Bažanti jdou do boje

• Francie Les Bidasses s'en vont en guerre (více)

Chlapci z Les Charlots právě nastoupili do armády a hned skončili ve vězení. První, co je čeká, je stříhání. Značně směšní a ostříhaní Les Charlots dostanou od svého seržanta první úkol. Mají na střelnici ukazovat svým kolegům-vojákům zásahy do terčů. Tato činnost však skončí doslova fiaskem a seržant Bellec, který je má na starosti, jim dá za trest absolvovat zrychlený přesun s plnou polní. Zrychlený přesun skončí – jak jinak – opět basou. Bellec však nehodlá nechat mladíky jen tak ve vojenské base zahálet, proto jim dá několik pracovních úkolů. Výsledkem je pověšení Bellecova přebarveného spodního prádla na vlajkový stožár společně s národní vlajkou. Do kasáren přijíždí krásná poručice z velení armády. Ta provede u Les Charlots psychologické šetření. Les Charlots jsou obratem propuštěni z vězení a mají asistovat u zdravotního vojenského stánku ve městě, kde se provádí nábor civilistů do armády. Vše skončí útěkem Les Charlots před davem civilistů, kteří je ženou až do kasáren. Následuje opět basa. Bellec si Les Charlots vezme s sebou do domu plukovníka. Chlapci mají za úkol přečerpat palivový mazut do kotelny plukovníkova domu. Místo přečerpání do zásobníku kotelny však chlapci vypustí mazut do plukovníkova bazénu, kde se v tu chvíli koupe plukovníkem pozvaná společnost. Bellec, který byl také pozván, utíká do kotelny zabránit dalším škodám. Nakonec vše skončí nejenom zničeným bazénem, ale i mazutem vyplavenou kotelnou a opilými Les Charlots, kteří vypili plukovníkovu sbírku vín. Z vězení, kam Les Charlots obratem putovali, však hoši uprchnou ve chvíli, kdy do stěny vězení narazí nákladní vůz, jenž uklouzl na armádní polévce, kterou Les Charlots vylili okny vězení na silnici. Bellec uprchlíky honí po místní pouti. Nakonec se Les Charlots podaří utéct na venkov. Tady se probudí na jediném statku, který zůstal nevykoupený uprostřed vojenského prostoru. Rodina Brugnonových odmítá statek armádě prodat. To už ale ke statku najíždí plukovník s Bellecem a vojáky a chtějí okolo statku provádět vojenské cvičení. Účelem je donutit madam Brugnonovou opustit i s celou rodinou statek... (TV Prima)

tranquill

Vlastně je to celovečerní groteska. Už to není k popukání, jako když jsem byl dítě, ale všechny jejich filmy mají svůj styl a rád se na ně podívám. ()

Sosak

Docela zábavná vecička od čtyř typických francouzských představitelů. Je to trochu ztřeštěný, ale ne přes míru a antimilitaristicko-pacifistický příběh mi byl celkem sympatický. Vtipy nejsou bůhví jak inteligentní, ale jednoduchý a určený pro odpočinkové pobavení. ()

Psycho.R

Opět skvělý film. Zatím šlo o skvělou zábavu. Ještě mě čeká okouknout další díly, ale snad se taky povedli. ()

FerryCFC

Už jen při pomyšlení na to, že bych si tento film pustil po nějakém tom čase, tak se musím smát. Tohle je tak povedená komedie, která se dnes už jen těžko hledá. Hned si vybavím jak jsem jako malý, po bažantech dychtil a pouštěl si je znova a znova. ()

kyLuke

První bažanti byli skvělí a tak jsem ani nedoufal, že by byl druhý díl ještě lepší.Stalo se! Skvěle vtipná komedie, příjemná a chytrá jak jen to jde. Kdyby tady série skončila pro nás všechny by to bylo lepší a Les Charlots by se mohli považovat za ty, kteří ve své komediální kariéře neudělali jedinou chybu. Bohužel pak vznikly další díly a tím tuto možnost pohřbily! ()

Renie42

Sice o jednoho člena méně, ale legrace a zábavy dostatek. Konečně hochům ostříhali vlasy a docela fest nervovali Beleka. Vtipný příběh a i ten konec. Chlapci to dokáží rozjet. ()

boombang

Jakási obdoba Četníků (alespoň v tomto filmu - a o to víc, že velitel těch pošahaných týpků i fyzicky připomíná Funése). Zábavné to (se skřípajícími zuby) je, i když zapamatováníhodná je pouze scéna s výměnami ešusů. Ústřední čtveřice mi nebyla moc sympatická, takže i proto se na další Bažanty pravděpodobně už nepodívám. ()

offlineman

Shlédnuto dnes po cca 15 letech! Takový záchvat smíchu, po scéně na kolotoči, sem neměl už dlouho! Hlavně po tom, co se na scéně objevil seržant v autíčku z autodráhy! ()

Pitryx

Pokračování prvního filmu se trošku zaseklo po třičtvrtině filmu, ale naštěstí jen na chvilku a pak opět jede svým tempem až do konce. Odpočinková komedie se spoustou gagů. ()

ostravak30

Claude Zidi si na Bažantech postavil kariéru, protože těmito filmy začal. Já míním, že má za sebou úspěšnější komedie, ale chápu, že své fanoušky mají. Mě bohatě stačí jeden nemotora v podobě Pierra Richarda. Čtyři mladí kluci jsou místy zábavní, ale místy taky ne a jejich vtipy jsou leckdy hodně předvídatelné. Tento film má navíc působit jako parodie na armádu aneb co všechno zábavného se v armádě také může přihodit. Jenže...pro Jeana-Paula Farrého jde o jediný jeho scénář, u Jeana Bouchauda zase první. Na první pohled navíc chlapci působí, že jsou každý jiný, ale při detailním zaměření je jasné, že jsou si hodně podobní a snad jen jeden opravdu vyčnívá. Filmy Les Charlots mě nikdy moc nebavili... ()

Milivoj

Spolu s Velkým bazarem má nejoblíbenější komedie s Les Charlots. Pustá sranda kdysi i dnes, víc nečekám a tím pádem film splňuje všechno, co jsem po něm chtěl. Na rozdíl od některých novějších kousků (Les Charlots i jiných) můžu jen doporučit. ()

rafix

Výborná francouzká komedie z vojenského prostředí. Výborné hlášky a gagy no prostě boží celý film. ()