Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal. (Bontonfilm)

xKatiex

Panebože, na Ostrovoch tie kostýmovky vedia,.,len táto akosi išla mimo mňa. A tak rada by som hodnotila aj lepšie. Pomyselná štvrtá * za hudbu v poslednej scéne. ()

mira.l

Po kostýmní stránce pěkná podívaná, ale jinak je to tak nějak "na půli cesty". Občas mi to přišlo trochu nelogicky a zkratkovitě sestříhané. ()

RAFT

A jajajaj to byl propadák ,jako nic ve zlém ,možná někomu snímek připadá dokonalej ,ale u mě v žádném případě.Děj ,no dejme tomu že ušel ,já se sice příznám ,takové typy filmů moc nemusím ,moc mě neberou .Kate Wilsnet a Alan Rickman ve filmu dobré ale jinak nic moc ,co mě asi ve filmu nevíc bavilo ,tak poslední pár minut u konce ,jinak pápá. 50% ()

PaRi

Tak nevím, asi jsem beznadějný romantik milující melodramata, ale já jsem s filmem vcelku spokojený. Postavy jsou uvěřitelné, film má atmosféru, kterou velmi dobře podmalovává hudba, kamera zajímavá, příběh neotřelý. Je to mile komorní. Navíc velmi dobře napsané dialogy. Co bych jedině vytkl je poměrně laciná výprava. Kostýmy vypadají jakoby si je popůjčovali po různých ochotnických divadlech či půjčovnách maškarních kostýmů. Když si vybavím jak vypadal dvůr krále Slunce v Angelice, je to tady opravdu bída! Na maskérku pak už nezbyly peníze zřejmě vůbec. Tak 3 a půl hvězdy, ale vzhledem ke kladům, které jsem vyjmenoval zvyšuji na 4. ()

incognito

Jako výplň na nedělní deštivé odpoledne svoji službu odvede. Pozor, ale na příšerný český dabing. Zuzana Slavíková se opravdu na Kate Winslet nehodí. ()

TommyDiamond

Sice velice pochybuju, že v době, kdy původ znamenal naprosto vše, by se král Francie zahazoval a to byť jen na pár slov s nějakou obyčejnou zahradnicí. Ale našemu příběhu to sedí a působí to neobyčejně lidsky.... Králova zahradnice je dobré komorní drama, kde výtečně zahrané postavy (král, zahradnice a architekt ) převládají nad celým příběhem. Za mě to budou slušné tři hvězdy. ()

EpsilonZet

Nechápu těch mizerných 60%. Jistě, ke konci se objevuje nějaká nepříjemnost, Alan chce prostě dovysvětlit všechno a každý příběh za každou uzavřít, to mu ale odpouštím docela snadno, a to kvůli lehkosti, s jakou je tenhle zdánlivě ( a možná nejen zdánlivě) jednoduchý příběh vyprávěn. Film má svoje pomalé tempo, nikam se nežene, staví na hereckých výkonech a na atmosféře, ta je vážně báječná. Je to věc jemná, ne-li přímo laskavá. Čtyři hvězdy si zaslouží stoprocentně, pátou dávám za to, že ve mně sledování snímku (a hudba, která je v něm použitá), vzbuzovalo ryzí pocit štěstí. ()

DjsVorel

Ačkoliv si hereckého umění Alan Rickmana vážím, tohle se nepovedlo. Tak zbytečný film jsem dlouho neviděla. Na tomhle filmu bylo od začátku téměř všechno špatně. Mám ráda historické filmy, ale Králova zahradnice byl totální průser. Název bych změnila spíš na A huge chaos! Příběh naprosto o ničem, ničím mě to neobohatilo. První půlka filmu byla ohromně nudná, později se to o trochu zlepšilo, nicméně film to nezachránilo. Herecké obsazení na první pohled plné hvězd, ale dle mého hodně slabé výkony. Opět mě nejvíc nadchnul Stanley Tucci, který mě snad nikdy nezklamal. Alan Rickman sice mluví noblesně, ale pohyby působil spíš jako sluha než jako Ludvík XIV. Především jsem si toho všimla pak ve scéně, kdy se po smrti své ženy potká s Winslet v zahradě. (Mimochodem asi jediná scéna, kdy jsem se upřímně zasmála.) Matthiase mám ráda, ale ani on zrovna neexceloval. Jeho dikce ho předurčuje k rolím gentlemanů či dobráků od kosti, ale chtěla bych ho někdy vidět v roli totálního hajzla či ho vidět trochu víc vášnivého a energického. Kate byla naprosto mdlá, otřesně namaskovaná a vypadala jak nějaká cuchta od plotny. A ačkoliv ji mám ráda, tak tady mě vyloženě nudila, dokonce v určitých polohách lezla na nervy. Jak jsem zmínila u Kate, kostýmy byly hrůza děs. Mám dojem, že i v cukrkandlové Angelice se podařilo lépe vystihnout kostýmy a dobu Francie 17. století. Tenhle film byl pro mě tak nevěrohodný, že to víc už ani nebylo možné. Dialogy těžkopádné a předvídatelné. A kamera pro mě taky žádný zázrak. Vlastně jsem nijak nenasákla atmosféru "Zlatého věku" Francie, protože jsem do té doby vlastně vůbec nebyla přenesena. A upřímně katastrofu dovršila milostná scéna, kde to trapností překypovalo a kde chemie mezi hlavními protagonisty = 0 ! A ten Katin pohled po tom, co se oba udělali? Silně připomínající obraz, který visí u mojí mámy doma nad postelí, kde se "jeptiška" údajně oddává vlně orgasmu a mně přijde, že je spíš v posledním tažení. Teď si říkám. Dvě hvězdy? Za co je sakra dávám? Za prvé rozhodně nemůžu film přirovnat k šílenostem jako Ordinace v růžové zahradě, Kameňák, Babovřesky apod. chujoviny. A za druhé alespoň hudba byla příjemná a Stanley Tucci trochu probudil tuhle kinematografickou "šedou myš". Upřímně pro mě jednoznačně zklamání. ()

subic

Dlouhá nuda, zejména první hodinu, kdy se neděje vůbec nic. Kate navíc nějak navlékli, že působila jak vesnická lehce obtloustlá selka a ještě jí vycpali dudy. Máš to holka zapotřebí? To už víckrát vidět nemusím. ()

Hawaj

Tak angličani nám natočili jednohubku z francouzského dvora a ještě k tomu pěkně. Sice tam Kate narafičili jako nějakou Venuši od Botičeliho a hlavní zahradník vypadá jako rozvážný Putin s máničkou, ale i přes lehce idilický příběh a dosti blahosklonéno krále jsem to milerád zkousnul. I přes malý televizní rozpočet, byla výprava pěkná, kostýmy velmi dobré a herci opravdu hráli. Kate je kus dospělé ženské, která si to rázuje celým filmem s nenuceným sebevědomím i když se tu a tam snaží navodit ženskou křehkost či společenskou zdrženlivost. Moc emotivní příběh nečekejte, spíš je to bezpečnej kousek na nedělní odpoledne k čaji. Režisérovi ani scénáristovi se nepovedlo propojit jednotlivé s scény do pořádného celku a udělat z toho solidnejší biják, který vás vtáhne. Pokud vám přijde Kate ve filmu jaksi tlustá, tak je to tím že v době natáčení byla těhotná. ()

Tominni

Příběh zahradnice, která dostala šanci realizovat unikátní fontánu ve Versailles. K tomu trauma, které si hlavní hrdinka nese sebou. Celkem pěkné kostýmy i ztvárnění své doby, ale jinak poměrně dost velká nuda..... ()

PlysovyMacko

Slabá dobovka. Film rieši niečo nad čím som sa nikdy nezamyslala-nadherne záhrady vo Versailles musel niekto navrhnúť a postaviť. Ale je to natočené takým nezaujímavý a neinovativnym spôsobom, ani odhodlaná hlavná hrdinka to nezachranuje. Takže mega nuda a od tohto ruky preč! ()

ostravak30

Alana Rickmana nejvíce proslavil Harry Potter to asi bez debat. Nicméně jako režisér a scénárista si střihl pouze dva filmy. Králova zahradnice je je posledním. Pokusil se tu o historickou fikci, když přidělil ženě úlohu, aby na dvoře Ludvíka XIV. tvořila zahrady. Jenže k tomu by se žena v jeho době dostala jen těžko. Přesto je snímek vizuálně pohledný až mazlivý, řekl bych. Hlavní vinu na tom má především Kate Winslet. Snímek je na jedné stránce záznam toho, jak složité bylo tvořit bez bagrů a s minimem další techniky, tím spíš, když vám do toho matička Země házela vidle. A přestože se kreativitě meze nekladly, jisté omezení i tak měla. Novoty se moc nepřipouštěly. Není to vyloženě romanťárna, je to kombinace více žánrů z nichž si divák může vybrat... ()

eMeMko

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, takže mě nepřekvapilo, že se jedná o průměrný kousek. Prostředí a téma celkem zajímavé, herecké výkony ucházející, kamera a střih průměrné. Alan Rickman je rozhodně lepší herec než režisér. Nicméně, pokud máte rádi prostředí paruk a francouzského královského dvora, tento snímek byste rozhodně neměli minout. ()

Martanecek007

Ve výsledku se zde nejedná o žádnou chytlavou, originální zápletku... Nicméně mně se film líbil. Mám ráda filmy z této doby a kreativnost hlavní hrdinky mi byla velmi blízká. Těšila jsem se celý film na výsledek její práce a na sblížení hlavní zamilované dvojice, které se odkládalo do nekonečna, ale přeci jen jsem se dočkala. Každá romantická duše, která dá přednost kouzlu romantickému dramatu před trapností amerických zamilovaných komedií, které podle mě s romantickou stejně nemají nic společného, by si zde mohla přijít na své. Je to takový milý, nenáročný film se skvělým hereckým obsazením. ()

dzules

tři hnězdičky a to 1/2 přidala jen má láska k versaillským zahradám. Film se vleče, Kate se první půlku tváří zmateně a druhou nesměle, pár letmých úsměvů, jeden hysterák..kdyby to bylo svižnější a méně minimalistické co se herectví týče, mohl to být supr film ()

daniel.98

Popravdě jsem očekával od toho mnohem více, hlavně asi větší rozvětvenost příběhu, jelikož děj mi přišel až moc strohý. Očekával jsem, že uvidím velkolepý návrh a výstavbu zahrady okolo celého zámku, ale tento film nás pouze zavedl na stavbu nějakého malého podia a nic víc. Mohu skoro až říci, že mě to nudilo, neboť ani vztahy a charaktery postav nebyly nijak propracované, což je veliká škoda. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman