Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

PatrikP4

Boužel tohle moc nechápu... je to pro mě hodně protivné... Je to hodně populární ale já předtím radši uteču na Silvestra se pořádně zlejt a nebo případně 1.1. tak brzo nevstávám abych zrovna tohle viděl... ()

Kkahunaa

Příběh se zaměřuje na vztah Nastěnky a Ivana. Zprvu jsou rozdílní, ale cesty a berla Mrazíkova je k sobě zavedou. Barevná kamera, dynamický spád, působivá hudba, to vše nabízí tato půvabná pohádka, která si u nás získala až neuvěřitelně kultovní status. ()

KorenGeorge odpad!

Zdejší hodnocení nechápu a na rozdíl od ostatních u této hovadské pohádky u mě nostalgie nefunguje. Těžko říct, co je na tomhle filmu debilnější, jestli otřesní přehrávající a už od pohledu nesympatičtí herci, dementní dialogy, hnusné písničky,nebo logika scénáře. Jeden příklad za všechny: Ivan s medvědí hlavou pobíhá po lese a křičí otázku, že jakýže to dobrý skutek má vykonat, asi v domění, že mu někdo poradí. Odporná exhibice ruského nevkusu, křupanství, pompéznosti a idiocie. Fuj. ()

pold odpad!

Odpad s nepochopitelným nádechem legendy. Vidíš Ivana a máš chuť mu vrazit ránu. Vidíš Mrazíka a máš chuť mu vrazit ránu. Stejně jako Marfuše, hnusně unylé Nástěnce, nepříjemné maceše a servilnímu Hříbečkovi. Zezačátku se jeví jako normální aspoň ta Jaga, ale po chvíli je taky na facku. Navíc se tahle ruská odpornost cpala horem spodem do všech obýváků rok co rok, stejně jako se Rusové nasrali všude kam je nikdo nezval. Ruská národní povaha je tady tak nějak podivně "idealizována", že si člověk po několika minutách přeje, aby se všichni už radši ožrali a začli blábolit nesmysly, aby to bylo snesitelnější. Pak si člověk uvědomí, že většina dialogů blábolení je, a agonie pokračuje. K tomu připočtěme to, že zcela po ruském zvyku je to celé neuvěřitelně zfušované. Možná to mělo fungovat jako nějaký nástroj na poškozování dětí v raném věku, aby si socialistický smrad v ruské říši zla odmala zvykal na to, že všechno je tak nějak divně ubohý a špatný. Dal bych 20% za Filipovského dabing a ulehčení, že to už nikdy nebudu muset vidět znovu, ale vzhledem k tomu že původní hodnocení je hrubě v záporných číslech - ODPAD! ()

Desmi

Na jednu pohádku obsahuje obrovský počet hlášek a mimořádných scén. Vánoční, resp. Silvestrovská klasika, která neomrzí. ()

kockodan

Naprostá dokonalost. Dabing, zápletka, výprava, příběh klenoucí se přes několik ročních období, exteriéry, veršované dialogy, ruský rurální folklór, special FX, herecké výkony, hudební a pěvecká vložka. Prostě dokonalých 100%! ()

daleba

Ano, v 80. a začátkem 90. let jsem to asi žral... Ale musím poradit všem tem nadšencům, co sem hází 5 hvězdiček: pusťte si to teď, dívejte se bez jakéhokoli náznaku nostalgie, a hlavně u toho myslete! Možná pak uvidíte, jak velka sračka to opravdu je... Hvězdička je pouze a jenom za český dabing! ()

oli9

Kultovní film v česku v období silvestra :) hlavně dabing pana Filipovského dává tomuhle kultu nezapomenutelnou nostalgii :) ()

Sethlans

Loupit, neloupit, sežrat, nesežrat? Mrazík je prostě kultovka plných skvělých hlášek, který nám zůstane v paměti napořád. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Predator77

90 Procent, Co si budem ale jsou typy lidí co mrazíka bud mají rádi a viděly ho už tak 100 krát nebo jsou tu ti co ho bud nikdy neviděli a nebo ho vyloženě nenávidí a já naštěstí patřím do té skupiny která ho má ráda a to i přes to že z odstupem let se z toho stává nehorázná blbina která ale stále dokáže zabavit a náš český dabing to zvedá o nějaký ten level výš a za mě se tak jedná o jednu z nejlepších pohádek na kterou se na ty vánoce vždycky rád podívám ;) ()

Lilith03

Jedna z mála pohádek, která mě každoročně sere. Vnoha ohledech je to blbost a nějaká romantická linka za moc nestojí. Písničky jsou ovšem fajn, herci jsou fajn, některé části jsou velmi zábavné a dabing je naprosto neskutečný a udělal z tohoto něco o dost lepšího. ()

PTuranyi

Klasická ruská rozprávka v tradičnom filmovom spracovaní s dobrou produkciou, ktorá si vystačí s jednoduchými ale funkčnými trikmi a výbornými hereckými výkonmi. Vďaka nim sa z rozprávkových postáv stávajú ikonické figúrky. Veď kto by si nespomenul na pracovitú a pokornú Nastenku, zlú macochu a jej lenivú Marfušu a to nehovorím o babe Jage a bande lúpežníkov. Skrátka rozprávka. ()

Xylobalsam

Pokud si preberem pribeh - katastrofa, herecke vykony - katastrofa atd., ale proc se tolika lidem libi? Z ucty k tomu, ze je to klasika hodnotim takto. ()