Tempter

Slyšeli jste ducha? Vyletěl mi z břucha, vydal ránu jako hrom, byl to démon šampión! Dal jsem tomu jednu hvězdičku, bych povyprávět mohl tuto básničku. Jinak odpad jak vyšitý. Ps. to Erik: Eriku, Eriku, Trója se mi líbila hlavně kvůli tvému Hectorovi, v Jestřábovi jsem tě úplně žral. Ale teď sis sedl na ďábla a je po herectví. Těch pár legračních momentů během "vymítání" to fakt nazachrání... ()

Beliel

Tento typ filmu přímo miluji. Film, kde je temno, dusná atmosféra a vymítá se ďábel. Po dlouhé, předlouhé době se konečně našel film, který není jen snůškou frků, blbostí o církvi a krve. Film si na nic nehraje a přesto plyne přesně tak, aby divák nebyl odtrhnut od obrazovky a koukal, až do konce. Není zde hluché místo. Krásně je zde ukázáno, že pro film o vymítání ďábla není potřeba deseti kněží, sta křížů a přeříkání kompletních katolických rituálů pro vymítání. Kněz je zde normálním člověkem, nikoliv Bohem, jak se nám ho v drtivé většině filmů snaží ukázat, uvažuje racionálně, na nic si nehraje a skvěle se doplňuje s hlavním detektivem. Ďábel je v přijatelné a přesto strašidelné postavě. Opravdu po dlouhé době jsem byl nadšený na to, na co se dívám a byl jsem filmem uchvácen. Dávám 85%. ()

Fisik

Nebýt poslední půlhodiny, bylo by to za 5*. Atmosféra se buduje a zezacatku vzpomínám na 7even. Sice bafačky jsou předvídatelné, ale fungují. Bohužel konec byl uspěchaný a celkově mě zklamalo rozuzlení (dalo se čekat od začátku). Každopádně je to pro mě nadprůměr. ()

Zacharod

Scott Derrickson? Eric Bana? Krimi horor? Tak to musím vidět, a ano stálo to sakra za to. Skvěle budovaná atmosféra v rukou Derricksona si vás opravdu omotá okolo prstu. Eric Bana skvělý jako vždy. Kdo si ale doopravdy zaslouží pochvalu je postprodukce filmu, po technické a efektové stránce není filmu co vytknout. Trochu mě samozřejmě děsí že se jedná o příběh založený na skutečných událostech ale co, finální vymítání je opravdu povedené. ()

Honzyg

FIlm se v úvodu snaží budovat atmosféru na primitivních lekačkách, které úplně dobře neslouží, protože sice diváka rozvibrují, ale zároveň také vyprudí. Na dvě hodiny lekání není přeci jen nikdo zvědavý. S ubíhající stopáží ho ale ubývá a nahrazuje ho děsivě mrazivá atmosféra, místy s takovou intenzitou, že diváka, který nebere celou představovanou tématiku jen jako pohádku pro dospělé, jímá solidně nepříjemný neklid. ()

PowPow

Klidně se přiznám, že jsem se málem posral. Od roku 2010 mi dokázaly nahnat strach jen dva horory, a oba od stejného autora - Sinister a tohle. Ale zatímco u Sinistera mě jen lehce mrazilo, tak tady je atmosféra děsu tak hustá, že by se dala krájet. Ono je to vlastně plné žánrových klišé, ale pracuje se s nimi neobyčejně schopně. Skvělé je zapracování hudby The Doors, které vám pěkně pocuchá napjaté nervíky. Celé vás to nenechá od hrozivých situací ani na chvíli vydechnout. ()

ZBERATEL1985

Jeden z mala , co naozaj zaujal prijemne prostredie ako aj temno Eric Bana slusny vykon ...keby sa tocilo viac takych filmov a nie len same braky ! ()

Keywee

Policajt není klasický policajt a kněz není klasický kněz. Oba bojují se svými démony a spolu pak s těmi "pekelnými". Poprvé jsem z filmu viděla snad 20 minut, zbytek jsem strávila pod peřinou a hulákala na přítele "už je to pryč???" Film si drží napětí od úvodních titulků až po závěrečné, děj má hlavu a patu, prvky mystična nejsou zbytečně přepálené, hlavní hrdinové mají propracovaný psychologický profil a herci charisma, temné uličky a budovy správně umocňují atmosféru, make-up má šmrnc a i hudba je super. Ve své kategorii jeden z mých oblíbených. ()

MATTcz

Včera jsem se dokoukal na tento mysteriózní horor, a musím se opakovat jako u předchozí recenze co se týče atmosféry. Která byla opravdu skvělá, byla tak skvělá že jsem se ukrýval pod dekou, a nervózně jsem se díval kde se něco podělá. V hlavní roli si zde zahrál Eric Bana, detektiva Ralpha Sarchieho. Det. Sarchie vyšetřuje podivný případ, kde matka shodí své malé dítě do výběhu lvů v místní zoologické zahradě. Tím to ale teprve začíná, když si však všimne později při vyšetřování podivného invidua na kamerových záznamech, kde však najde něco více než opravdu chtěl. Skvělý atmosférický horor od režiséra Scotta Derricksona (Sinister). Můžu velmi doporučit jestli se vám líbí spojení krimi a hororu. Mě se film líbil velmi, tak vám doporučuji se podívat, na tento skvělý snímek. A nejzajímavější na tom je, že případy které Ralph Sarchie vyšetřoval se opravdu staly. ()

evita_

Áno, bola som pokakaná takmer celý film. Keby som to pozerala sama, večer, tak...Vlastne nie, sama a večer by som to rozhodne nikdy nepozerala!!!! Chlapci + teta boli rozhodne hodne hnusní. Ja viem, ja viem, oni za to v zásade nemohli, ale no a čo...Boli hnusní. A poliši boli hustí. Škoda toho jedného, som fakt verila, že bude happyend a on to dáko prežije. No, neprežil :-( Fajný filmík. ()

Pedro72 odpad!

Když to není o ničem, tak se ani není čeho bát. A když se není čeho bát, tak to nemůže být horor, ne? I když kečup nekonzumuji, tady mi ho přišlo škoda. Tahle dvouhodinová slátanina je dobrá pouze na otestování hypotézy, že své fanoušky si najde cokoliv. ()

Gordy34

Skvělý horor. Když jsem se na to koukal poprvé, lekl jsem se té scény, kde jde Ralph s Butlerem do domu toho mariňáka a vyskočí tam na ně pes. Olivia Munn to zahrála úžasně. ()

Wiceman

Tak tohle je hodně dobrý. Prolnutí mezi NYPD policajtem (tedy reálem) a knězem (tedy nadpřirozenem) v tomhle filmu funguje na výbornou. Hlavně asi i díky tomu, že již zmíněný kněz není tak úplně klasickej vymítač, co se neohání desaterem při každý příležitosti. Tenhle chlastá a pálí jednoho špačka za druhym. New Yorkskej polda taky není ctnost sama a doprovází ho hříchy minulosti. Naprosto atmosferickej film s plno wtf momentama, přičemž absolutní zlatou korunu tomu nasazuje závěrečný vymítání. Atypický film s typickou zápletkou. Tady ale uveden k dokonalost. Pět * . ()

Dailon

Velmi nenápadný a zajímavý film v hlavní roli se sympatickým Ericem Banou, který se do role hodí výborně a zvládl to na jedničku. Velká škoda, že film si hraje více na horor než na thriller, protože některé "děsivé" scény jsou pro některé ohrané a očekávané. Mě osobně film celkově překvapil, byl jsem zvědavý na kombinaci policejních detektivů a kněze "vymítače". Film měl náboj, skvělou zápletku a finální vymítání už bylo lehce úsměvné. Dávám 80% ()

lora307

Slátanina všech slátanin. V tom filmu najdete všechno - frajerské policajty, duchy, démony, sexy faráře, kanibalismus, strašidelné hračky, lekačky, nechuťárny, střílení, psychinu, vymítaní, Freda Dursta...To vše zabaleno do rádoby dojáku napraveného hlavního hrdiny, milujícího svou rodinu. Teda až po tom, co mu ji unese démon. Nevím, kolik filmů to vykradlo, tipuju, že víc jak 666. Kdo to přede mnou srovná se Sedm nebo Constantine, toho nakopu do kloaky. Nejhorší je, že i přes na horor poměrně štědrou stopáž, se vlastně nedozvíme, co to je za démona, proč byl zrovna ve sklepě v Iráku, odkud pocházel atd. Hvězda za to, že jsem se dvakrát lekla, jednou zasmála a parťák hlavního hrdiny byl kus. ()

hovnocuc

Tak tohle je fakt slusny. Normalne mam horory spis na haku, ale z tohohle jsem mel husi kuzi. Slusny herecky vykony a hlavne ponura atmosfera provazejici celej film delaj tohle dilko hodne zajimavy. ()

gggggg

Určite je to jeden z tých podarenejších hororov a to som v tomto žánri celkom vyberavý. Film bol dlhý, ale vôbec to nebolo na škodu - práve naopak. Dej sa pekne vybudoval, postupne každou scénou rástla aj atmosféra a napätie, ktoré vygradovalo záverečným exorcizmom. ()

K1K0

Mam rád kombináciu hororov a akčných thrillerov ked je viacej prvkov po kope. Herci príjemný  drsný policajt a jeho kolega v akcii, pátraju po záhadnom vysvetlení čo dostalo ľudí do šialenstva kde sa dostávame do bodu kedy tieto prípady začinaju vykazovať skôr duchovný charakter, ako psychicky narušené osoby. Príbeh sa pomaly vyvýja v daždovom prostredí uprostred New Yorských ulíc, čiže atmoška dobrá. Je to kvalitný film, žiadne lacné prvy v kamere a podobne. Očakával by som aj pokračovanie vôbec by neurazil druhý diel. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014