Labyrint mysli

John je obdarován mimořádnými schopnostmi a pracuje jako "paměťový" detektiv společnosti Mindscape. Jeho úkolem je vracet se zpět v čase na místa zločinů, a odhalit tak vraha. Během jednoho sezení John dostane mrtvici a po dobu dvou let pro firmu nemůže pracovat. Bez finančního příjmu se dostává do dluhů, jeho dům je na seznamu hypoteční agentury a on si začíná uvědomovat, že musí začít vydělávat. Jeho novým případem je dcera bohatých rodičů, která z ničeho nic začala odmítat stravu. Johnova role je jednoduchá - musí docílit toho, aby opět začala žít jako obyčejná dospívající dívka, aby nemusela být umístěna do specializovaného ústavu. Jedná se na první pohled o snadný případ, ale čím hlouběji John proniká do dívčiny paměti, tím tajemnější a děsivější celý případ je. (Nova Cinema)

TinyMartina

Začátek, atmosféra a herci jsou super. Velká škoda toho trapnýho konce (za prvé jsem ho čekala a za druhé kvůli němu na celý předchozí příběh můžete zapomenout - nějak jsem nepochopila, proč to celé vlastně proběhlo, když to stejně nakonec dopadlo, jak to dopadlo). ()

solisoli

Anna manipuluje s najatým pamäťovým detektívom Johnom, dosiahnuť svoj cieľ. Asi dedičstvo. Od toho sa odvíja príbeh v psychologickom štýle, rozložiť a manipulovať s udalosťami, aby bol dej čo najviac príťažlivý. Až natoľko dej réžia rozmixovala, že divák nestačil spájať nejakú zmyselnosť do celku, aby bol nakoniec dosiahnutý efekt celého toho psychologického kokteilu. Porovnávať to tu s Hitchcockom, ach len to nie. Každý Hitchcockov príbeh ponúkol vždy hlbokú pointu. A toto tu? John behá po lese obklopený policajnou akadémiou a Anna sa mu príde osobne poďakovať za to, že je hlupák. Zatiaľ kým čakajú okolo policajti, Anna Johna v láskou objíme, natrie mu ruky krvou, poďakuje a spokojne od cupitá do neznáma, aby ho konečne policajti mohli zatknúť. Úžasný happy end na záver. ()

david666

Taissa Farmiga je podle mě talent. Díky ní se dal film v pohodě sledovat, protože ostatní herci tady josu takoví nějací unylí. Na druhou stranu má film dobrou zápletku a napětí. ()

Tinusa14

Jeden z priemerných psychologických thrillerov ktorý sa bohužiaľ rozbehol až niekedy v druhej polovici. Aj napriek tomu že to bolo v niektorých úsekoch predvídateľné, nemôžem povedať že tam nebolo aj niečo čo ma prekvapilo. Obrovské plus dávam úžastným hereckým výkonom, najmä Markovi Strongovi. ()

FIorian

Film vás nechá poměrně dlouho v nejistotě/napětí, průhlednost/očekávání děje až v závěru film nijak neznehodnocuje. V průběhu jsem tipoval více možností pokračování/konce a jedna z nich to byla :) Jestli se vám líbilo Inception, tak tento film musíte vidět. Za mne rozhodně velká spokojenost a poctivé 4 hvězdy. ()

johnnie78

Zábavný, správně tajemný psychothriller... až na ten konec-nekonec a pointu nepointu a díky tomu nevysvětlené, nelogické věci. I tak dám 4, protože až do posledních pár minut jsem se bavi, a oba ústřední herci byli super. ()

karnifex

Hned ze začátku bylo jasné, že se jedná laciné céčko - mizerné herecké výkony, dialogy jak z počítačové hry - ale říkal jsem si, že to třeba bude aspoň originální a zábavné.. Nebylo, vypnul jsem to půlhodině plné klišé a nudy. ()

Kozlowski8

John se, díky svým schopnostem pronikat do myšlenek jiných, živí jako paměťový detektiv. Jeho aktuálním úkolem je zjistit příčinu problémů dospívající dívky z bohaté rodiny. Po proniknutí do dívčiných vzpomínek se Johnovi zjevují hrozná fakta... Primární nápad dobrý, horší je to ale s jeho realizací. Jednak je příběh zbytečně rozvrstvený a necelistvý a hlavně je to celé příliš čitelné, včetně rádoby překvapivé závěrečné pointy. Skvělý Mark Strong, ač se snaží jak může - výsledný efekt nemůže příliš změnit. Průměrná pokoukaná. 60%. ()

TesterX

Řemeslně velmi dobře zpracovaný thriller mající jednu zásadní vadu - pointa, kterou budete odhadovat v začátku, se ve výsledku naplní. ()

SpicyNugget

Mark Strong pracuje jako paměťový detektiv, umí si prohlédnout vzpomínky osob a vyřešit jejich problémy. Po tragické události, která se v jeho životě stane, případy odmítá, ale dluhy ho přinutí vzít případ nový - mladá holčina z prominentní rodiny se chová jako magor a on musí přijít na to, proč tomu tak je… Marka Stronga mám moc ráda, takže jsem do tohoto filmu šla především kvůli němu. Mladá Farmiga hrála taky dobře, je to ďábel s tváři anděla. Námět super, konečný zvrat a rozuzlení naprosto skvělé. ()

doogiemus

Silný Marek, silný výkon. Mám rád tohto herca, a aj tento kúsok zahral vynikajúco. Nechce sa mi o tom viac písať. Odporúčam. ()

Margeline

Zaujímavý psychologický napinák. Na úplnom konci to nebolo, čo som očakávala, čo sa mi chvíľku nepáčilo ale po dodatočnom zvážení beriem. Interakcie medzi mladučkou Farmigou a veteránom Strongom boli zaujímavé. Taissa má veľký potenciál a ešte väčšie oči (prípadne naopak). Mala som pocit, že niektoré veci mohli predsa dotiahnuť pre nás neistých ale nakoniec celkom slušne podaný zvrat. Aj keď som možno čakala trochu viac. ()

Snakefinger

Takové nijaké rozplizlé a ve finále docela o ničem. Co stálo za to byla atmosféra, snad herecké výkony, ale dějově chaotické slabé a provařené. ()

Xmarc

Velice zajímavé téma, dobrá atmosféra, Markovi Strongovi role hodně padla, Taissa Farmiga ale zrovna nic extra nepředvedla, což by mohlo film ještě o kus vylepšit. Bohužel tam bylo i několik zbytečných scén, a ač na jednu stranu bylo finále možná docela překvapivé, tak mohlo být od jisté fáze taky i docela předvídatelné. ()

as-minor

Taissa Farmiga bola fajn, no Mark Strong bol výborný. Jedná sa o celkom podarený snímok s psychologickou tematikou. Chcelo by to však pomerne sugestívnejšiu mysterióznu atmosféru, ktorá tu tak trochu absentuje. Príbeh je dostatočne zaujímavý, scenár je tiež slušne napísaný, škoda len tej nevýraznej réžie, ktorá je hlavným kameňom úrazu. Filmu by neuškodili lepšie konštruované zábery a spomínaná sugestívnejšia mysteriózna atmosféra. Tieto faktory by snímok určite priviedli k ešte lepšiemu hodnoteniu minimálne z mojej strany. Inak sa jedná o celkom dobrý psychologický film. ()

in flames

4 a to asi jednu dávam už naviac za Taissu a fajnový námet podľa mojho gusta. Film sa nevyhne niektorým klišé a väčšinu času je v podstate jasné čo sa deje, napriek tomu drží napätia a pred koncom naozaj zneistí diváka a ponúkne také to prekvapenie o ktoré nám všetkým ide. Celkovo však priemerný triler v skvelom vizuálnom spracovaní. ()