Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Nolanofil

Neznášam Mrázika! Ani nie za tú naivitu ktorou je nasiaknutý, ale za všetko ostatné. Protivných hercov, banálny príbeh, drbnutú Marfušu, aspoň že lokácie sú nádherné. Jedna z najhorších filmových rozprávok. ()

Lilloos

Má vůbec cenu něco dodávat? Jasně že bych mohla celý film zkritizovat, ale to si už jen ze slušnosti k tomuhle "vlasteneckému" kultu nedovolím. ()

BlackHood

Řekl jsem si: Né, na to se už dívat nebudu, viděl jsem to asi stokrát. Ale nakonec se stejně o Vánocích podívám. Tohle prostě k Vánocům patří. I když nějak skvělý film to zase není... ()

Hepy13

Známnější ruský film neexistuje! Každá země má svoje filmové klasiky. Rusko má Mrazíka, ale není to už taky tak trochu i naše klasika? ''Taková už je dcerka má, pracuje pilně od rána. Hned ráno sotva vstane, už v peci oheň plane. Pilně se snaží, vaří, smaží. Ještě zamete dvůr, a už prostírá stůl. ()

IvcaSammet

Mrazík je krásná ruská pohádka, kterou jsem vždycky měla moc ráda. Postupem času jsem ale ve filmu začala vídat chyby, které mě začaly vadit ... Tou největší je asi bohužel dabing ... Asi jsem divná a pravděpodobně taky jediná, které dabing u Mrazíka vadí, ale bohužel je to tak ... Ty upištěné hlásky a hlasy zvířat mě prostě nesedí. Samozřejmě vím, že snižovat hodnocení jen kvůli dabingu je naprosto stupidní a neprofesionální, jenže ono to není tak úplně čistě jen dabingem ... Nemyslím si, že by to bylo snad třicátým shlédnutím pohádky, spíš to bude tím "dospěním", když už filmy nevidíme těma dětskýma očima ... ()

ursinko

6.12.200 FK 901, ako každý rok pred mojím pôsobením a až do ukončenia FK 901 bol Mrázik povestný v celej študentskej aj neštudentskej obci. Pripravovali sme program pred filmom aj po filme a sála na Pdf UK na Račianskej zakaždým praskala vo švíkoch...... A samozrejme - úžasná rozprávka na ktorej som vyrastal (najviac som sa vždy tešil, keď budzogáne padali dole na zbojníkov) a už na nej vyrastajú moje deti. ()

petikacka

Za komančů to byla pro nás kultovní pohádka, kterou jsme znali nazpaměť a dokonce jsem to slyšela jenom jako audio a strašně jsme se tím bavili. Po revoluci to pro mě ovšem ztratilo to kouzlo...Nasťa, Ivánek, Marfuša, macecha a dědek jsou mi už dnes naprosto šumák. Za mě 80% ()

nonick1

Ještě, že to letos NOVA odhodlaně vzala na sebe. Vánoce bez Mrazíka to je jako štědrovečerní večeře bez kapra. Jen aby z toho zdejší sankční úderce nepraskla žilka, když se navíc přidala i Prima s ruským Posledním Bohatýrem... Mrazík je bezesporu nejdelším televizním seriálem: Běží v televizi už skoro 60 let - každý rok jeden díl a všechny stejné :-) ()

axiom

Jestli je nějaký kultovní film v Česku, tak je to tenhle. A to už dobrých 40 let. Ale na pět hvězd to není. Takže 4. ()

mirliflore

Vím sice, že na klasiku se bláto nehází, ale dát ***** tak neskutečně kýčovitému filmu bych s čistým svědomím opravdu nemohl. A mimochodem, tohle opravdu nepatří do zlatého fondu ruské kinematografie- v Rusku to je prý zapomenutý film. ()

voidindigo

Podle ostatních komentářů a hodnocení vidím, že bodování pro mnoha lidí není tolik o kvalitách filmu, ale spíš o tom, jestli ten film mají či nemají rádi. Já se osobně nejradši koukám na "Mrazíka", abych se vysmíval zrůdnosti ruského národa. Např. proč se chvála Nastěnky automaticky musí změnit v urážky proti Marfůše ? ()

kollma

Sice v Čechách kultovní pohádka, ale takových se natáčí po světě každý rok stovky a nikdo by jim nedal víc než dvě hvězdičky (myslim uživatele nad 10 let). Ani jako malýmu klukovi se mi Mrazík nikdy moc nelíbil a každoročním opakováním se mi hodně znechutil, pořád tam vidim víc a víc chyb. Nejspíš to je film, kde je nejhorší poměr kvalita/hodnocení. ()

Zeek

Trochu netradiční pohádka, ale již kultovní Mrazík především díky skvělému dabingu, bez něj by to asi nebylo ono. Tohle můžu po sté a znova. ()

77Ivana

Tak tuto ruskou klasiku jsem za totáče tak nesnášela až jsem později zjistila, že to k vánocům prostě patří a musím to vždy vidět. Určitě na oblibě přidal i dabing Františka Filipovského. ()

TaanStari

Klasika, kult, nostalgie, bla bla bla. 78% Opravdu? OPRAVDU?? Hovadina, která si víc než jednu rudou hvězdu nezaslouží. ()