KuceraJohny

Můj dětský film a jedna z nejlepších francouzských komedií. Filmy z Francie jsem měl vždycky tak nějak rád mají ten svůj styl humoru který se mi líbí. Jako malej jsem klasicky jako každý kluk miloval auta. Takže bylo jasné že budu milovat sérii rychle a zběsile. Jenomže Taxi ve mě vyvolávala ten pocit vzrušení z rychle jízdy úplně stejně jako americká série. Opravdu si pokaždé sledování tohoto filmu užiju. A herce co v něm hrají mám už zafixované jako postavy z Taxi. ()

Kivis

Nedávno jsem si říkal, že už jsem tenhle film dlouho neviděl, a že na něj mám docela chuť. Shodou okolností na mě o pár dní později vyskočil v TV a volba večerního programu tak byla jasná. Zub času se na téhle zběsilé crazy komedii lehce podepsal a kdybych to v roce 2019 viděl poprvé, možná bych se tomu i lehce vysmál a s hodnocením bych šel níž. Jenže jsem měl to štěstí na tomhle filmu tak trochu vyrůstat a ve své době to prostě byla pecka. Se skvělou akční kamerou a také s charismatickými představiteli hlavních rolí, z nichž to byl pro většinu nejúspěšnější film a pro jednu naopak nenápadný start velké kariéry. Některé hlášky používám ve vlastní úpravě dodnes ("Aha, myslel jsem, že ta třicítka je pro koloběžky.") a taky si dodnes občas pustím výběr "Hip Hop Francais 2000" s vypalovačkou Millenaire, kterou mám s touhle sérií spojenou (byť je až z filmu Taxi, taxi). Jo, hudba je další silnou stránkou tohoto filmu. A i když jsem na přelomu tisíciletí viděl Taxi nesčetněkrát, až teď jsem si všiml, že podle všeho řídí Daniel v jedné scéně bez pásů. Inu, jak člověk stárne, perspektiva se mění, ale úsměv na tváři zůstává. ()

soukyd33

Tohle se neokouká.. 😂 Akce, akce, akce. Komedie se vším všudy. Hlášky a situace jsou TOP. Spojení Taxi a policie? To bylo geniální. Soundtrack TOP. 👍 Poznámka: Kdo také ten taxík chtěl, když byl malý. 😀 Já ho měl jako mód snad v každém Grand Theft Auto. 😂 Poznámka: Doporučuji sledovat s původním českým dabingem, co vznikl pro Českou televizi. Nový dabing pro Blu Ray je sice v 5.1, ale není tak vtipný. Poznámka: Vysoké hodnocení dávám už za ten nápad. A také za krásku (Petru). Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Taxi aj po rokoch v rámci možností proste naďalej a doslova naplno šľape a niekoľko opakovaných repríz už s určitosťou prebehlo a isto ešte aj prebehne, i keď ide o čistú volovinu, ale srandovnú a v žiadnom prípade sa smrtiaco vážne tváriacu. Tie hlavné a niektoré vedľajšie postavy, spoločne s tým nezvyčajným taxíkom sa ešte nezunovali. ()

Sa.sa

Za mě rozhodně 5 hvězd si zaslouží tento kultovní film o 2 hercích a vzájemném propojení... Jinak je zde plno super scén, vtipných situací a hlášek... ()

the_weaver

Starosvětská francouzská komedie s novým lakem, plná stereotypů o neschopných policajtech a namyslených friccích. Děj třeskutě podružný, občas nesmyslný a humor (v českém TV dabingu) vytáhl jen Daniel při podpichování se s Nemčoury. Zaujmout by mohla akorát milovníky historické techniky - buď automobilové (od Mercedesů až po Fiat) nebo filmové, při které se automobilové honičky "vylepšují" zrychlením filmu či zbytečnými bouračkami. Aha, a ještě ty, kteří nedokážou uvěřit, že Marion Cotillard byla kdysi pořádná šťabajzna. ()

Bragi66

Z rozvozce pizzy se stane taxikářem a pak pomocným policistou. Rychlá jízda, zlý mercedesový gang, ale všechno stupidní. Za mne spíše tragédie než komedie. ()

Jansuper

Skutečně sem opravdu nevěděl zda mám dát dvě nebo tři hvězdy, původně sem chtěl být k filmu hodnější protože vidím rok vzniku filmu, ale když sem si vzal jaké filmy, akce a honičky automobilové už vznikly před tímto filmem, sem si řekl že nebudu hodný a dám tomu filmu jen dvě hvězdy, divím se jaký ten film měl úspěch, divím se tomu že svítí červeně, a sice hodně vzadu, ale i tak se divím tomu že ten film je 900 nejoblíbenější, když to si tedy fakt nezaslouží, začátek filmu a humor v první polovině filmu je dobrý, to sem se zasmál, tehdy ve třídě ve škole sme si to pustily o volnou hodinu, i když sme to nestihly dokoukat a viděli sme první polovinu sme se smáli a film nás bavil, řekl sem si že je to dobrý oddychový film a že se na něj celej někdy sám kouknu, ale to sem nevěděl o nudné a trapné a i dějově nezaživné druhé polovině, humor se v druhé polovině skoro ztratil, dialogy postav byly nudný trapný prázdný, a to tedy někdy i v první polovině, hudba je teda oprus, ty postavy mi tedy někdy začali lézt skoro až na nervy, a moc mě to nebavilo, akce teda nic moc, a kamera přestřelek byla teda na dvě věci, první polovina filmu tedy eště jde, ta mě docela bavila a hlavně měla dobrý humor, ale ta druhá polovina to je skoro odpad, automobilové scény teda eště ušly, i když teda žádný zázrak, ale teda poslední honička která je krátce před koncem filmu, tak ta teda je nic moc, pokud fakt hledáte nějakou úplnou blbinu, u které můžete úplně vypnout mozek, tak je to tedy eště ok film,  ale jinak skutečně je to prázdný lyrický film, kde ani moc nefunguje biologie postav, a připomíná mi to spíše jen takovou parodii na krimi filmy ()

Evosheek

Na této skvělé komédii se mi líbí, že francouzské vozy nevybuchují při sebemenším nárazu tak jako vozy americké. A právě proto jezdím ve voze francouzském a ne americkém. ()

Bloodoom

Tají se mi dech. Toto je film kde se opravdu člověk baví. Nádherné auto a suprové kousky. Člověk sice nemůže věřit všemu co vidí, ale je to velmi zdařilá komedie. ()

Assshack

Jop...Možná přehnané hodnocení s porovnáním s jinými snímky a tak možná dám "jen" 3 a půl *...Každopádně tahle svižná francouzská komedie patří mezi top 10 moderních "akčních komedií". Ano, děj je možná trochu předvídatelný, ale zvláštní francouzský hiphop, rychlé tempo, porušování zákonů a milý děj činí tenhle snímek nadprůměrným:)...Jen škoda těch hnusů co přišly potom:( ()

nogi

Výborná komedie z mé oblíbené série... Myslím, že francouzi mají asi nejlepší komedie a komiky. Tenhle film je nabitý vtiem, ale i příběhem a honičkami... A všechno moc pěkne skloubené. Prostě co víc ještě chtít ()

Ludva

[2009-07-15]*[2020-11-24] * Trochu menší odstup od reality (např. v práci policie, v bankovních přepadeních a v mnohém dalším) by neškodil, ale přesto je Taxi svižná a vtipná komedie, která díky střízlivé stopáži nestihne zevšednět. ()

Maci

Žádný remake ani žádné pokračování neni takové jako původní froncouzský "taxík". Skvělá, skoro hodinu a pů dlouhá, zábava, která baví i po opakovaném shlédnutí. Možná to bude tím, že mě přitahují filmy na kterých se podílí Luc Besson (určitě nejsem jediný), ale nelze tomu upřít originalitu. ()

ixel1

Film, který nenadchne ani neurazí. Při jeho sledování jsem se bavil, ale že bych si ten zážitek pamatoval nějak dlouho, to ne. Zajímavé je sledovat, jaká byla ještě před 12 lety nejmodernější auta, dnes by tam asi už obsadili jiné "herce na 4 kolech". ()