Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

katasta

Takový vcelku průměrný horor.na kterém není nic originálního.. Napětí se udržuje tím, ze čekáte, co dalšího podleho zrcadlo vymyslí.. Jak to skončí je ale vcelku jasné.. Přesto jsem z toho večer neměla úplně nejlepší pocit :-) ()

Praxis

Nejhorší svině nejni nějaký bubákovský zrkadlo, který žere lidi, ale váš mozek. Jistě, když jste šogoři, tak zabijete nejen fotříka, ale i sistru a ještě tvrdíte, že to bylo přece to zrcadlo. No, je fakt, že ty bubu pani a pánové vašemu mozku asi trochu řekli, že máte někoho zabít, ale kamery a miliarda termostatů a chcíplejch kytiček vám bude tvrdit zatvrzele, že jste to byli vy. Námět solidní, herecké výkony pěkné, jen mi to přišlo, že na konci se to tak nějak ztratilo a vůbec nedotáhlo myšlenku, kterou celý tento film nesl, do konce. Škoda, mohl to být hodně hodně scary bubákovský film, kde nečumíme třičtvrtě doby na otevírající se dveře a padající nábytek. Už jen za to palec opatrně hore! 65% ()

GodComplex

Obrovske prekvapeni. Jeden z nejlepsich hororu za posledni roky, ale i vyborny film celkove se skvele propracovanou psychologii, prolinanim casovych linii a hodne tizivou atmosferou. Zatimco drtiva vetsina hororu se po slibnych uvodech ve finale rozpada, Oculus vali dal, prvni co me napadlo hned po skonceni bylo - Chci pokracovani! 9/10 ()

Freemind

Nuudaaa. Tenhle trend utahaných, rozvláčných horrorů jde fakt totálně mimo mně. Je to sice lepší než tisící variace na "found footage" nebo výblitky Wanových pohrobků, ale stejně se na to nedá koukat. Nemá to ani koule, ani nápad, ani atmosféru. Flanagan tak uspěl jen v jednom ohledu - uspat diváka během pouhých 105 minut fakt stojí za potlesk. Bravo, mistře. ()

Makky

Príbeh o čarovnom zrkadielku, ktoré núti zabíjať. Znie to divne, ale funguje to. Súrodenecká dvojica sa po rokoch vracia do domu, v ktorom prišli o svojich rodičov vinou niečoho, čo nevedia vysvetliť. Prelínanie dvoch časových línií naberá postupom času väčší význam a divák sa tým dostáva do väčšieho napätia a neistoty. Obzvlášť ku koncu ide o skvelú manipuláciu s postavami, kedy žiadny krok nie je istý. Dali by sa hľadať diery v logike a aj záver si viem predstaviť iný, napriek tomu som rád, že som tento snímok s jednotvárnou, no veľmi účinnou hudbou videl. V hodnotení 3/4*. ()

kaylin

„Oculus“ není horor, který by mě přímo zklamal, ale nejedná se ani o nijak zásadní horor, který by mě ohromil. Očekával jsem, že bude lepší, že bude dějově zajímavý, ale právě dějová stránka z něj dělá horor obyčejný. Formální stránka tomu hodně obyčejnému příběhu pomáhá a některé střihy vytvářejí zážitek, že tohle je opravdu něco nečekaného, něco nového. Není, ale to neznamená, že by se na to nedalo koukat a že film nebude zážitkem. ()

..Lucas..

Po delší době jsem opět zkoukl nějaký horor a dobře jsem vybral. Není tu příliš lekaček, ale děj dokáže natolik zaujmout, že to vůbec nevadí. A skvělé propojení dvou časových linií, plus Karen a Brenton. ()

movieband

Má to vcelku solidní náběh, dobrý a poutavý nápad, kurevsky dobrou atmosféru, je to hodně dobře natočené, postavy jsou psychologicky skvěle rozehrané, ale běh filmu mě znechutil a odrazoval. Karen Gillen je fakt moc pěkná herečka a tady to zahrála spolu s ostatními hodně věrohodně. Ale ten děj mě zrušil. Nápad se zlem ukrytém ve starobylém zrcadle, které dohání lidi k šílenství není vůbec špatný. Ale odmyslete si to zrcadlo a máte tu šílené, psychologické drama o domácím násilí a nevěře. Zklamalo mě to - nevím proč, ale od začátku jsem se tak trochu obával podobného zklamání jako u předloňského Sinisteru (asi hlavně kvůli té ponuré atmosféře se mi zrovna on vybavil). Jo pár mrazivých a nepříjemných záběrů se ve filmu určitě objevilo, ale toť ve. Kvalita děje upadala s postupem filmu a v závěru jsem byl i vcelku rád, že byl konec. P.S. Šašci, co Oculus srovnávají s Wanovou tvorbou, buď od Wana nikdy nic neviděli nebo to nemají v hlavě v pořádku. 48% ()

MultiTobi

Další zajímavý ale především inteligentní horor na scéně. Ano jak už jsem psal, je to další inteligentní horor, což znamená, že není první a byl tedy z velké části předvídatelný a rozhodně nebyl tak děsivý jako třeba Sinister. To že jde děj předvídat vede k tomu, že vám po nějaké době bude připadat chování postav naprosto nelogické a budete se na ně vztekat. Po asi půl hodině se už nebudete vztekat, ale přát si ať všichni umřou, protože si za to můžou sami, prostě kvalitní, ale ohraný snímek. ()

Helo

Prvních 20 minut nuda, pak chvilkový psychologický rozbor fungování paměti, a zbytek naprostý mindfuck jak pro diváky, tak pro hlavní postavy, kdy si člověk nemůže být ničím jist. Svěže originálně pojatý horror. PS.: Srovnání s Wanem je zde naprosto mimo. ()

MATADOR

Ten Oculus měl vskutku zajímavý námět, ale pak se nějak vzepřel a stala se z toho fraška, která nevěděla jak skončit. A to je velká škoda, potenciál tam byl, dokonce mně to v jedné chvilce i bavilo ... na začátku. ()

stration

Po dlouhé době krásný počin na poli strašení. Dokonce originální. Ze začátku divák neví, která bije, ale časem do sebe všechno zapadá a vy už jenom držíte palce, i když tušíte, že rodinnou idylkou film asi neskončí. Uvidíme, jestli bude druhý díl, protože závěr si o něho doslova koleduje. U málo kterého filmu za poslední dobu jsem se fakt bál a cítil takovou tu pravou hororovou stísněnost. Tady se to povedlo na výbornou. ()

Hadža

Ledky místo očí a hned tu máme hrůzy kopec! :- D Krve teda ani ne,ale nějakou kapinku uvidíme.O tu tady tak však moc nejde,hlavní je skvělé zvládnutá atmosféra filmu,která graduje, prolínáním časových rovin, až do hořkého finále.Myslím, že zrcadlo,ještě své poslední slovo neřeklo.............. ;-) ()

runner85

Nočné mory má asi každý z nás, dakto o netopieroch, dakto o vlkoch, iný o démonoch a dakto o mŕtvych ľudoch, ja o krásnych ženách :D. Prežívať tú istú nočnú moru ešte raz a dobrovoľne, musel by som byť asi otrlý aby som sa na dačo podobné dal. Zo začiatku som si vravel, kde som kurňa ten film videl, ten námet mi bol povedomý a potom to prišlo ! Šak dačo podobné bolo aj v jednom dieli Verte Neverte - Napoleonovo křeslo ! Akurát že tu hrá chrumkavá herečka. Prelínanie časových realít bolo chvíľami zmetočné a o to lepšie, len škoda tej prílišnej duchariny na konci filmu, ale i tak posledný záber do okna zamrazil ... ()

JohnMiller

S tohoto filmu som mal pocit akoby som videl skríženie snímky Mirrors a skvelej hororovej poviedky od Henryho Kuttnera, Byl to démon . Možno aj to je dôvod prečo ma tento horor svojim námetom až tak nezaujal. Psychologický guláš, v ktorom sa stratí určite každý, ma bavil. Navodiť znepokojivý pocit v ktorom postava nedokáže rozoznať realitu od hypnotického stavu ilúzie sa podaril na 100%. Tento motív ma držal v napätí. Síce to bolo na niektorých miestach trocha prehnané, akoby už ani sám tvorca nevedel čo je čo, ale v podstate toto bolo to pravé hororové, avšak o ostatných prvkoch tejto snímky by som to už také niečo netvrdil. Lakačky vyslovene trápne, totálne duchárske klišé zo všetkým čo k tomu patrí. Zdá si mi že posledných 15 rokov točia duchárske horory v jednom dome. Všetko všade vyzerá rovnako. Ide vždy a veľký rodinný dom na predmestí nejakého Amerického mestečka. Rodina je vždy strednej vrstvy atď. Remeselne išlo o nudu. 3,5* ()

L_O_U_S

„Oculus reparo!“ Zdá se, že zrcadla představují pro autory hororů prověřený prvek. Není se čemu divit, samotný fakt, že nás zrcadla ukazují takové, jací doopravdy jsme, ale obráceně, je čímsi podvědomě děsivým. Používání zrcadel se občas zvrhává v klišé (zabiják se objeví v záběru, když žena zavře skříňku v koupelně), ale Oculus je jedním z těch lépe zpracovaných zrcadlových hororů. Ve filmu se lekačky vyskytují jen minimálně a tvůrci se soustředí na psychologii postav. Příjemným překvapením je krásná a mně neznámá Karen Gillan. Poslední třetina je bohužel slabší částí filmu, neustálé propojování současnosti a minulosti na mě působí nadbytečně a chaoticky. To druhé je asi záměr, ale mně celou dobu připadalo, že obě postavy nejsou schopny ani dodržet to, na čem se dohodly („měli bychom se držet pohromadě“). Jinak jsem ale spokojen. (1 156.) ()

Moena

Nakonec jsem maličko z nadšení vystřízlivěl. Ale pořád si stojím za tím, že je to originální film, který buduje atmosféru trochu jiným stylem než jeho ostatní holywoodští bratříčci a sestřičky. Ať už jde o dvě časové roviny nebo to, že místo ošklivého bubáka v rozevlátých hadrech je tu zdrojem celého zla "jen" série iluzí. Při scéně s jablkem Vám opravdu nebude příjemně. ()

kalap

Úžasné na tomto snímku je to, že nie to zrkadlo vyvoláva hrôzu, ale sami protagonisti, ktorý to zahrali báječne, až som ich všetkých mal rád a bojoval s nimi až do konca. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)