poster

Hlubina

 • USA

  Below

 • Slovensko

  Hlbočina

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Zvláštní věc. Horory tak často nechválím, protože většinou nedostojí tomu, co slibují. Hlubina neslibovala nic, připletla se ke mě jak slepý k houslím a i když nehty mi zůstaly komplet, měla něco, co často hororům s potoky krve zcela chybí - vynikající atmosféru ... mezi zajímavými týpky .... lehká fobie z hlubiny za nepříjemného zvuku .... úbytek posádky, co nemá kam utéct .... slušné to bylo.(24.2.2007)

 • svik
  **

  Hodnotím za 4...... Ha ha naprosto srovnatelný film s filmem mrtvá hlídka s vyjjímkou toho, že tento příběh se odehrává na jiném místě (v ponorce) . Některé filmy v toimto prostředí jsou skvělé např" Periskop nahoru a dolů- ten je pojat jako komedie což nasvědčuje tomu, že není s filmem tolik práce jako s filmem který má být kvalitní thriller. V tomto případě se to nepovedlo, beru to jko ztrátu času , naprosto nezajímavý film.(8.7.2006)

 • Pohrobek
  *

  Začátek slušný průměr. Od té doby, co pochopíte, že se má jednat o duchařský horor, to ale jde od deseti k pěti a posléze ještě hlouběji. Blbé béčko.(30.10.2005)

 • bouncer
  ***

  Je to takový Horizont událostí pod mořem. Jinak je to docela napínavý thriller, kterému do dokonalosti ale leccos ještě chybí....(25.9.2004)

 • tron
  ***

  Nie je to dobrý film, ale mám ho rád a kvôli hercom, histórii a atmosfére si ho vždy rád znova pozriem. V prvej polovičke skromný, ale veľmi pôsobivý horor za 80%, bohužiaľ v druhej sa premení na podpriemernú duchárčinu za 40%. Dej je umiestnený do atmosférických tesných priestorov vojnovej ponorky, ticho plávajúcej nepriateľskými vodami nebezpečného roku 1943. Potešia solídne herecké výkony skúsených námorníkov v čele s „vládcom ponorky“ Bruceom Greenwoodom (ďalej napr. Davis, Flemyng, McCallany, Chinlund... dokonca i inokedy nemožný Foley sa snaží). Režisér ČIERNOČIERNEJ TMY sympaticky buduje "staromódnu" žánrovú atmosféru, pochlapí sa k niekoľkým výnimočným okamihom (nálože, raje, kormidlo) a keď mu dôjde dych, prizve si na pomoc báječné „Sing, Sing, Sing“ Bennyho Goodmana. Nanešťastie to nestačí.(21.11.2004)

 • - Holt McCallany se naučil několik jo-jo triků pro roli Loomise. (Chatterer)

 • - Darren Aronofsky, který přepsal scénář, chtěl film režírovat už v roce 1999. Dal však přednost filmu Requiem for a Dream. (Chatterer)

 • - Ve filmu zazní informace, že ponorka pluje kursem 0-9-5. Tento kurs je v americkém námořnictvu výrazem pro nesmyslný rozkaz na památku katastrofy z 8. září 1923, kdy flotila devíti torpédoborců po špatném určení polohy najela tímto kursem v bouři na kalifornské pobřeží. Sedm lodí bylo nenávratně ztraceno. (flanker.27)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace