nedá, ale 106 minut vyčerpaného stárnoucího herce v životním nebezpečí uprostřed ničeho mínus somálský piráti, NAVY Seals a slova je podle mě spíš instruktážní příručka o naději než funkční narativ.//// Zlatý globus za hudbu mě alespoň ubezpečil, že tam nějaká hudba byla.. ()

Pítrs85

Jestli se akorát chystáte na dovolenou do Chorvatska, bude All is Lost filmem právě pro vás, o to spíš, jestli máte v plánu pronajmout si nějakou pěknou jachtičku... Divnosnímek, chlapi od filmu natočili buď jeden z nejoriginálnějších mainstreamových filmů anebo sračku, ještě nevím, na jakou stranu se přiklonit. Robert hraje dobře (umí to on vlastně vůbec jinak?), byť přidat pár emocí by tomu jen prospělo, i když je fakt, že pokud jste po všech těch Trosečnících a podobných kouscích hladověli po filmu, který vás, i přes nepřízeň osudu jeho hrdinů, nebude chtít citově ždímat, dočkali jste se. Ale přestože Redford parádní, super, mega z lega, člověku se přeci jenom honí hlavou, jak by takovej snímeček vypadal, mít v hlavní roli, hmmm, Alicii Vikander... nebo Scarlett Johansson, v bikinách, ofkórs :-) Jo a Roberte, All is not Lost ;-) ()

ARI50

Jemně napínavá plavba na moři ale co z toho když vám film nedodal pořádné drama a nějaké šílené dobrodružství, a pouze Robert no prostě nepotěšilo dvakrát. No a i kdyby komentář byl jedním slovem stačí nemusím psát knihy. ()

kajda.l

Došlo i na povinného žraloka. Jak tak čtu, spousta diváků měla problém s identifikací hrdiny. Kdo byl? Kam jel? Proč byl osamocen? A já si říkám...není to fu(c)k! Zručně a minimalisticky natočený nerovný souboj člověka proti přírodním živlům. Nevím v čem bych dokázal víc soucítit s Robertem, kdybych věděl, že se jmenoval například Jozka Mluvka z Vidlákova. Plovoucí studovat lemury kamsi na Madagaskar. Svěží, poutavé a lidské. Úspornost dialogů kvituji s povděkem. Autor Sandřina nesmyslného blábolení z Gravity se může přiučit. Za mě spokojenost. 80% ()

JASON_X

Ideální film pro misantropy! Osamělý starý mořský vlk vláčený mořskými proudy a nepřízní sudby. Jeden herec, absence jakékoliv filmové "hudby" a jen několik málo desítek dialogů (vlastně monologů), z nichž většinu tvoří úvod, pak ještě pár vět do vysílačky, jednou "fuck!" a na konci "help!". Tomu, komu se protiví ba hnusí plytké žvanění, to musí znít jako dokonalost. Suchozemec, respektive člověk nezasvěcený do tajů mořeplavby, se pak musí v průběhu děje stále domýšlet a dohadovat, co že to ten Robert vlastně dělá, o co se snaží, nebo třeba jak se s ním může převracet loď vzhůru nohama apod. A to mě bavilo. A mimochodem Robert je fakt třída, že tuhle roli dal (a JAK ji dal) v jeho letech, při natáčení si totiž musel dosyta užít všemožného nepohodlí, i když většinou se jistě točilo v bazénu. Marně jsem přemýšlel, proč filmu nedat pátou hvězdu, ale na nic jsem nepřišel. Pokud máte dobrodružství v krvi (aspoň latentně), tak je to film přesně pro vás. Teď mě ještě tak napadlo, že se nabízí srovnání s filmem o plavbě jisté náctileté, silně kravkoidní Australanky kolem světa, při kterém All Is Lost ještě víc vynikne, nebe a dudy. ()

luka4615

Neexistuje mnoho herců kteří by nás samotní ve skoro dvouhodinovém snímku dokázali zaujmout tak, abychom se nenudili. Po zhlédnutí tohoto filmu musím říct že Robert Redford do této skupiny rozhodně patří. Pořád je to PAN herec! ()

becki_tu

All Is Lost není špatný film. Jen má smůlu v tom, že je srovnáván s Gravitací, která je myšlenkově podobná, ale jinak je dvě třídy někde jinde. A to nemyslím jen rozpočtově. P.S. V průběhu druhé půlky filmu mě napadl zajímavý crossover s Kapitánem Phillipsem. ()

Morholt

Pro někoho, kdo holduje jachtaření, by to mohl být návod, jak přežít či nepřežít v případě ztroskotání. Já se u téhle one man show v Redfordově podání nadprůměrně nudil. Po půl hodině jsem si začal přát, aby se objevil Spielbergův žralok a staříka i s jeho kocábkou poslal do Věčných lovišť. Nejvíc mě asi štvalo to, že ta zoufalá situace, ve které se hlavní hrdina ocitl, byla podána naprosto nezoufale. Jako by byl všem osud samozvaného námořníka ukradený. A já tyhle pocity celkem brzy sdílel také. Tohle se moc nepovedlo. 30% ()

Kamca_

Podle popisu a prvních dojmů jsem si myslela, že tenhle film bude stát za to. Ze začátku jsem na něj chtěla jít i do kina, ale nakonec z toho sešlo. Popravdě mě hodně zklamal. Celou dobu mi nějak nešlo se s Robertem Redfordem a jeho postavou sžít. Ani mi moc nevadilo, že se tam vůbec nemluvilo. Spíš jsem dost postrádala hudbu. Být tvůrcema, tak bych jí tam určitě dala víc. A ten konec ... Všechno mi to přišlo takový nedoladěný. Škoda ... Námět byl dobrej. 45%. ()

seale

Komorní a minimalistické pojetí. Možná právě proto dokáže film přenést diváka do děje. Někde tam je malé okýnko, kterým se dá proplout skrz. ()

ScarPoul

Film, ktorý je úplne niekde inde ako Gravity pracujúca z podobným survival motívom. Pravdou je, že All is Lost je tichý film, plný rôznych ruchov a zvukov(chlapci zo Skywalker štúdia, klobúk dole), z hlavným hudobným motívom a civilným Redfordom. Ten pomaly a systematicky čelí prekážkam, ktoré spôsobí obyčajná náhoda. Nie je to prehnane akčné a už vôbec to nezaváňa sentimentom a pátosom. Redfordové "Kurva" v polovici filmu dostatočne vystihuje atmosféru celého diela. To je zložené prevažne z detailov a tým film umocňuje naše sympatie voči hrdinovi. Teda to, čo sa v návale megalomanstva stráca u Gravity. Tiež veľmi poteší fakt, že Redford čelí skutočne logickým problémom. Žiadne monštrá z hlbín ani iná nepravdepodobnosť. Dokonca aj koniec mi príde celkom vyvážený a pekne vypointovaný. Pripomenul som si tak vetu z knihy od Deepaka Chopru Buddha - Vzdaj sa a budeš slobodný. A tento film je toho dôkazom. Pre mňa rozhodne film roku a budem mu strašne držať palce nech nezapadne prachom. Bola by to veľká škoda. ()

maseer2

i beze slov zábavné a napínavé, vizuálně skvělé a Redford na stará kolena super.. J.C. Chandor ani na druhý pokus nezklamal a už teď jsem zvědav, co předvede příště.. jisté 4* ()

PROROK14

Diera v lodi, tak to je problém ako sviňa. Robo ale všetko rieši s chladnou hlavou. Tiež bolo zaujímavé, čo dokážu vlny a rozbúrené more narobiť s loďou. A samotné sledovanie, ako jediný herec vo filme pláta dieru v lodi, pumpuje, pláva počas búrky, snaží skondenzovať nejakú pitnú vodu, pozoruje hviezdy a bojuje o prežitie ma nenudilo. Takže 75% ()

6thSun

Většinu času, co byl na lodi, jsem nevěděl, co a proč dělá, navíc to chvílemi bylo blbě vidět. Daleko víc mě bavila fáze na nafukovacím člunu, v tu chvíli vše začalo hezky gradovat až k závěrečné katarzi. I tak to bylo na pomezí tří a čtyř, takže se stal rozhodujícím faktorem brilantní Redford. (já vůl to sháněl s titulkama a ono se tam skoro vůbec nemluví) ()

ambron

Priznám sa, že sa mi po Kapitánovi Phillipsovi nechcelo ísť už do filmu, ktorý sa odohráva výlučne na mori. No nakoniec musím uznať, že Chandorovi sa podarilo preniesť na plátno obdivuhodne dobre vyrozprávaný a napínavý v podstatne jednoduchý survival príbeh. Redford zvláda bez slov, len s pohľadom a mimikou tváre, udržať film zaujímavým a presvedčia, že patrí medzi horúcich kandidátov na zisk Oscara. ()

JohnCZ

Výborná one-man-show Roberta Redforda dokonalá jak po technické, tak po herecké stránce (a to i přestože ve filmu zazní jen několik málo slov) s řádkou poměrně infarktových situací, které vévodí především scéna finální. Poctivý film, který pracuje s málem tak, aby ze sebe dostal to nejlepší - stejně jako samotná hlavní postava. Zmínit rovněž musím vysoce kvalitní zvukovou stránku, šplouchací voda (v bouři zejména) v 5.1 byla boží. ()

Zeebonk

Redford se navzdory zavilému hlodání zubu času pustil do nejpoctivější one-man show široko daleko a výsledek je vskutku precizní flák filmařiny. Přesto se však po vzoru Gravitace jedná o věru nepříjemný divácký zážitek, neboť na tolik stresu není ta má chatrná organická schránka stavěná. Samozřejmě by nebylo od věci zalamentovat nad nesmyslností žánru, ale na druhou stranu se obejdu bez poplivaných zad a širokého šrámu na čele od umouněné nerdovské polobotky, takže to necháme takhle. Kamera Robertovi čuchá k zadku z těch nejvykutálenějších úhlů, což lahodí oku. Jeho velkolepě procítěné "FUUUUUUCK" lahodí uchu. A vlastně se s odstupem jedná o velmi sugestivní, svérázné dílko, které znamenitě zpestřuje filmografii jako takovou. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)