Bažanti jdou do boje

• Francie Les Bidasses s'en vont en guerre (více)

Chlapci z Les Charlots právě nastoupili do armády a hned skončili ve vězení. První, co je čeká, je stříhání. Značně směšní a ostříhaní Les Charlots dostanou od svého seržanta první úkol. Mají na střelnici ukazovat svým kolegům-vojákům zásahy do terčů. Tato činnost však skončí doslova fiaskem a seržant Bellec, který je má na starosti, jim dá za trest absolvovat zrychlený přesun s plnou polní. Zrychlený přesun skončí – jak jinak – opět basou. Bellec však nehodlá nechat mladíky jen tak ve vojenské base zahálet, proto jim dá několik pracovních úkolů. Výsledkem je pověšení Bellecova přebarveného spodního prádla na vlajkový stožár společně s národní vlajkou. Do kasáren přijíždí krásná poručice z velení armády. Ta provede u Les Charlots psychologické šetření. Les Charlots jsou obratem propuštěni z vězení a mají asistovat u zdravotního vojenského stánku ve městě, kde se provádí nábor civilistů do armády. Vše skončí útěkem Les Charlots před davem civilistů, kteří je ženou až do kasáren. Následuje opět basa. Bellec si Les Charlots vezme s sebou do domu plukovníka. Chlapci mají za úkol přečerpat palivový mazut do kotelny plukovníkova domu. Místo přečerpání do zásobníku kotelny však chlapci vypustí mazut do plukovníkova bazénu, kde se v tu chvíli koupe plukovníkem pozvaná společnost. Bellec, který byl také pozván, utíká do kotelny zabránit dalším škodám. Nakonec vše skončí nejenom zničeným bazénem, ale i mazutem vyplavenou kotelnou a opilými Les Charlots, kteří vypili plukovníkovu sbírku vín. Z vězení, kam Les Charlots obratem putovali, však hoši uprchnou ve chvíli, kdy do stěny vězení narazí nákladní vůz, jenž uklouzl na armádní polévce, kterou Les Charlots vylili okny vězení na silnici. Bellec uprchlíky honí po místní pouti. Nakonec se Les Charlots podaří utéct na venkov. Tady se probudí na jediném statku, který zůstal nevykoupený uprostřed vojenského prostoru. Rodina Brugnonových odmítá statek armádě prodat. To už ale ke statku najíždí plukovník s Bellecem a vojáky a chtějí okolo statku provádět vojenské cvičení. Účelem je donutit madam Brugnonovou opustit i s celou rodinou statek... (TV Prima)

klúčik

Úspešné pokračovanie príbehu o bažantoch. Niekedy to býva tak, že pokračovanie už nie je tak dobré ako prvý film, ale podľa mňa tu to neplatí. Kino sa smialo na mnohých "hlodoch". Niekedy až nepochopiteľných. Ja dávam 80%. ()

MARTIN*I

Další skvělá komedie!! Tyhle kluci prostě ví, jak vás rozesmát... Má to u mě podobný hodnocení jako Velký bazar... Paráda! ()

Han22

Bažanti jsou po vzoru konce prvního dílu zpět v kasárnách a znovu dělají peklo ze života holohlavému seržantovi, který se z nich snaží udělat vojáky. Už je to spíše na tři hvězdičky, nicméně závěrečná půlhodina na statku včetně povedené mely, kdy se Bažanti snaží ubránit statek před vojáky to hodně zvedá. ()

Zagros

Bažanti jdou do boje jsou další z řady filmů od francouzské komediální skupiny Les Charlots (u nás známí pod přezdívkou Bažanti, dle svého prvního úspěšného filmu). Pro mě byl tento film (a jejich první Čtyři sluhové) důstojným rozloučením s touto komediální skupinou. Jak jsem psal už v jiných komentářích k jejich filmům, svého vrcholu pro mě dosáhli ve filmech Blázni ze stadiónu a Velký bazar. Jejich druhý „film z armády“ se sice vcelku povedl, ale na ty další si už raději dám zajít chuť. S velkým počtem jejich filmů se zákonitě musí snižovat kvalita a počet povedených gagů. Když se skupinou Les Charlots budu chtít pobavit, zvolím něco, o čem vím, že mě dokáže pobavit. Nechci si raději dále kazit chuť jejich už lehce obehraným, stále opakovaným a naředěným humorem. Teď je to ještě za tři slabší hvězdy, ale stejně jako Claude Zidi je už opustím. ()

Paity

Někdy je smutné koukat se na Bažanty (ať už jakékoli), jak se tak pachtí. Navíc časté opakování gagů vše dost devalvuje. Sranda už to častokrát není vůbec žádná. Smutné. ()

filipvrbik

Je to šílená prča, vtip střídá vtip...Bohužel tomu chybí scénář, v tom jsou blázni ze stadionu lepší a konec je opravdu přehnaný - ale je to důkaz, že francouzská komedie není jen Louis de Funès a Pierre Richard ...80% ()

spiritus

Mám rád Francouzké komedie, resp. Francouzké filmy. I když Claude Zidiho beru jako vynikajicího režiséra, kterému se podařilo vrátit na plátno legendu Luise de Funese, jeho Bažanti mi prostě nikdy nepřirostli k srdci. ()

Garch

Jen o rok mladší Velký bazar měl inteligentní námět, vtip i soudržnost. Bažanti jdou do boje musí vystačit jen obdobným obsazením. Je to slátanina infantilních vtípků, snad tak pro menší děti v družině. ()

IvcaSammet

Bažanti jdou do boje je jeden z nejlepších filmů Les Charlots. I přesto ale zase hodnotím čtyřma hvězdičkama, protože od chvíle, kdy se Bažanti dostali na statek, šlo to s dějem i zábavou trochu z kopce. Samozřejmě netvrdím, že jsem se nebavila, ale zase, boj byl až příliš dlouhý a scény se opakovaly, takže ve finále některé scény díky své délce nevyzněly tak, jak měly. ()

zdeny99

Francouzi uměli točit komedie z vojenského prostředí. A tahle kromě toho že je inteligentní, tak je zároveň velice crazy. Po prvním poznávacím filmu s Les Charlots, se tento už celý odehrává na vojně. Po scéně, kdy si ze svých vlasů udělali paruky, střílení na terč, věšení prádla na vlajku či prohlídku s doktorkou narvanou v rajcovním oblečku přichází vrchol celého filmu na oslavě, kdy do bazénu napustí topný olej. Jen samotný závěr mi přišel na statku slabý. [5709. hodnocení, 126. komentář, 77%] ()

gombarix

Poslední dobří Bažanti a poslední jejich spolupráce se Zidim (náhoda? Nemyslím). "Válečný" teda ale fakt ne, tohle je čirá bláznivina s trochou dýmovnic (nechápu o čem to mluví Fretakata, ten si tohle asi spletl s Velkým flámem nebo Sedmou rotou). Objektivně 3,5*, dorovnávám za scénu s ešusy a zvyšuju za poručíka psycholožku! ()

Torgal

Nezastaviteľný príval gagov, sympatický hrdinovia, prostredie armády - tak prečo len tri hviezdy? Je toho až priveľa, človek sa presýti už po 40 minútach a s pribúdajúcim časom sa dejú čoraz viac šialenejšie veci čo nemajú s realitou nič spoločné a mne osobne to dosť prekážalo. 7-/10 ()