Hlubina

Hlbočina

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 102 min

• kingik

Píše se rok 1943 a posádka americké ponorky Tiger Shark má pocit, že v chladném Atlantiku se dějí divné věci. Kdosi nebo cosi má totiž zájem na tom, aby už námořníci nikdy neviděli domovský přístav. Brzy je zřejmé, že tajemná síla, likvidující s úpornou nekompromisností techniku i posádku, nemůže být z tohoto světa... Když poručík Brice, pověřený velením, vezme na palubu tři trosečníky a jedním z nich je žena, jejíž přítomnost na palubě vždy znamená smůlu, začnou se dít podivné věci. Horor Hlubina zhusta sází na tajemnou atmosféru a minimálně v první polovině mu to i vychází, ale pak se zvrhne v jednu stupiditu, které není pomoci.(21.1.2009)

Below je horor, kterému se úspěšně daří budovat napínavou atmosféru prosetou "lekačkami". Bohužel tyto lekací scény jsou často i kamenem úrazu filmu, protože mají stupidní a zcestnou podstatu. Jako by režisér nevěděl kdy je vhodno lekat a kdy se to nehodí. Mrtvoly s tužkou v puse se si sice leknete, ale když zjistíte o co jde, tak vás zamrzí, že se strachem je zde zacházeno tak prvoplánovitě. Tvůrci asi razí zásadu, že hlavní je se leknout a pak už je úplně jedno čeho. Mě ale ne. Taková lekačka s mantou je fakt laciná a když vidím, že jinde ve filmu to funguje i dobře, přijde mi to jako mrhání emocemi. Zápletka je sice zajímavá, ale příběh je tak špatně vyprávěn, že člověk po skončení sice pochopí to hlavní, ale už není vysvětleno co se vlastně dělo. Režisér jakoby se neuměl vyjádřit. Je to škoda, protože pod těmito nedostatky místy prosakuje na povrch dobrý horor.(19.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $605,562Tržby Celosvetovo $2,622,015║ Nehorázne zlý prešliap , kde nič nefunguje ako by malo, je to tak maximálne otravné pozerať. /15%/(24.2.2006)

• Enšpígl

k tomu mám jen rýmovací dovětek dovětek : Hlubina-blbina(8.6.2006)

• POMO

Miestami celkom napínavá a miestami nechcene smiešna variácia na HORIZONT UDALOSTI, navyše sa v druhej línii hrajúca na serióznu drámu o vine, zodpovednosti a špatnom svedomí. Celkovo horšie než PITCH BLACK, ale určite lepšie než GHOST SHIP. Na videu je to za 3*.(30.5.2003)