Uvnitř mé hlavy

• Česko Kouzla a čáry (více)

Alicia (Juno Temple) se společně se svou sestřenicí Sarah (Emily Browning) a jejími kamarády vydává na prázdniny daleko od domova do Jižní Ameriky. Když musí Sarah náhle odjet, Alicia se ocitá na odlehlém ostrově jen ve společnosti Barbary (Catalina Sandino Moreno) a Brinka (Michael Cera), amerického studenta se sadistickými sklony. Zmatená a vystrašená Alicia nedokáže usnout a realita se jí stává noční můrou, ze které není probuzení. Dávné domorodé rituály, znepokojivé chování zvířat a podmanivé hypnotické stavy nechávají Alicii nahlédnout do nejtemnějších koutů její duše. Když ale hra zajde příliš daleko, důsledky mohou být šokující a smrtící. (oficiální text distributora)

Aljak

Aj vám prišiel tento film úplne podivný a odveci? Lebo mne dosť! Koniec koncov, z veľkej časti ani neviem čo sa tam vlastne dialo a prečo sa s Aliciou diali také podivné veci, aj keď dôvodov mohlo byť hneď niekoľko. No ale toto boli určite pre všetkých zúčastnených nezabudnuteľné prázdniny. Možno to malo nejakú hlbšiu myšlienku, ale ak aj áno, bola tak hlboko ukrytá, že ju nie je len tak ľahko odhaliť (a či vôbec). No ako popravde, vôbec ma to nezaujalo, aj keď občas som mal pocit, že to dáva zmysel - ale napokon to bol pocit klamlivý. A to som sa aj celkom tešil, keďže tu hrajú Juno Temple a Michael Cera. No nevadí - bude lepšie (nabudúce). ()

zdenotvor

Jeden veľký omyl tento film ... pozeral som ho na 3 krát pretože sa to jednoducho nedalo vydržať. Niesom stavaný na podobné psychologické záležitosti a toto bolo pre mňa utrpenie. No a záver ...tak ten ma úplne položil na lopatky. Jedna hviezda za prírodu a pár oku lahodiacich záberov ... ()

Wiikii

Jak už zde někdo napsal, je to psychologická nuda. .. Juno Temple je strašná, ale popravdě co na tomto filmu je dobré ? Doporučuji se ani nekoukat, protože kamera, režie, scénář i ta hudba vše je strašné a jednu hvězdu dávám jen proto, že existují OPRAVDU existují i horší snímky. .... HODNOCENÍ: 11% (1*) ()

peiton

Tažko sa mi toto hodnotí,neviem čo si mám myslieť.Hlavná hrdinka zostáva s cudzincami úplne sama a odrezaná od sveta.A navyše cudzinci sú sadisti.Najhoršie na tom je,že si svoju bezradnosť a bezmocnosť uvedomuje a prišla na to v pravý čas.Lenže skôr ako sa stihne spamätať,všetko je úplne inak.Ale čo môže s tým robiť?!Asolútne nič alebo,nedávať sa do kopy s cudzincami!Sprvu som toto chcela preskočiť či ignorovať.Nedá mi to zatratiť,či naopak vyzdvihnúť,inými slovami nebolo to extra zlé,či obzvlášť vynikajúce.Skôr zvláštna vec.Pretože s takýmto niečím sa moje oko po pravde počas mojej dlhodobej ,,kariéry" sledovania filmov nestretlo.Skutočne správne šlahnutá magorina,nie vo svojej brutálnosti.Pre fanúšikov,ktorý obľubujú pomaly sa vkrádajúce napätie z otázkou,čo bude nasledovať dalej..Pointu som čakala skutočne inú,prekvapili ma,ale čím ma nemilo prekvapili je zase ten druh u mňa nepopulárneho záveru a síce,nech si každý z nás jednotlivo vyvodí ten svoj vlastný.Aj napriek tomu nech to má silné ***hviezdy. ()

bourec odpad!

Na přebalu dvd je napsáno"Film od nadějného chilského režiséra".No potěš satan.Uřvaná skupina,zejména ta kráva,na který je vidět,že je jen kousek od naprostýho zhroucení,dva kuřbuřti,vo který bych zlomil kovovou bejzbolku,a i zbytek byl úplně na kopanec.Jediná světlá vyjímka,která ale moje hodnocení protentokrát neovlivní,byl útržek skladby od Knife,což je podle mě popová pecka.A když se ta pipka snažila skočit z tý skály,fakt sem si přál ať skočí a rozbije si xicht vo ten kámen.Hrozná debilita.0%. ()

C0r0ner

Zajímavý námět, zajímaví herci, zajímavý popisek. Očekávání velká. Realita je ale děsivá sračka, která si hraje na filozofování (o čem vlastně?) a snaží se diváka přesvědčit, že to je hrozně chytrý film. Není. Celou dobu jsem se upínal ke konci, že se snad něco vysvětlí, ale to byl omyl a tak zůstal jen pocit příšerné nesmyslné píčoviny. 15% ()

dresi

Pořádně zkažená dovolená na konci světa aneb co se stane, když nemůžete usnout. Znepokojující film. ()

Immortal17

Ooou, to se malinko nepovedlo, pár minut na tripu s takovou schizofreničkou, asi bych jí sama oddělala, zabalila do pytle a hodila do řeky - žbluňk...! :D Šíleně mě ten film deptal, asi víte proč. Docela zklamání. 2/5 si zasloužil jen odřenýma ušima a to jen díky hereckému výkonu Michaela Cery. ()

URBAN

Nevím nic co bych dobrého k tomu filmu řekl , nevím vůbec co bych k tomu filmu řekl ... Bylo to prostě nic neříkající nic ... A ten název říkal že to bude něco " tajemného " a nového jenže nebylo . Jediná dobrá věc na tomto filmu byla že skončil . 20.9.13/MAC ) ()

Estrellita

Tohle je zase jeden z těch filmů, kdy vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Není to horor, to v žádném případě. Spíš bych to definovala jako velmi depresivní psychologické drama, které pomocí své atmosféry a opravdu nesympatických herců velmi snadno přenáší tu depresi a sklíčenost i na diváka. A teď, když nad tím tak přemýšlím... vlastně to není vůbec špatný film, přestože skoro postrádá děj. Docela by mě zajímalo, jak to všechno teda doopravdy bylo - celý film jsem se nemohla rozhodnout, komu teda vlastně fandím a kdo je tam ten vůl. Sařiny kamarády bych si jako společnost dobrovolně nikdy nevybrala, ale to děvče blonďaté zrovna moc sympatické taky nebylo... Fakt nevim. 50% ()

kinghome

Zásadní problém filmu je ten, že si nikoho neoblíbíte a všem přejete smrt. Prostě skupina naprosto nesympatickejch lidí v čele s Brinkem, kterýho famózně zahrál Michael Cera. Nejradši jsem měl vážně tu Alicii a vůbec jsem se jí nedivil, že se v tý skupince tak trochu zbláznila. Celý film to vypadalo na slabší 4*, ale nakonec musim hodnotit trojkou, páč ten konec je prostě špatnej a nedotaženej. Nevim jestli jim došli prachy nebo to takhle vážně zamýšleli, ale nehodí se to tam. Dobré herecké výkony pokud měli všichni hrát zmrdy, ale mě to nějak nesedlo. Škoda. A horor je totálně špatný označení filmu. Tohle nebyl horor v žádným případě. Dokonce ani ten Thriller. Prostě to bylo Drama o divnejch lidech. Nevim jak jinak to popsat. 65% ()

Johnny.ARN

No zas film jak kokot. Že vraj schýza a ona sa potrebovala len vyspať, alebo zomreť, sám neviem, lebo ten záver bol živá kokotina. Obsah vyhral nad formou. Potešilo ma ženské obsadenie, to je asi tak všetko. 2 z 5 ()

uiu

Od filmu jsem čekala něco trochu jiného a zas takové psýško, jak tu někteří píší mi to nepřišlo. Spíše než s "hrdinkou" jsem sympatizovala s jejími "trýzniteli" a ty uvozovky se zde opravdu hodí. Chápu, že Alicia byla hozena do skupinky lidí, které vůbec neznala, ale jejich chování mi přišlo normální. Prostě banda kámošů dělá kraviny a navzájem se spolu baví a nadávají si, jak to kamarádi mezi sebou dělají a zhýčkaná Američanka, která asi moc kamarádů doma nemá jejich snahu o spřátelení moc nepobrala. SPOILER - že je Alicia asi trochu vyšinutá a spoustu věcí si domýšlí nebo má halucinace film před divákem ani neskrývá. Když sedí s Barbarou a obě si čtou a z dálky vidíme, že na ni Barbara civí, ale když se na ni podívá, tak si normálně nerušeně čte, tak mi bylo hned jasné, že jediný psycho je tady Alicia. Stejně tak jak celou noc slyší vřískat ptáky, ačkoliv já jsem teda ještě v noci ptáky neslyšela. Ale i tak netvrdím, že je to špatný film, jen není nikterak záhadný, jak tu někteří píší. Herecké výkony jsou úžasné - Michael Cera - wow! Hudební podkres skvělý a konec, nad kterým zůstane jednomu rozum stát. ()

Tomes83

Tancuj jako kurva:-) aneb když byla Alicia v hypnóze nebyla zas až tak přecitlivělá… Dokonce se i pak podělila o svou svatyni s kamarádem! Jenže to toho blbce zaskočilo. Nepodceňovat! ()

VanTom

Očekávání indie romantiky vzala rychle za své, když ta nová (přecitlivělá a úzkostlivá) do party 5 "divných" (no spíše obyčejně nadržených / ožralých - ukázkové hovádko si vystřihl Michael Cera) študáků začala bláznit (z nevyspání, přetažení, paranoie). K velké škodě tohoto zajímavého psychologického dramatu však úplně chyběla pointa, která by jejímu vyšilování přiřkla důvod, protože takhle pak vyprávělo úplně o ničem. ()

klima777

Chaos (nikoliv chaos magic, ačkoliv, kdo ví...) a jedna labilní děvenka. Opravdu hodně špatně natočený film.------------ Hvězda za několik málo slibných záblesků tísnivé paranoie. Až Sebastián Silva pochytí víc než základy řemesla, třeba nebude jen ztracenou ovcí zmateně pobíhající nad bezednou propastí nudy. Vyklube se z něj mrchožrout [ostatně již nyní má (bez)mocně nakročeno; ten příběh je totiž tak konfusní (a postavy slaboduché), že se klidně mohl udát v reálu]. ()

MichelSmith

Išiel som do toho že to bude o jednej ženskej obeti na chate,ale ked volala Alicia celá hotová na pokraji smrti svojej kamarátke že má hrozný strach zo spolubívajúcich len preto že omylom zabili papagája a pozerali sa na ňu dlhšie ako 4 sekundy čo uznávam može byt trochu desivé,došlo my že jediná divná osoba bude práve ona! Po pravde som sa ale celkom bavil,pekné prostredie,ohník v krbe ,parta mladých ludí... Ked to zhrnem dobrý béčkový film takže 4 hviezdy... ()

zolo23

Tak to som sa zase nechal pekne nachytať...neuveriteľná nuda podčiarknutá nesympatickou Aliciou, ktorá ma privádzala svojim revom a vrieskaním priam do stavu šialenstva. I keď sa niekto ocitne medzi neznámymi osobami, ktoré jej nesedia ani povahovo, nieje možné aby sa do takéhoto stavu dostal v priebehu 2-3 dní. Táto osoba musela mať veľký problém už asi od detstva. A Ten záver bol totálne od veci a nechápal som kam tento film dospel. P.S. Chcem vidieť (a na to si určite počkám) Michaela Ceru v 50-tke. Pretože je to týpek, ktorého si ako starého absolútne neviem predstaviť.... ()