Reklama

Reklama

Pokrm Bohů

  • USA The Food of the Gods (více)

Obsahy(1)

Že se i z obyčejného výletu na vzdálený ostrov může stát horor, o tom se na vlastní kůži přesvědčil Morgan (Marjoe Gortner) s přáteli, kteří byli krátce po příjezdu napadeni agresivním rojem gigantických vos. V zoufalém hledání pomoci se Morgan objevuje u hospodářského stavení, které k jeho smůle obývá jiný zvířecí zabiják enormních rozměrů. Celá situace se po dalším průzkumu, kdy se skupina utvrzuje v přesvědčení, že celý ostrov obývají obrovská zvířata, jen zhoršuje. Tím však jejich zoufalá cesta za vysvobozením zdaleka nekončí. Do cesty se jim staví abnormálně veliké krysy, které se shromáždily za jediným účelem – eliminovat lidského narušitele. (Conspi)

(více)

Recenze (27)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento film byl již mou (tuším) čtvrtou zkušeností s tvorbou Berta Gordona, takže jsem měl jistou představu, čeho že se tu můžu dočkat. A to i přesto, že jsem literární předlohu (novelu) The Food of the Gods and How It Came to Earth od spisovatele H. G. Wellse nikdy nečetl. Gordonova obliba natáčení Eco scifi hororů, mi však byla známá. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. I zde se vzbouří příroda proti člověku, což pro něj bude mít nedozírné následky. Pokud však nejste příznivci takzvaných zvětšovacích efektů, tohle rozhodně nebude pro vás. Efektových orgií se tu totiž nedočkáte! Gordon s oblibou používal zvětšovací sklo (speciálně upravenou kameru) a modely aut či domů. Snad aby tomu dodal šťávu, ovšem kritici si na něm jistě smlsnou. Zvětšené kuřata, krysy či vosy (které vypadaly spíš jak komáři) totiž v kontextu s člověkem nevypadají zrovna důvěryhodně. Tedy tím myslím ty jejich útoky. Nicméně bodík nahoru dostane za pěknou přírodu a několik docela vydařených krvavých scén. Dovolím si však nesouhlasit s některými diváckými ohlasy, že tento film postrádá atmosféru či jakoukoliv přítomnost napětí. Nejde sice o nic nervy drásajícího, ale kupříkladu první útok krys na pana Skinnera byl na režisérovy poměry, docela dobře provedený. Na druhou stranu je ovšem potřeba říci, že zlomyslný úsměv na tváři mi nezmizel po celou dobu trvání filmu. Některé situace totiž pravdu zaváněly trapností (útok kuřete).The Food of the Gods tak sice nepatří mezi nejlepší zvířecí horory, ale určitě si nezaslouží opovržení. Několik pozitivních věcí se tu najít dá a já nad ním určitě nezanevřu. Klady i zápory jsou tu ve vzájemné symbióze, takže nakonec jsem se rozhodl tomu dát lehký nadprůměr. 60% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Monster-movie, který se svým námětem i trikovým vizuálem zapomněl kdesi v 50.letech. Do příběhu skupinky lidí, uzavřené kdesi v horách a bojující proti armádě zmutovaných obřích krys, Gordon opět nasekal spoustu triků proměnlivé kvality, neuvěřitelně trapné průsvitné obří vosy, přidal krysí modely v nadživotní velikosti, či nechal hlodavce pobíhat mezi modýlky všeho druhu, karavanem počínaje, barákem konče, aby tak docílil optického klamu. Gordon za ta léta notně přitvrdil v zobrazení explicitního násilí, takže krví se tu vůbec nešetří. Krysy se tu skutečně zabíjejí „in natura“, až od nich odlétají kousky tělíček, což spoustě divákům nemusí být po chuti a nedivím se zařazení tohoto snímku zámořskou obdobou Premiere mezi 50 nejobskurnějších filmů americké kinematografie. Finální zúčtování je jedno z nejtrapnějších, co jsem kdy ve filmu viděl a závěrečná pointa je nehorázně vtipná. Příznivci nefalšovaného filmového trashe asi budou v sedmém nebi….. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Velice kvalitní ekohorror podle klasika žánru. Příroda se vzbouří proti člověku a vrhne proti němu monstra, která přinášejí zkázu a smrt. Osamocená farma na ostrově se stává dějištěm hrůzy. Velmi dobrá kamera i hudba (Elliot Kaplan). Jistě, triky jsou nevalné úrovně, nejhůře dopadly obří vosy. Na druhou stranu útoky krys mají své kouzlo, některé záběry vypadají hodně realisticky a krev v nich stříká proudem. Využití modelů (auta, farma...) a živých krys bylo v té době běžné. Snímek má však napětí, spád, postavy umírají a není jisté, kdo a zda vůbec někdo přežije. Objeví se i motiv chtivého obchodníka, který myslí jen na peníze, což se mu stane osudným. Krysy zasažené z pušek vyletují do vzduchu za doprovodu spršky krve a kusů masa. V závěru titulků chybí sdělení, že během natáčení se žádnému zvířátku nic nestalo. Bodejť! Zkapaly jich zde spousty... ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zábavné béčkové potešeníčko. Pán režisér Gordon u mňa týmto filmom vôbec nezaostal za očakávaniami. Dodal presne to, čo sa od neho žiadalo. A ak niekto jeho filmografiu a tvorbu nepozná, automaticky film odsúdi. Debilné dialógy, hrozné herecké výkony ( jeden za všetky - Ralph Meeker ) a triky...pokiaľ nepríde na tie optické, kde je interakcia hercov a zvierat ( či záverečnej záplavy ), sú celkom v pohode. Je to naozaj hrozné, ale zábavné. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Ne a ne. Od mojich obľúbených samé vysoké hodnotenia, tešil som sa na kvalitný horor, alebo minimálne zábavný monster trash a ono to nakoniec neni ani jedno, ani druhé. Herci sa tvária smrteľne vážne, atmosféra by tiež chcela ísť a k tomu malé myši preliezajúce cez angličák, čo majú znázorňovať maxi myši v detajle. Som ten posledný, kto by vyčítal zastaralé triky, ale keď to mám brať vážne, nemôže to byť totálne na smiech. Sorry ()

Galerie (72)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Bert I. Gordon vytvoril obrovské mravce vo filme tak, že na pozadie premietal zväčšené zábery projektilových mravcov (Paraponera clavata) pochádzajúcich zo strednej a Južnej Ameriky. (beso74)
  • Autorem eponymní literární novely je uznávaný anglický spisovatel Herbert G. Wells. (Conspi)

Reklama

Reklama