Hlubina

Hlbočina

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 102 min

• Slarque

Podivný experiment, který si bere prvky válečného ponorkového dramatu a duchařského hororu, aby nakonec nevypadal jako ani jedno z toho. Hlavně pokuď to měl být horor, vůbec by neuškodilo trochu přitlačit na pilu a nedopustit, aby se zhruba hodinu uprostřed filmu skoro nic nedělo.(18.6.2006)

Zajímavé téma zazděné chabým scénářem a průměrným zpracováním. Není to zas tak dávno, co jsem film viděla, ale v podstatě už si skoro nevybavuju, o čem byl - ponorka, nevýrazní námořníci, nějaká vypleštěná ženská, strašidelné zvuky, duchové... a to je asi tak všechno. Mohlo to být lepší, pánové tvůrci, mnohem lepší. Abych byla spravedlivá: mohlo to být i horší. 50%(27.2.2009)

• Rocky62

Občas není od věci zpestřit si filmový jídelníček nějakou jednohubkou, která druhý den úplně vyšumí z hlavy. Zde to dopadlo ale trošičku hůř, takže pane Twohy, udělejte si to jak chcete, ale ten čas, který jsem věnoval této hovadině budu chtít vrátit i s úrokama. Zvolte jiné zaměstnání, protože Vaše filmy škodí našemu zdraví.(10.7.2011)

Nie je to dobrý film, ale mám ho rád a kvôli hercom, histórii a atmosfére si ho vždy rád znova pozriem. V prvej polovičke skromný, ale veľmi pôsobivý horor za 80%, bohužiaľ v druhej sa premení na podpriemernú duchárčinu za 40%. Dej je umiestnený do atmosférických tesných priestorov vojnovej ponorky, ticho plávajúcej nepriateľskými vodami nebezpečného roku 1943. Potešia solídne herecké výkony skúsených námorníkov v čele s „vládcom ponorky“ Bruceom Greenwoodom (ďalej napr. Davis, Flemyng, McCallany, Chinlund... dokonca i inokedy nemožný Foley sa snaží). Režisér ČIERNOČIERNEJ TMY sympaticky buduje "staromódnu" žánrovú atmosféru, pochlapí sa k niekoľkým výnimočným okamihom (nálože, raje, kormidlo) a keď mu dôjde dych, prizve si na pomoc báječné „Sing, Sing, Sing“ Bennyho Goodmana. Nanešťastie to nestačí.(21.11.2004)

Přijde mi 54% trochu dost podsazený, tak to mírně nadsazuji 4*. Pravda je nejspíš někde uprostřed. Přesně 69,48752 %. Úžasné prostředí ponorky, které už samo o sobě vytváří pocit tlaku a klaustrofóbie a k tomu trochu CO2 a dokonce vodíku dokázalo posádku trošičku rozhodit, takže viděli strašidelné a duchařské příčiny na každém rohu. Navíc při známé námořnické pověrčivosti a před 70ti lety....Do toho kriminální zápletka a osudové příčiny. A je tu zajímavý příběh obstojně zahraný a v zajímavém prostředí. Snad jediný problém je v tom, že než se člověk v osobách trochu zorientuje, tak mu pomřou. A to od nich beru docela jako sprosťárnu.(5.2.2012)