Hlubina

Below

Hlbočina

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 102 min

Zvláštní věc. Horory tak často nechválím, protože většinou nedostojí tomu, co slibují. Hlubina neslibovala nic, připletla se ke mě jak slepý k houslím a i když nehty mi zůstaly komplet, měla něco, co často hororům s potoky krve zcela chybí - vynikající atmosféru ... mezi zajímavými týpky .... lehká fobie z hlubiny za nepříjemného zvuku .... úbytek posádky, co nemá kam utéct .... slušné to bylo.(24.2.2007)

• svik

Hodnotím za 4...... Ha ha naprosto srovnatelný film s filmem mrtvá hlídka s vyjjímkou toho, že tento příběh se odehrává na jiném místě (v ponorce) . Některé filmy v toimto prostředí jsou skvělé např" Periskop nahoru a dolů- ten je pojat jako komedie což nasvědčuje tomu, že není s filmem tolik práce jako s filmem který má být kvalitní thriller. V tomto případě se to nepovedlo, beru to jko ztrátu času , naprosto nezajímavý film.(8.7.2006)

• Pohrobek

Začátek slušný průměr. Od té doby, co pochopíte, že se má jednat o duchařský horor, to ale jde od deseti k pěti a posléze ještě hlouběji. Blbé béčko.(30.10.2005)

Je to takový Horizont událostí pod mořem. Jinak je to docela napínavý thriller, kterému do dokonalosti ale leccos ještě chybí....(25.9.2004)

Nie je to dobrý film, ale mám ho rád a kvôli hercom, histórii a atmosfére si ho vždy rád znova pozriem. V prvej polovičke skromný, ale veľmi pôsobivý horor za 80%, bohužiaľ v druhej sa premení na podpriemernú duchárčinu za 40%. Dej je umiestnený do atmosférických tesných priestorov vojnovej ponorky, ticho plávajúcej nepriateľskými vodami nebezpečného roku 1943. Potešia solídne herecké výkony skúsených námorníkov v čele s „vládcom ponorky“ Bruceom Greenwoodom (ďalej napr. Davis, Flemyng, McCallany, Chinlund... dokonca i inokedy nemožný Foley sa snaží). Režisér ČIERNOČIERNEJ TMY sympaticky buduje "staromódnu" žánrovú atmosféru, pochlapí sa k niekoľkým výnimočným okamihom (nálože, raje, kormidlo) a keď mu dôjde dych, prizve si na pomoc báječné „Sing, Sing, Sing“ Bennyho Goodmana. Nanešťastie to nestačí.(21.11.2004)

• - Holt McCallany se naučil několik jo-jo triků pro roli Loomise. (Chatterer)

• - Darren Aronofsky, který přepsal scénář, chtěl film režírovat už v roce 1999. Dal však přednost filmu Requiem for a Dream. (Chatterer)

• - Ve filmu zazní informace, že ponorka pluje kursem 0-9-5. Tento kurs je v americkém námořnictvu výrazem pro nesmyslný rozkaz na památku katastrofy z 8. září 1923, kdy flotila devíti torpédoborců po špatném určení polohy najela tímto kursem v bouři na kalifornské pobřeží. Sedm lodí bylo nenávratně ztraceno. (flanker.27)