Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec

• Velká Británie The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover (více)

Makabrózní příběh, jemuž dominuje výtvarná stránka inspirovaná slavnými malířskými díly, se odehraje během osmi dnů v prostředí luxusní restaurace. Georgina, manželka gangstera Alberta, si zde najde pod nenápadnou patronací majitele podniku milence, ale odhalení její nevěry rozpoutá řetěz krvavých událostí. (MarekMotor)

Chudobka

Tak mám zase velké zpoždění, tvorbu Petera Greenawaye vůbec neznám. Prvních pár minut jsem nevěděla, na co se to vlastně dívám. Ale pak mě film zcela připoutal k obrazovce a úplně mě rozsekal. Vizuální stránka úžasná. Červená barva dráždila a provokovala, výkony herců byly skvělé a hudba Michaela Nymana fascinující. Film mě ohromně bavil, i když si nejsem jistá, jestli "bavil" je ten správný výraz. Můj slovník je obohacen o slovo "makabrózní". Netušila jsem, co to znamená. Závěr filmu mi přivodil půst, nevpravím do sebe žádné jídlo. ()

Sista

Estetická stránka filmu je dokonalá. Samotný příběh mě nudil a myšlenkové pochody zlodějovy ženy jsem nechápala. Z násilí a špíny mi bylo úzko. Celkově z toho mám stejnej pocit, jako kdybych pozorovala rybičky v krásnym akváriu - jak se navzájem žerou... ()

KOZEL84 odpad!

Ježíši Kriste!! 85% ?!To už si fakt děláte prdel!!To byl film jak,jebej mi bok a zhasni!Ani nechápu jak sem se na tuhle debilní,nudnou pičovinu vydržel dívat do konce! ()

Viperine

Famózní zážitek! Tenhle film mi rozjel všechny smysly. Nesmírně nakopává obrazotvornost. Každou minutou je zajímavější a poutavější.. Sedí mi na něj prosté "Cesta je cíl." Člověku je vlastně nějak jedno, jak to dopadne, přeje si jenom, aby to pokračovalo dál a dál. Přitom konec je pak nečekaná třešnička na dortu, který dobře upekli a nazdobili. ()

hiroshima odpad!

Kamenujte mě, pranýřujte mě, klidně mě upečte a sežerte, ale co tohle sakra bylo? Ano, výborné přechody mezi kuchyní a restaurací, dobrá hudba ale co dál ? Pro mě už nic, možná tak velká porce nevkusu, zvráceností a nechutnosti. Nechápu hodnocení a nechápu to velebení až do nebes. Zřejmě jsem na takovéto snímky moc normální. Nebo nenormální ? To je fuk.. ()

Saur.us

Bizardní, surrealné podobenství v úžasném výtvarnu s úžasně odporným M. Gambonem. I přes všechny skvělé monology, audiovizuály a nezapomenutelné scény ale snímek hlavně v druhé polovině ztrácí dech a působí natahovaně. Filmoví gurmeti si ale bezesporu smlsli. ()

Galahad

Co tím chtěl autor říci? Asi to, že kdo má peníze, ten si může vše dovolit. Anebo to, že peníze kazí charakter. Každopádně bylo trošku moc dvě hodiny sledovat zhovadilce, který všechny kolem sebe uráží a ponižuje.Jednu * dávám za vizuální stránku a jednu * za nahatou Helen Mirren :-) ()

Rockerman

Výborný film o snobském a dekadentním manželovi a jeho nevěrné manželce. Albert si pohrává s lidmi, uráží je a ponižuje, protože má peníze, luxusní restauraci a moc. Nezvykle natočený film, určený jen pro fajnšmekry. Pro Helen Mirren je zde pikantní a odvážná role. V době natáčení už nebyla nejmladší, přesto si myslím, že se nemá zač stydět. Takové filmy, nezvyklé svým zpracováním mám rád. Uvažoval jsem i o pěti *, ale nakonec tak 4 a půl. ()

Huguette

Přijde mi naprosto jedinečné neobvyklé spojení velké teatrálnosti, určité poetiky, geniální hudby,"Rembrandtovských" dekorací, celkově hry s barvami a příběhu lidí, kteří jsou hrubí, zvrhlí, nechutní. Drsnost, hrubost, neomalenost a nehorázná vulgarita lidí, jejich mluvy spojená s pompézní dekorací, působivou hudbou, neokázalým prostředím. Neuvěřitelné a dokonalé. Když si na film vzpomenu, velmi jasně cítím fyzickou nepohodu, nevolnost, ale zároveň mě tahle "zvrhlost" něčím přitahovala. Koneckonců, kouknete-li na komentáře - film je velmi působivý - pozitivně i negativně...(a BTW ty negativní komentáře jsou mnohdy povrchně sprosté - jak je pak někdo má brát vážně?) ()

agassi68

Len sa čudujem, prečo Gambona nezabili už skôr? Tim Roth nevyužitý, Mirren skvelá, dekadentná scéna tiež, Gambon mrchavý až hrôza, keby nie ten spievajúci eunuch tak hviezdičku pridám. Ničil mi zážitok až do svojej smrti.. ()

BOURQUE

Je to film/príbeh, ktorý v takej forme by sa viac hodil do divadla. Odvážne scény na čele s nahou H. Mirren sú základom filmu. Klobúk dolu pred vtedy 44-nou (aj vtedy veľmi krásnou) H. Mirren, ktorá najnáročnejšie scény zvládla bez akýchkoľvek problémov. M. Gambonov charakter je dostatočne hnusný a odporný. Záverečná scéna silná ale príliš rýchlo ukončená. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

helloween93

"Throwback Thursday #83" - Petera Greenawaye ani jeho tvorbu jsem doposud neznal, vlastně jsem nevěděl ani o existenci tohoto filmu. Až se najednou objevil v nabídce SkyShowtime a já si říkal, artový film na Showtime, který je zaměřený hlavně na mainstreamového diváka? Tak jsem ho zařadil do svého throwbacku a film je hodně ujetý. V hlavní roli tu exceluje Michael Gambon, známý především jako představitel Brumbála. Zde hraje hrubého gangstera Alberta, který vede menší gang, vlastní restauraci a terorizuje celé své okolí svými výbuchy vzteku, manželku hraje i za mlada nehezká Helen Mirren a v roli jednoho z henchmanů se tu objevil Tim Roth. Když člověk na začátku přijme divadelní pojetí filmu a střídání prakticky 3 interiérů a jednoho exteriéru, po chvilce zjistí, že jde o zajímavou konverzačku s nadstandartními hereckými výkony. Témata konverzací jedou od jídla a pití, přes sex, vulgarity, až zpátky k jídlům a k vulgaritám.  Helen Mirren je tu tak polovinu filmu nahá a stejnou dobu Gambon někoho uráží nebo na někoho řve. Zbytek filmu je věnován násilí, páchaným zejména Gambonem. Zajímavý je i vizuál, který mi evokoval Terryho Gilliama. Konec je lahůdka a věřím, že mnoho divákům nebude fyzicky ani psychicky dobře. Konec mohl být trochu odvážnější, tam se Greenaway možná chtěl zavděčit těm pár investorům, kteří na tuhle šílenost poskytli finanční prostředky. 3* ()

Xatrix

WTF??? Tri hvezdy davam za rezii a vytvarne pojeti plus za predstavitele zlodeje. Co vsak mel tenhle film rici opravdu nevim. Kazdopadne nudne a predvidatelne... ()

Dimo

Páni, to je ale delikatesa. Trochu páchne, ale někomu opravdu chutná. Ale ano, je to zajímavý, rozhodně neobvyklý film, který se mírně vleče. Konec ovšem, ten se z hlavy jen tak nevytřepe. Dobrou chuť! ()

aguia

neuvěřitelná odpornost. několikrát jsem to chtěla vypnout. neuvěřitelná krása. chtěla jsem, aby to neskončilo. é. ()

kersten

Pekná úchylačtina.Ale teda podľa môjho gusta.Michael Gambon skutočne hviezdil, hral ju tak presvedčivo, že človek by uveril že je taký aj naozaj. Pobavila som sa, aj som bola zhrozená, miestami prekvapená, režisér podľa mňa nemôže mať v hlave všetko v poriadku, ale len v dobrom slova zmysle. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon