Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Zazie

Nemůžu si pomoct, už léta mám pocit, že tahle pohádka je u nás tak populární proto, že divák má při jejím sledování rázem pocit, že je inteligentnější než všichni tvůrci dohromady. ()

Šandík

Přestože jde o pohádku takříkajíc kultovní, pět hvězdiček dát vážně nemohu. Vždyť jenom herecké výkony zprostředkovává spíše důkladně provedená práce maskérů a správně zvolená grimasa než skutečné herectví. K tomu připočtěme špatně padnoucí postsynchrony (o českém dabingu přitom nemluvě) a další podobné technické nedotaženosti, které jsou jistě zčásti dány občas doslova dřevními technickými podmínkami, ale zčásti asi i nedůsledností a pohodlností, tedy věcmi jež známe v bledě modrém i z českého filmu té doby. (Tím ovšem neříkám, že by to dneska bylo automaticky nějak zvlášť lepší) ()

heyda

Výchovná pohádka ze Sovětského svazu. Ale proč ne? Píše se rok 1964, 4 roky než sověti obsadí naši milovanou republiku a jistý režisér Alexandr Rou se rozhodne natočit pohádku. A ta se stává nejen slavnou, ale přímo legendární. Ha, Ivan, Nastěnku chci za ženu..hahaha. Ty zmije jedovatá. Dědečku hříbečku, cos mi to provedl!!! Prostě klasika a nejlepší ruská pohádka. 8/10 ()

lola3121

Je to možný, že jsem dosud nekomentovala Mrazíka? Kultovní pohádka mého dětství, mládí i dospělosti, která na mně zanechala nesmazatelné stopy. Bez ní prostě nebyly Vánoce, stejně jako bez Bohouše by nebyl Silvestr. Kultovní hlášky, které vstoupily do dějin, a svého času asi jediný film, u kterého mi nevadilo, že je "ruský". Kdo nezažil, nepochopí. ()

Nancy

Fakt úžasná pohádka, prostě klasika. Možná to brali tenkrát rusové vážně, jen já (a asi i víc dalších) to v poslední době považuju za komedii. Prostě mi to už tak přijde, chvástavý Ivánek, vždycky správná Nastěnka, perfektně hustá babuška Jaguška ve své rozkošné chaloupce a totálně sklerotický Mrazík. Ale i tak je mám všechny ráda a budu se na ně stejně každý silvestr dívat :-). ()

Roman.Ticka odpad!

Pamatuji si dodnes, že jako naivní dítě, jsem brala proměnu Ivánka v medvěda tak vážně, až mi nedala klidně spát. Jeho řvaní v medvědí masce mi šrotilo v hlavě a celá klasická ruská bajka byl pro mě jeden stupidní horor. S hrůzou jsem před každýma Vánocema hledala v TV programu slovo Mrazík. Pokaždé tam bylo. Dnes už jsem na něj alergická, i přes mimořádný výkon Baby Jagy a především díky neuvěřitelnému dabingu pana herce FF. ()

Ivoshek

Co si budeme namlouvat, je to kravina, ale člověk ji má tak zažranou pod kůží, že pod tři kousky prostě jít nemůžu. Jinak vřele doporučuju přečíst si tuhle vynikající freudovskou analýzu celého díla. Malá ukázka: Děj se opět vrací k Ivanovi: Přepadávají ho loupežníci. Nenadálý kontakt se světem drsné, vyzrálé maskulinity je pro Ivana nečekaně přitažlivý. Zjišťuje, že jeho vlastní role je ženská, pasivní. Jeho výrok "nu což, tak si mě olupte" vyjadřuje touhu být hrubě, bestiálně, nejlépe análně znásilněn. Zaujetí, s jakým se vrhá na kyje loupežníků a vyhazuje je do výšky (křivka, jíž kyje vylétají k obloze, se nenáhodně podobá Rauch-Paulsenově křivce orgasmu), svědčí o intenzitě probuzené vášně. Jednorázový kontakt, při němž jde pouze o holý sex, však Ivana nadlouho nemůže uspokojit. ()

jonyyy

Tak tady je velmi zajímavý rozdíl chápání této pohádky mezi Čechy a Američany. Pro Čechy maximální kult, který je dobré zhlédnout pravidelně každý Silvestr (79%). A Američani, pro které je to jen velmi nepovedený ruský nesmysl (34%). Přikláním se blíže tomu americkému názoru...Je fakt, že jako malý jsem to viděl několikrát, ale moc velký dojem to ve mě nezanechalo. 40% je tak akorát ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINO PREMIÉRA: SPF/ÚPF = 1966, réžia slovenského znenia = DUŠAN KODAJ (SPF) (8.2.2009) --- ONDRIŠ JARIABEK ako baba Jaga schová Filipovského do "vačku" :-) ()

ad-k

Mrazík, ano tj. evergreen českých televizí v čase Vánočním a Novoročním. Čím nám tak učaroval ten kouzelný dědeček hříbeček z Морозко? Patrně nostalgií po časech svátků a přelomů roku, filipovským dabingem, mletou ale slušnou melodií, kulisami z dřevotřísky a excentrickým herectvím. Heh. Když se vezme Mrazík bez všech těch okolních věcí kolem, je to pohádkový brak "pervij" kategorie. Ale rádi ho budeme mít stále, o to se nebojím. 30% ()

Xeelee

Klasika :-). Originální znění s titulky je docela OK, ale bez geniálního českýho dabingu už Mrazík nemá to kouzlo. ()

SOLOM.

Ať si každý říká, co chce, Mrazík je dnes již „kultovní klasika“, která prostě nesmí o Vánocích chybět. A ani já jsem se jí samozřejmě letos nevyhnul a pobavil se u ní stejně, jako když jsem tuto pohádku viděl kdysi dávno úplně poprvé. Ivánek – Nastěnka, Baba Yaga, dědeček Hříbeček, Mrazík, Marfuša, loupežníci i to prase s kocourem – vždy je rád vidím znovu a znovu. Nesmrtelný dabing, nesmrtelná story a hlavně kupa zábavy… ()

duklak2

Ivánek, Nastěnka, Mrazík, Marfuša a další. Dokonalá, ruská pohádka. Ač mám k Rusům určitý odpor, tak tohle je od nich jediný počin, za který je chválím. Nastěnku chci za ženu. Ano, Mrazík, neexistuje snad nikdo (kromě batolat :-), kdo by neznal tuhle ruskou klasiku. Je to neuvěřitelné, ale každý Silvestr mě baví a Vánoce bez něj, jako by ani nebyly. Samozřejmě, že ho znám nazpaměť, tak už se na celý dívat nevydržím, ale aspoň vždycky aspoň kousek vidět prostě musím. ()

Mikah

Objektivně možná hrozné, kvality mizivé, ovšem pro mě stejně jako pro spoustu lidí z naší země srdcovka. Při posledním zhlédnutí jsem si to neskutečně užívala a nad každou scénou žasla, jak je dokonalá. Není mnoho takových filmů, kde by se každý záběr stal klasikou. Neodpustila bych si, kdybych dala hodnocení jiné než nejvyšší. ()

luka4615

Naprosto kultovní záležitost, která snad nikdy nezestárne. Lví podíl na tom má samozřejmě i fenomenální dabing, na který zde nedám dopustit. Výborná práce! „Je ti teplo, děvče?“ ()