Bažanti jdou do boje

• Francie Les Bidasses s'en vont en guerre (více)

Chlapci z Les Charlots právě nastoupili do armády a hned skončili ve vězení. První, co je čeká, je stříhání. Značně směšní a ostříhaní Les Charlots dostanou od svého seržanta první úkol. Mají na střelnici ukazovat svým kolegům-vojákům zásahy do terčů. Tato činnost však skončí doslova fiaskem a seržant Bellec, který je má na starosti, jim dá za trest absolvovat zrychlený přesun s plnou polní. Zrychlený přesun skončí – jak jinak – opět basou. Bellec však nehodlá nechat mladíky jen tak ve vojenské base zahálet, proto jim dá několik pracovních úkolů. Výsledkem je pověšení Bellecova přebarveného spodního prádla na vlajkový stožár společně s národní vlajkou. Do kasáren přijíždí krásná poručice z velení armády. Ta provede u Les Charlots psychologické šetření. Les Charlots jsou obratem propuštěni z vězení a mají asistovat u zdravotního vojenského stánku ve městě, kde se provádí nábor civilistů do armády. Vše skončí útěkem Les Charlots před davem civilistů, kteří je ženou až do kasáren. Následuje opět basa. Bellec si Les Charlots vezme s sebou do domu plukovníka. Chlapci mají za úkol přečerpat palivový mazut do kotelny plukovníkova domu. Místo přečerpání do zásobníku kotelny však chlapci vypustí mazut do plukovníkova bazénu, kde se v tu chvíli koupe plukovníkem pozvaná společnost. Bellec, který byl také pozván, utíká do kotelny zabránit dalším škodám. Nakonec vše skončí nejenom zničeným bazénem, ale i mazutem vyplavenou kotelnou a opilými Les Charlots, kteří vypili plukovníkovu sbírku vín. Z vězení, kam Les Charlots obratem putovali, však hoši uprchnou ve chvíli, kdy do stěny vězení narazí nákladní vůz, jenž uklouzl na armádní polévce, kterou Les Charlots vylili okny vězení na silnici. Bellec uprchlíky honí po místní pouti. Nakonec se Les Charlots podaří utéct na venkov. Tady se probudí na jediném statku, který zůstal nevykoupený uprostřed vojenského prostoru. Rodina Brugnonových odmítá statek armádě prodat. To už ale ke statku najíždí plukovník s Bellecem a vojáky a chtějí okolo statku provádět vojenské cvičení. Účelem je donutit madam Brugnonovou opustit i s celou rodinou statek... (TV Prima)

Ghedina

Možná i nejpovedenější.Jako malí spratci jsme se tomu chlamali jako prase a ve škole se pak překřikovali,co bylo v tom filmu nejsměšnější.A filmy s Les Charlots byly vždy televizním svátkem.Teď se již na to dívám trochu s odstupem a přesto se u některých gagů až brutálně zasměji.Dvojitou dávku :) ()

SONNY07

Jako dítě jsem tento film miloval, s odstupem času mi ty vtipy "zůstavají" opravdu spíš dětinské. Na druhou stranu, film drží celkem dobře pohromadě a pokud se to vezme jako parodie na armádu - proč NE ? ()

ptady

Vynikajicí rodinná komedie. Viděl jsem jí po dlouhé době znovu a i po letech jsem se skvěle bavil. Škoda, že už se takové komedie netočí, kde se člověk nasměje i bez oplzlostí a nechutností. ()

milous11

Super komedie která nikdy neomrzí, i když je stará už skoro 50let, pokaždé se na ni rád podívám a vždy mě dokáže hodně rozesmát. Originální a dokonale vymyšlené scény, Kč éře dokáží dost dobře pobavit. Opravdu jsem rád že jsem byl jako dítě při téhle sérii, protože opravdu stojí za to :-) ()

Jirkacek

Francouzská komedie Bažanti jdou do boje mne pobavila už jako malého kluka, stejně jako další filmy, v nichž hrála komediální skupina Les Charlots alias Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filippelli a Jean-Guy Fechner. V tomto snímku bláznivá čtveřice sloužila v armádě a jejich vojenská služba se neustále prodlužovala kvůli pobytu ve vězení, do něhož byli uvrženi svým holohlavým nadřízeným seržantem, jehož si zahrál vynikající Jacques Seiler. Ač by se mohlo zdát, že ve vězení bude nuda, nebylo tomu tak. Nejdříve se objevila mladá vojenská vědkyně, která na nich zkoušela psychické testy, poté je seržant na příkaz svého nadřízeného plukovníka vytáhl do svého domu, aby jenom přečerpali topný olej do nádrže, následně se zúčastnili zdravotnické výuky veřejnosti a to ještě nebylo všechno. Tradiční ztřeštěnosti čtveřice komediantů rozhýbaly naše bránice doma u TV, když jsem si tento film pustil po 35 letech, abych jej adekvátně ohodnotil a napsal k němu zasvěcený komentář. V každém jejich snímku se také projevovala náklonnost mladých mužů k ženám a výjimkou nebyli ani bažanti. Jednoho krásného dne se jim náhodou povedlo utéci z vězení a k jejich smůle se ukryli na statku, který stál uprostřed vojenského prostoru. Na statku vládla pevnou rukou maminka čtyř dcer, do kterých se zběhlí vojáčci ihned zakoukali, čemuž jsem se ani vlastně nedivil. Byl jsem tedy zvědav, jestli je armáda během cvičení v tomto prostou chytí, nebo zde se jim podaří uniknout či dokonce svést ony dívky nebo se s nimi oženit. Tyto otázky byly zodpovězeny po 85 minutách a nebyl by to režisér Claude Zidi, kdyby nám nenachystal nějaké bláznivé závěrečné vyvrcholení. Bohužel tento film nedosahoval takové úrovně zábavy jako Velký bazar, který byl podle mne tím nejlepším,co Les Charlots vůbec natočili. Přesto ode mne snímek Bažanti jdou do boje získal tři bažantí hvězdy ***. ()

Bambulin

Jako dítě jsem si to užil více. Však i teď si to pustím kdykoli to jde v tv. Takže 5*. P.S. Tenkrát fakt moc neřešili zacházení se zvířaty, dnes by se ochránci zvířat z toho zjevili. ()