Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal. (Bontonfilm)

luss1

Od návratu Alana Rickmana jsem čekala víc. Prostředí filmu je pěkné, ale to je tak jediné. Čekala jsem nějaké napětí, či zvrat. Za celou dobu však žádná složitější zápletka nepřišla. Hlavní hrdinové ze sebe žádné kloudné emoce nevyzařovali, kamera také žádná sláva a já si po ukončení filmu celou dobu kladla otázku: O čem to vlastně celé bylo? ()

eva.sa

U tohoto filmu jsem udělala tu chybu, že jsem na něj šla s očekáváním. Trailer mě navnadil a vzbudil určitou představu. No.. Trailer je vlastně lepší, než samotný film a celkově přehlídkou těch nejvydařenějších filmových scén. Nebylo to vyloženě špatné, že bych to nechtěla dokoukat, ale ani nic co mě pevně zavrtalo v kině do sedačky. Šedý průměr. Herecké výkony slabé - přitažlivosti mezi hlavní dvojicí jsem nevěřila, žádná tam nebyla , hudba nevýrazná a celkově všechno je takové nijaké. ()

Sadi

Určitě by bylo lepší, kdyby film ubral na pompéznosti a věnoval se více psychice jednotlivých postav, protože potenciál byl velký. Ale samozřejmě, ta pompéznost byla na místě. Chemie mezi Kate a tím, co hrál toho mastera, úplně tak nevyzněla, celkově bych byla pro větší propracovanost (i vztahů mezi jednotlivými postavami, o kterých byla jen okrajová zmínka) a změny v obsazení (alespoň toho zahradníka a Němky). Komedie to není ani zdaleka, a na Zimního hosta to nemá. Ale Alan odvedl dobrou práci a já se těším zase na nějaký podobný komorní projekt. ()

Belugia

Podľa mňa veľmi pekne výtvarne spracovaný film. Klasický, romantický príbeh zo 17. storočia. Kamera na jednotku, citlivá na detail. Vnímavý popis - vedela som sa vžiť do emócií. Možno na tento film treba len lepšieho diváka. U mňa 4**** ()

JancakV

Dal bych 4*, ale k tomu ještě něco chybělo. SPOILER /Nicméně závěrečný záběr, který se z jednoho místečka rozšíří na podstatnou část komplexu, je takový dovětek k tomu, kolik úsilí bylo vynaloženo na Lasturový háj a vlastně to byl jen malý detail celého díla. ()

poppy75

som v rozpakoch-namet bol celkom fajn...bolo tam niekolko vizualne nadhernych scen-ako sabine sediaca na ocistenej plosinke na konaroch..skoda ,ze tu takmer rozpravkovu krasu reziser netahal celym filmom...takto to bol mismas-komicky kral,tragicky osud hlavnej hrdinky,lovestory,historia...cele to bolo take lahke,az popkornove....a zas tie detaily-francuz pise francuzke list s oslovenim dear...som sklamana... ()

Constanza

Mám ráda kostýmní historické filmy. Bohužel tento film je nuda. Film se odehrává ve Versailles, ale mě celý film nepřipadal moc francouzský. Kate Winslet působila unaveně až strhaně. Hm, nuda. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /ten děj, ten se silně nepovedl, schématický, předvídatelný, dětinský, celé takové naivní, až dětinské/, + /herci ušli - hlavně Alan, pozitivně natočeno, dobrá výprava/, hodnocení - průměrný pohádkovo - historický filmeček, o tom, jak to za Ludvíka XIV. rozhodně nebylo, ale jo, zato to bylo milý a jako správná pohádka to potěšilo ()

MinaP

Já se tedy nenudila ani neusínala. Film plyne tak rychle, nebo pomalu, jak má. Přesně podle mého gusta :) ()

Cuffini

Pořád jsem čekala, kdy příjde hlavní pointa filmu, nebo o čem že ten film je. Jo jasně, o zahradě, u nejvyššího, o práci (tfuj), o historii. Hm. Aha. Možná ta pointa přišla ve chvíli, kdy jsem usnula a byla pak líná film přetočit. Líná jsem nebyla a film přetočila. To ale nemuselo být, protože se za celou tu dobu nic zvláštního a zvratného nestalo. Jen neustálá schyzofrenie, výčitky a nadržená tetka. Očekávala jsem více spojení s přírodou, překvapivě i práce okolo barevné, oslnivě monumentální zahrady, šokující kreativitou a inovací, no a místo toho jen divnopohledy, ticho a bahno kam se podíváš. Hezká scénka byla snad jen se Snejpém U hrušky. Do toho tam vlastně byl ten zastydlí pan mistr, asi málo sebevědomí nebo s nějakým tím komplexem, no na co čekal tak dlouho, to opravdu nevím, vůbec se nedivím, že si Rose nakonec našla Jacka... ()

Naive

Krásný, v poklidu odvyprávěný příběh, nádherné kostýmy a ještě krásnější Versailleské zahrady. Co mě ale trochu "šokovalo" byl fakt, že K.Winslet už je dabována padesátnicí Z.Slavíkovou, no letí to :-) ()

Zikfryd

V tomto díle nenajdete žádné velké drama, ale má vše, co člověk chce po romantickém filmu. Ludvík XIV je popisován velmi lidsky a vzhledem k jeho skutečným historickým činům to ani nemusí být tak vzdálené od pravdy. ()

bambiz

Můj milovaný Alan Rickman natočil hezký obrázek bez chuti a zápachu, s necharizmatickými hlavními hrdiny. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman