Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

MickeyStuma

Spaghetti western, který se bere vážně a humorně zároveň. Příběh s modernějšího divokého západu, který se stal alespoň v Česku vyhledávanou klasikou, kterému se zub času snad vyhýbá. Pobaví i po tolika letech, což nedokáže jen tak nějaký snímek. Sledovat počínání naivního Sira Thomase Morea na divokém západě s hlavou v oblacích a jeho tři bratry mající za úkol z něj udělat pořádného chlapa je prostě nesmrtelným filmovým zážitkem. A zásluhu na tom mají naprosto všichni. Režisér Enzo Barboni, který stojí i za scénářem, dokázal ukočírovat všechny tak, jak to měl ve svých představách. Terence Hill už mě s westernovým žánrem nemalé zkušenosti, takže to byla pro něj doslova hračka. V humoru se vyloženě netlačí na pylu a nechává se hodně prostor právě i vážnosti. Čistá komedie to tedy přímo není, což snímku velice prospělo. Dějství si po celé dvě hodinky celkové stopáže drží své přirozené tempo a spolu s dobrodružnou atmosférou a přirozeným humorem vznikla nádherná odpočinková podívaná. ()

Torgal

Výborná komédia narvaná skvelými hláškami, ťažiaca z konfrontácie dvoch svetov (Divoký západ vs. civilizácia). Skvelý nápad, veľmi dobrá zábava, ale bohužiaľ druhá polovica už nie je ani zďaleka tak úderná ako prvá. 7+/10 ()

foundation

vcelku opat dobra zabava ale pre mna jeden zo slabsich Hillovych filmov a citelne mi tu chyba Spencer ostatne ako vsade kde hra Terence sam..ti dvaja proste patria k sebe ()

Mr.FreeZer

Westernová komedie, kterou miluju. Terence Hill a jeho parťáci, kteří se snaží z Toma udělat ,,muže". Parádní scény podbarvené vynikající hudbou a úvodní písní, která je opravdu skvělá. 100% ()

kluzo

Opět moje italská srdcovka z dětství. Takový Lotrando a Zubejda z divokého západu... Můj oblíbený Dominik Barto tentokrát na straně dobra. Ale drsní šéfové zlosynů a lá Šimon a Matouš mu sedí více. "Podívejte na tu krásnou půdu. Ale Tome to je kobylinec." Hudba dua De Angelis je prostě už filmová klasika. ()

dandislav1991

Sranda to ano! Typický styl bitek a-lá Terence Hil, taky, ale jinak se jedná o průměr a člověka ty pitomě vypadající facky a pěsti přestanou po chvíli bavit, zvlášť, když každej odletí jak kdyby dostal ránu proudem. ()

Lusů

Film, který jsem si zamilovala už když jsem ho zhruba před deseti lety poprvé viděla. Pro mě skvělá komedie a zároveň vzpomínka na dědečka, který mě k této westernokomedii přivedl. ()

lxbch

Jeden z filmů, co jsem nikdy neviděl v originálním znění. A asi bych ani nechtěl, protože pomalu každá druhá hláška u nás zdomácněla (vybrat nejlepší se snad ani nedá), a třeba by mi to pokazilo kouzlo tohohle filmu. ()

AxelWers

Veľmi vydarená komédia, v ktorej z Terence Hilla traja burani, nie zrovna inteligentní, spravia chlapa, aby sa mohol postaviť proti chovateľom dobytka, ktorí majú záujem o jeho pozemky. ()

joker30

ďalší film môjho detstva - pozerával som ho s babkou a dedom ako cca 5-6 ročný podobne ako napr Poklad na striebornom jazere 80% ()

HawkeyP

V tomhle filmu snad neexistuje scéna, ve které by nezazněla nějaká kultovní hláška. V podstatě dokonalá westernová komedie a patrně i nejlepší film Terence Hilla. Je třeba složit poklonu všem lidem, kteří se podíleli na naprosto výborném českém dabingu. ()

dessa

hudba: Guido & Maurizio de Angelis, chytlavý soundtrack, nenáročný a sladký, ale líbivý příběh, líbil se mi výkon nejen Terence Hilla, ale ještě víc snad "tatínkovo kamarádů"... ()

bull!nka

Tento film mě vždy pobaví...je místy fakt k popukání, stojí za to ho vidět a nechat si vyloudit samovolný úsměv na tváři ;o) ()

RajAthen

Divoký západ jak má být, všechny rekvizity přítomny, a přesto se film ukáže jako něco mnohem lepšího. Předně díky trojici podařených kumpánů, kdy je nucen jejich přímočarý (ale také neméně poetický) náhled na svět se konfrontovat s názory mladého gentlemana. Film skutečně exceluje ve vršení vtipných scén a úderných průpovídek, předně v první polovině. ("Koho čekáte, že tam potkáte mladíku?" "Tři anděly." "Jen aby mě ty potvory hned nevodpráskly.") Skutečně podařený snímek podbarvený skvělou hudbou, který mě jen místy iritoval kamerou, kdy jednající postavy, pokud stojí daleko od sebe, nejsou v záběru. Garantuji vám však, že je to jen nepatrný šrám na kráse. ()