Osiřelá Maryann se nastěhuje ke svým prarodičům. Zoufale osamělá dívka zjistí, že jediné stejně staré dítě v sousedství je upoutáno na invalidní vozík. Andy má ale bohužel velmi despotickou matku, která mu ze strachu o jeho chatrné zdraví odmítá dovolit opustit dům nebo si hrát s Maryann. Jeho táta je sice vstřícnější, nedokáže se však své ženě postavit. Když se Maryann vplíží do jejich domu a prozkoumá nepřístupný sklep, zjistí, že oba rodiče skrývají velmi temné tajemství. Důvody, proč se snaží držet Andyho doma a Maryann dál od svého prahu, nejsou totiž ani trochu nezištné. (Cinemax)

ricci.s

Ako horor bieda, ale ako psychologický thriller vcelku sledovateľné, a ja mám psycho celkom v obľube. Ale nadšenie budem tentokrát krotiť, k tomu to má rozhodne ďaleko. Dobrý príbeh, dobré herecké výkony. Ale nevyužitý námet, a to poriadne. Proste keď je jedným z hlavných hrdinov ťažko chorý chlapec a jeho matka je tak trochu psychicky labilná, tak režisér to môže využiť na maximum, pretože tu sa dalo tak zabrnkať divákovi na nervy a city, že z toho mohla byť paráda. No nech si niekto predstaví, že slávna Misery robí to isté dieťaťu, tak asi by to nikomu nebolo celkom jedno. Lenže toto sa žiaľ nekonalo a až na jednu-dve scénky, ktoré by sa s prižmúreným okom dali nazvať týraním, neponúkol film dokopy nič prevratné. ()

George Stobbart

Empty HARVEST of unlikeable actors in this messy childish bullshit. // Kingova Mizéria si prdla a po 25 rokoch vyvárania z toho vznikla biedna Úroda... A aj keby som si odmyslel starú dobrú Misery, tak sú omnoho lepšie filmy, ktoré sa s podobným námetom popasovali kvalitnejšie, či sa už do hororu ťahali viac (Neverlake) alebo menej (Inside). ()

Pilda17

The Harvest má s hororem společného jen málo. První polovina takřka o ničem, ve druhé výrazné zlepšení. Lehký nadprůměr dohromady dá, ale divák by se neměl nechat vyvést z míry tím, že se jedná o horor. Vidím ve filmu psychologický thriller, takže i zároveň tímto komentářem prosím o změnu v žánru .. 5/10 = 56% ()

maddy

Horor od toho v žiadnom prípade nečakať, ale to ešte dôvod film akokoľvek zatracovať. Harvest je skôr psychologický thriller po vzore Misery nechce zomrieť, ktorý sa akurát bojí ísť akokoľvek do hĺbky. Natočený slušne, so solídnymi hereckými výkonmi ako detí tak dospelých, ale s mierne nevyužitým námetom, ktorý nesprostredkováva žiadnu výraznú depku. Je to škoda, pretože na psychicky labilné postavy a ich nemorálne konanie sa mohlo film zamerať oveľa hlbšie, keďže to je jadrom jeho príbehu. Takto sa na to síce bez problémov pozerá, akurát znepokojivá je asi tak jedna jediná scéna a od polovice to začne byť skrz naskrz predvídateľné aj celým záverom, ktorý sa chce tváriť zbytočne prekvapivo. Vo výsledku to tak nijako neurazí, ale ani nenadchne. Neškodný priemer na jedno popoludnie, ktorý si o dva dni nebude nikto pamätať. CELKOVO: 3* (6/10) ()

misterz

Michael Shannon je už dávnejšie jedným z typovo najvýraznejších a najzaujímavejších hercov a to veľkou mierou zachránilo tento snímok. Väčšiu časť pozornosti diváka si tu ukradol pre seba. To mi však vôbec nevadilo, pretože scénky s ním mali aspoň hlbší rozmer ako po psychologickej tak i po dramatickej stránke. Škoda, že ho tu nebolo viac, pretože všetko mimo neho zívalo veľkou nudou s nulovým napätím. Suma sumárum, o horore tu nemôže byť ani reči, ale ako slabší psychologický thriller hrajúci na jednu postavu môže byť. Nenadchne ale ani neurazí. 55/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()