Labyrint mysli

John je obdarován mimořádnými schopnostmi a pracuje jako "paměťový" detektiv společnosti Mindscape. Jeho úkolem je vracet se zpět v čase na místa zločinů, a odhalit tak vraha. Během jednoho sezení John dostane mrtvici a po dobu dvou let pro firmu nemůže pracovat. Bez finančního příjmu se dostává do dluhů, jeho dům je na seznamu hypoteční agentury a on si začíná uvědomovat, že musí začít vydělávat. Jeho novým případem je dcera bohatých rodičů, která z ničeho nic začala odmítat stravu. Johnova role je jednoduchá - musí docílit toho, aby opět začala žít jako obyčejná dospívající dívka, aby nemusela být umístěna do specializovaného ústavu. Jedná se na první pohled o snadný případ, ale čím hlouběji John proniká do dívčiny paměti, tím tajemnější a děsivější celý případ je. (Nova Cinema)

Kingjiri

Filmařina i herecký obsazení na slušný úrovni, ale scénáristům se nepovedlo dobrej nápad pořádně prodat. Já mám prostě problém přijímat geniální teenagery, který by přechytračili i kino plný Sheldonů Cooperů (i když pravda, v tom případě bych nemoh sledovat velice roztomilou Taissu Farmigu:)). Mimo to chtěl závěr ještě víc propracovat, zdál se mi totiž vzhledem k osudu postavy Anny odbytej a rychlejší tempo vyprávění s větší porcí napětí by Anička taky snesla. Vynechal bych aspoň většinu Johnovejch vzpomínek na manželku a snažil se "detektivně pátrací" scény částeně nahradit akcí. Třetí slabší hvězda za zajímavou atmosféru. ()

Eventyrer

Anna, Anna, Anna. Šibnutá nie si, inteligentná nadmieru, obeť a či zločinec? Tajomný film, dokonca ma k sebe statočne priťahoval, len škoda toho konca kedy to oslablo a všetko nadšenie, ktoré som si zachovávala počas celého filmu akosi zmizlo. Bohužiaľ Anička nie je ani šibnutá a ani zlá. Zrejme zabila svojich rodičov, ale to je maličkosť. Tvorcovia si asi neboli celkom istý aká Anna má sama o sebe byť. A zrejme kvôli sladkej Taisse sa rozhodli, že by bolo fajn keby nebola až taká zlá. Budiš, zlé rozhodnutie. Predpokladám, že malá Farmiga by šibnutú zvládla celkom slušne stvárniť. Dokonca nám ani neukázali ako ich zabila, čo by bolo aspoň spestrením, no to sa nekonalo. Stále si však uchovávam v sebe to nadšenie a záujem, ktorý vo mne tento film dokázal vyvolať a udržal ma v napätí poväčšine času. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=dhZUsNJ-LQU No, nebyť existencie pamäťového detektíva tak by platilo staré známe „za dobrotu na väzenskú žobrotu“. Tak sme si všetko vyjasnili, sú šťastní povedzme všetci, i keď cesta k nemu viedla cez určité hektické, sexuálne(?) momenty. Škoda, že stále nie je jasno vo veci a náležite sa nezistil celý skutkový stav načrtnutý v diele. Tak zostáva pochopená koncepcia celkom príjemného vstupu Jorgeho do sveta zatiaľ minimalistického filmu. Zároveň platí, že čím menej je popísaných a napísaných postrehov, tým lepšie z toho vyjde budúci premiérový divák a nebude si po čítaní hovoriť: „Klamali ste, je to výborné; klamali ste je, to odpad.“ Jedným si však každý môže byť istý. Strong je zrejme už istým hercom, ktorý svojou charizmou dokáže sám potiahnuť celý film. (09.06.2014, 10.06.2014, BDrip) ()

dawnie

Neskutečně rozporuplnej zážitek, který se mi po dlouhý době fakt nehodnotí lehce. Při sledování prvních dvou třetin jsem si říkala: "Bravo, tenhle film se nebojí odlišit!" - ať už atmosférou, či nezneužíváním žánrových klišé. Překvapivej konec mě... překvapil, ale ta pověstná WTF katarze se prostě tak nějak nedostavila. Jsem velká fanynka Taissy Farmigy, pro mě už navždy Violet z první série AHS, a byla jsem si jistá, že v jejím podání Anna bude mít tu správnou sociopatickou patinu. Stalo se, a jako bonus jsem dostala přirozeného, až noirového detektivního typa v podání Marka Stronga. Za mě trochu schizofrenní skorospokojenost. ()

gemi

Dobrý nápad, ale využitý v minimální možné míře, a celé je to neuvěřitelně předvídatelné. ()

LordMysti

Podobný žánr není zcela můj šálek kávy, ale musím uznat že od prvních záběrů mě film svou atmosférou vtáhl a odkoukal jsem jedním dechem. Opravdu napínavá a zajímavá podívaná. ()

chaturga

Hodně zajímavej thriller s luxusním rozuzlením, které snad každého mělo napadnout v průběhu filmu. Nemyslím to zásadní rozuzlení, ale to naprosto finální, kde se ukázal můj oblíbený herec z Predestination :) ()

GTS_PUNK

Ono klišéovité "nesúď knihu podľa obalu" sa nevzťahuje iba na knihy, ale do veľkej miery ho možno uplatniť tiež v prípade filmov. Napríklad takých, akým je aj počin režiséra Jorgeho Dorada z roku 2013, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako nanajvýš priemerná záležitosť skoro až béčkového rázu. A hoc tak z vizuálneho hľadiska ozaj na diváka pôsobiť môže, príbehovo presviedča o opaku. Príbeh Doradovho filmu totiž stavia na dramaticky výbornej práci s psychológiou a napätím v rovine doslovného pátrania v minulosti, ktoré vedie pamäťový detektív John Washington (Mark Strong). Ten má zistiť, prečo mladá Anna (Taissa Farmiga) prestala jesť, pričom, ako to už v podobných dielach býva zvykom, na povrch popritom vyplávajú oveľa temnejšie a záhadnejšie skutočnosti. Veľkým plusom Doradovej snímky je rýchly rozbeh deja, ktorý na seba postupne nabaľuje ďalšie a ďalšie veci, pričom s každou z nich zároveň dokáže stupňovať celkovú atmosféru a viac a viac si získavať diváka. Napätie, vyvolané pocitom neustále prítomnej neistoty a podozrenia, sa v tomto filme dá tak povediac krájať. Príbehové dianie núti diváka nespúšťať ani na chvíľu zrak, všímať si detaily a postupne začať spochybňovať všetko, čo sa deje. Práve takáto schopnosť vplývať na neho je najlepším dôkazom príbehovej kvality. A navyše, ak sa k tomu všetkému pridá aj rovina psychológie postáv, ktorá tomuto filmu takisto nechýba, ide o takmer dokonalé dielo. To, že psychológia ako jeden z aspektov snímky vyniká, je samozrejme nemalou zásluhou hereckého obsadenia. Filmu dominujú predovšetkým už dve spomenuté mená, pričom Taissa Farmiga si zaslúži ešte osobitné vyzdvihnutie. V role Anny predvádza vynikajúci výkon a diváka zaujme aj svojou krásou. Mindscape je nenápadnou snímkou, ktorá však o to viac príjemne prekvapuje. Režisér Jorge Dorado ňou divákovi servíruje vynikajúci psychologický thriller, postavený na zaujímavom námete detektívnej práce priamo v ľudských spomienkach. Zároveň ide o film s celkovo veľmi dobrou atmosférou a schopnosťou budovať napätie. Paráda. ()

Fowl

Zajímavá atmosféra filmu se příjemně táhne celým filmem s mým oblíbeným Markem Strongem. Povrchová blanka scifi, která na úvod naznačuje, že by se snad film mohl ubírat stejným směrem jako třeba zdrojový kód, minority report, či inception však nakonec zůstává opravdu jen slabou vrstvou, spíše oživující příběh odvíjející se na poli detektivního dramatu. Celkově jsem si film užil, ale konec vyšel tak do ztracena, že po něm nezůstalo žádné napětí a to to celé mohutně degradovalo. ()

Alouette

John je takzvaný paměťový detektiv, který má schopnost dostat se do vzpomínek lidí a tím řešit zapeklité případy. Po mozkové příhodě a delší pracovní absenci mu pomalu dochází peníze a tak osloví svého nadřízeného a dobrého přítele a ten mu zadá zdánlivě banální případ, ve kterém má pomoci mladé Anně (Taissa Farmiga- American Horror Story), která má potíže s jídlem. Ona a její rodina jsou však celkem podivíni a Johna tak čekají opravdu mrazivé výlety do Anniných vzpomínek. Celkem zajímavý mysteriózní psycho thriller. Pointa je sice maličko vyzrazena zhruba v půli filmu, ale i tak jsem byl zvědavý, jak asi vše dopadne. Já se slušně pobavil a proto bych i doporučil. ()

Shitonit

Parádní napínák, plující si takovou úplně jinou rychlostí než jsem byl schopnej pobírat, tzn, překvapivá pointa mě natolik rozebrala, že jsem nad tím celou noc dumákoval, a ráno jsem se zděšením zjistil, že jsem to prostě nepobral, a asi si to musík seknout někde od půlky znova, páč mě ten zamotanej psychopříběh, překvapivě ? zaskočil svou kontrastností, promakanou dějovkou, která se tak jakože rozdvojila, místy roztrojila a ke konci ještě víc ? Nevim. Výbornej film, kterej vyžaduje uputanou pozornost. ()

srncek

Taissa je fakt nádherná,ale bolo jej až príliš málo a priveľa nezáživného a zle obsadeného Stronga na to,aby to šlo u mňa cez 4 hviezdy..nehovoriac o nevyužitom potenciáli námetu.68% ()

subic

Skvělý Mark Strong ve filmu, který mi něco připomínal a nevím co. Vizuálně velmi zdařilý, ale příběhem tak zvláštní, že nevím, jestli se na tohle zrovna budu chtít ještě někdy dívat. Rozuzlení je celkem očekávaně-neočekávané, detektiv-psycholog společnosti Mindscape se umí myšlenkově napojit na oběť i na zločince, aby zjistil, co se stalo. Jenže tahle holčička si ho omotá a pěkně s ním vydrbe. 50% ()

Barghest

Zajímavý námět, kterému velice ubližuje nedotažený scénář. Zvrat se tak dá odtušit daleko před tím, než vůbec přijde. ()

Mikecat

Uvod dobry, mierne napetie sa pomaly stupnuje vsetko sa to zamotava az sa to zamotava a ostane zamotane, chaby pokus o "pociatok" dostat sa do spomienok obeti a objasnit tak minulost naruseneho dievcata...bez chuti a zapachu cele je to take...spomalene ()