Hlas

In a World...

Komedie

USA, 2013, 93 min

• metal.storm

No fuj. Tak toto má od komédie pekne ďaleko.(29.2.2016)

Zaujímavý námet, Lake Bell je super, občas som sa aj zasmial ale veľa rušivých momentov bolo vo filme. Hlavne jednotlivé postavy mi prišli totálne mimo. A scenár mohol byť tiež prepracovanejší a nie len taký povrchný balast. 60%(2.10.2014)

Asi jsem měla přehnaná očekávání, každopádně není to špatný, neohromí, neurazí, ale to je asi tak všechno...(12.1.2014)

Lake Bell napsala, produkovala i zrežírovala tenhle malý kus, ve kterém dle očekávání odehrála i hlavní úlohu. Známe ji hlavně jako vedlejší postavu z vesměs průměrných snímků, často také propůjčuje hlas v nějakém animáku. Tady na to jdeme zase krapet jinak a poměrně neotřele, nicméně se toho nakonec moc zajímavého, zábavného nebo jinak výjimečného nestane, abychom mohli snímek nahlížející pod koberec filmových upoutávek udržet v paměti trochu déle. Hlavní hrdinka nicméně slušná. Samozřejmě nutné vidět v originále.(8.9.2016)

49%? What the...? Myslím, že tady se jasně projevilo, na těch 285 hodnoceních, že česká kultura je totálně někde jinde. Zcela mimo nechám fakt, že se jedná veskrze o indie film o namlouvání filmovejch upoutávek. (U nás obecně filmový trailery nemají tradici, české filmy je začaly dělat až po převratu a spíše než etudou na hlas jsou etudou na střižnu.) In a World je totiž převážně nevážně filmem-satirou, velice chytře napsaným (ale ne ve smyslu, že vyžaduje chytrýho diváka, spíš ve smyslu, že je to napsaný tak, aby nic nevyčnívalo, nic nechybělo, všechno přesně tip ťop) s náhledem do světa, o kterým se obecně vzato moc nemluví, ale přitom je tak důležitej při tvorbě filmů. O komedii se přitom film jen otírá, pokud tam vůbec nějakej prvek komedie je, je to spíš zásluhou živé a místy ztřeštěné Lake Bell v roli Carol, a místy k extrému hnané postavy typu Gustav, Jamie a Louis, ve výsledku je však In a World snímkem nahlížejícím společně pod koberec filmových upoutávek i pod koberec jedné rodiny, která se hledá a najde (trochu mě napadá - aby to českej divák pochopil - přirovnání k Musíme si pomáhat, který v žádném případě není o schovávání jednoho Žida, ale o hledání rodiny a sebe samých). Ke všemu je ve filmu naprosto výtečná Lake Bell, která nejenže má hezký tělo, ale má kurevsky dobrej hlas, a na Amazonský hry bych se s klidem kouknul, kdyby fakticky namluvila tu upoutávku; a navíc naprosto geniálně pracuje s přízvuky. K ní se přidává Fred Melamed, resp. on z filmu vyčnívá, jehož výkon je nejenom dominantní, ale vlastně i pravdivý, neboť kromě herectví se namlouváním trailerů a dokumentů živí. Jenže ono i všechny ostatní postavy jsou dobře napsané, a to je ostatně to, proč film je o hledání sebe samých. Všechny postavy mají svoje osobnosti (což například u větších snímků logicky není možné), a pokud nemají, hrají (a parodují) samy sebe (= Eva Longoria, Cameron Diaz, Jeff Garlin atd.). No a pak přichází ta pointa, která na mě zavoněla feminismem (a ostatně proto dávám "jen" čtyři hvězdy), resp. zdůrazněním, že my ženy můžeme a musíme ukázat, že jsme ženy, a jsme rovné mužům. Jako je fakt, že kdyby Lake Bell namluvila nějakou upoutávku, bude se mi to líbit, ale stejně tak je pravda, že Fred Melamed (tedy Sam Sotto) namluvil ty amazonské hry ve filmu nejlíp a Carol vyhrála jen proto, že Amazon Games je sračka pro děti a hlavně HOLKY. Čili ve filmu se jakoby i jasně vysvětluje, proč mužští dabéři-namlouvači mají v tomhle koutku showbusinessu větší váhu, a stejně tak se vlastně vysvětluje, proč film je o hledání sebe sama, a ne překonávání mužů. (A hledání rodiny - jak v případě Sama Sotta, tak v případě jeho dcer.) Čili ve skrze film NENÍ VŮBEC ŠPATNÝ, a podle mě není ani průměrný, protože nic průměrného v něm není, ale zároveň trpí syndromem nezávislýho filmu - není určený všem. Podle ohlasů tady na ČSFD očividně film není určený Čechům, kteří očividně oproti Američanům nedokážou uchopit kouzlo tohohle filmu. Abych řekl pravdu, ani já sám nevím, proč je In a World... podle mě tak dobrý film, ale asi to bude tím, že jsem Čech jen napůl a zbytek mýho já se toulá všude po světě a vstřebává do sebe ostatní kulturní vlivy... a díky tomu možná cítí, že In a World... je chytrým filmem s přesahem jak do světa filmových trailerů, tak do světa sebeuvědomění a vlastní rodiny. Což je pro řadu Američanů přeci jen mnohem větší terno, než pro Čechy, kteří řeší, jestli Nečas uplácel, kláštereckej trenér byl až moc sprostej a Hadamczik jestli nominoval správné hráče. Jsme zkrátka jinde než civilizace za velkou louží, což není jakože výtka nebo pochvala, zkrátka jsme jiní a proto ten film nemůžete pochopit.(15.2.2014)