V roce 2010 bylo při důlním neštěstí v Chile zaživa pohřbeno 33 horníků. Na jejich vyproštění pak celých 69 dní pracoval dnem i nocí záchranný tým, zatímco jejich rodiny i svět čekal na jakýkoli záblesk naděje. Napětí vzrůstalo i v dusivém horku 200 pater pod zemí, kde brzy začaly docházet zásoby i čas. Ve strhujícím příběhu o houževnatosti, víře a triumfu lidského ducha natočeného podle skutečného závodu s časem exceluje Antonio Banderas. (Magic Box)

peppita

Takto zpatetizovana som uz nebola riadne davno. Je to skoda.Myslim si, ze taka silna tema si zasluzi ovela lepsie spracovanie ()

gegoo

takto to dopada ked si najprv precitam recenzie a potom z relativnou nechutou ale zo zaujmom , kedze som ten pribeh sledoval pozrel film a cakal som brak . Film prekvapil ( vzhladom na niektore komentare tuna ) , mensi dejovy zvrat sa mi pacil , film odporucam nieje to nejak extra prehnane . ()

Wazba_cz

Známý příběh zavalených horníků, který poukazuje na jedné straně na vlastnosti lidí v kritických situacích a na druhé straně na nefunkčnost státního aparátu. Emoce zde hrají hlavní roly. Štastný konec to jen podtrhuje. ()

Bruce0659

Scenár, réžia majú veľké rezervy, banníci boli uväznení hlboko pod zemou dosť dlho, tak som čakal, že dej bude plný emócií, napätia, myšlienok o zmysle života a viac psychologocký. Strhujúcu drámu teda nečakajte. Ale po vizuálnej stránke je film slušne natočený, boli obsadené zmáme tváre, hudba je na úrovni a pre obyvateľov Chille sa z filmu o banníkoch určite stal film desaťročia. 65% ()

andy60

K filmu v podstatě nemám větší výhrady, snad jen to mohlo být větší drama. Ta parta horníků to brala až moc v pohodě, což asi v realitě bylo trochu jinak. I když jsem věděl, jak to dopadne (tehdy jsem to sledoval v tisku), film jsem si užil. ()

JerryPilsen

Trocha nudy neuškodila,na víc než průměr to ale nepomohlo.Banderas tlačí na pilu a dojde i na emoce,ale nakonec to celé směřuje jen k rekonstrukci,prošpikované tlačenými zvraty.Ani pocit beznaděje na mě moc nedýchl. ()

randalll

Pokud by se z této události vyrobil polohraný dokument asi by to ůplně stačilo. Od poloviny filmu až do závěru nuda. Nic proti horníkům. Prošli si bezpochyby očistou, ale na celovečerák to bylo zoufale málo. Nedostavilo se ani dojetí. Byl jsem rád, že film skončil. ()

karyon

Nuda. Bandaska nejslabsi herec ve filmu. Na tuhle roli mi proste vubec nesedi. Na dlouhy zimni vecery bych si, radeji nez tenhle film, pustil Ladu Hrusku a jeho dementni vychytavky. Sorry jako. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)