Sexy bestie

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

maoc

Plíživě pomalé dvě třetiny filmu, kdy jen čekáte, že se něco stane a ono celkem nic. Krom toho si ale užíváte neuvěřitelné dialogy s podivným ?anglickým? přízvukem, dobrý střih (Glazerova klipová minulost je očividná), skvělou hudbu a cool scény. Vím, že to slovo je zporfanované, ale "cool" se k tomuhle filmu opravdu hodí. No a po téhle zmiňované trochu se táhnoucí padesátiminutovce příjde kopanec do řiti: zlomový okamžik, který ale pouze tušíme (a postupně ho odkrýváme podaný slepencem krvavých reminiscencí) a rozjedeme se po takové skluzavce, že zíráme jak slépka na kraslici. Alespoň já jsem teda zíral.*******Parádní film, kterému snad kromě nějaké té přitaženosti za vlasy (vloupačka) není co vytknout. Jo a kdybyste chtěli vědět, od koho okoukal Richard Kelly toho zajdu do Donnieho Darka, tak se koukněte na tohle. ()

RobbieM@N

Důkladně ukrytý audiovizuální klenot. Ray Winstoneova postava se v drsňáctví záměrně drží pozadu (dá se do něj poměrně jednoduše vcítit), aby mohl dát prostor jak McShaneovi, tak zejména famoznímu Kingsleymu, který zosobňuje jednoho z nejlepších filmových záporáků. Psychologická hra per excellance. ()

adamix

Na tomto filme ma prekvapujú tri veci: to, že v kolónke - režiséri - nie je meno Quentin Tarantino, to, že Ben Kingsley tu hrá neznesiteľného psychopata (už viem, kde sa Fiennes inšpiroval, keď hral Harryho V BRUGGÁCH) a to, že je to svinsky dobrý film - strihovo, hudobne, herecky a hláškovo vyšperkovaný. Posledná krimi tretina už pre mňa osobne nebola taká fascinujúca, ako ten zvyšok pred ňou, pretože tam už vieme, ako to dopadne. Za mňa 80%. ()

BradleyT odpad!

Mě to teda neřeklo vubec nic. Pro mě to bylo nicneříkajících 80 minut nudy a 5 minut pokleslé zábavy. Možná v tom někdo vidí art, ale já v tom vidím odpad. ()

Pangi

Z tohoto filmu mi bylo opravdu horko.Napětím na konci jsem ani nedýchal.A BenaDona bych nechtěl nikdy potkat. ()

Luckyboy

Chvílemi zkratkovité a místy absurdní (třeba začátek), délka příjemná. Mne to bavilo. Velmi odlišný pohled na filmově již dosti zprofanované mafiánské téma s "ojebávacím" námětem je osvěžující. ()

TesterX

Jednoduchá zápletka podložená výbornými hereckými výkony a "hustými" dialogy (Kingsley vs. Winstone) utvořila z tohoto snímku dílko divným způsobem zvrácené. Kingsley se do své role vžil takovým způsobem, že v některých momentech jsem se ho opravdu bál, ostatně jako všechny další postavy. Bohužel je tu vše postaveno právě jen na detailně vykreslených postavách a husté atmosféře, ale chybí tu nějaká větší gradace a bohatší děj. ()

sutech666

Zvláštny snímok so skvelým Benom Kingsley. Nomináciu na Oscara si právom zaslúžil. Rád by som pozdvihol britskú gangsterskú angličtinu, ktorej som rozumel veľké ho*no. Príjemná zmena po tých všetkých amerických černošských gangsterkách. ()

joesakic

No tak jak už tady mnoho krát zaznělo - nuda, nuda a nuda. Pouze výkon Bena Kingsleyho stojí za řeč a dostal tento film z odpadu. ()

Patr1k

Kingsley prehráva ostatných a dokazuje, že je herecký velikán, atmosféra, ktorú počas svojich scén navodil by sa dala krájať hodiny... ()

kisho

Paradny low budget s atmosferou ktora sa dala krajat minimalne pocas polovice filmu. Skoda ze Glazer nedostal viacej moznosti ukazat co je v nom... ()

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel