Hlubina

Hlbočina

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 102 min

• Pohrobek

Začátek slušný průměr. Od té doby, co pochopíte, že se má jednat o duchařský horor, to ale jde od deseti k pěti a posléze ještě hlouběji. Blbé béčko.(30.10.2005)

Zvláštní věc. Horory tak často nechválím, protože většinou nedostojí tomu, co slibují. Hlubina neslibovala nic, připletla se ke mě jak slepý k houslím a i když nehty mi zůstaly komplet, měla něco, co často hororům s potoky krve zcela chybí - vynikající atmosféru ... mezi zajímavými týpky .... lehká fobie z hlubiny za nepříjemného zvuku .... úbytek posádky, co nemá kam utéct .... slušné to bylo.(24.2.2007)

Na Béčko velmi dobře natočené - na film se dívá docela dobře, hlavně se můžete koukat třeba i z poloviny a filmu to neuškodí. Takže zlatej průměr.(20.6.2006)

• svik

Hodnotím za 4...... Ha ha naprosto srovnatelný film s filmem mrtvá hlídka s vyjjímkou toho, že tento příběh se odehrává na jiném místě (v ponorce) . Některé filmy v toimto prostředí jsou skvělé např" Periskop nahoru a dolů- ten je pojat jako komedie což nasvědčuje tomu, že není s filmem tolik práce jako s filmem který má být kvalitní thriller. V tomto případě se to nepovedlo, beru to jko ztrátu času , naprosto nezajímavý film.(8.7.2006)

Hlubina je filmem, na který jsem se stejně jako na všechny ostatní ponorkové válečné filmy moc těšil. Jenže mě můj David N. Twohy trochu víc zklamal. Čekal jsem opravdu válečné drama, které ukáže horrorovou atmosféru uzavřeného prostoru 200 metrů pod hladinou moře. Křičící vojáky umírající na nedostatek kyslíku. Nic z toho jsem se nedočkal a ze snahy dostat do válečného filmu trochu mystiky v podobě duchů je opravdu příliš nevydařený nápad. Ne vždycky je inovace k dobru.(31.8.2006)

• - Ve filmu zazní informace, že ponorka pluje kursem 0-9-5. Tento kurs je v americkém námořnictvu výrazem pro nesmyslný rozkaz na památku katastrofy z 8. září 1923, kdy flotila devíti torpédoborců po špatném určení polohy najela tímto kursem v bouři na kalifornské pobřeží. Sedm lodí bylo nenávratně ztraceno. (flanker.27)

• - Žádná ponorka amerického námořnictva nenesla jméno USS Tiger Shark. Ponorka téhož názvu se ale vyskytuje ve filmech Submarine Command (1951) a Atomic Submarine (1959). (Saccard)

• - Holt McCallany se naučil několik jo-jo triků pro roli Loomise. (Chatterer)