foto

Rodrigo Santoro

  • nar. 22.8.1975 (41 let)
    Petrópolis, Rio de Janeiro, Brazílie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pravým jménem Rodrigo Junqueira dos Reis Santoro se narodil 22.8.1975 v proslulém Rio de Janeiru. Vyrůstal v dobře situované rodině, jeho otec je inženýr a matka se živí jako výtvarná umělkyně. V mládí jevil velký talent na sport a mezi jeho největší koníčky patřila jízda na koni. Velmi brzy ho ale začala přitahovat prkna, co znamenají svět, a tak začal navštěvovat různé herecké kurzy. Z divadla už byl jen krůček k televizi, kde se Rodrigo objevuje už od roku 1994.

První role si zahrál v soap operách PÁTRIA MINHA, OLHO NO OLHO, SAI DE BAIXO a v několika dalších, u nás prakticky neznámých telenovelách a seriálech. První výraznou roli získal v brazilském dramatu V ŽÁRU SLUNCE režiséra Waltera Sallese, které uspělo na několika mezinárodních festivalech. Velmi oceňovaný byl i jeho výkon ve snímku BICHO DE SETE CABECAS z roku 2001. Po úspěších na domácí půdě se Rodrigo rozhodl zkusit štěstí v Americe.

Svou první anglicky mluvenou roli dostává v televizním snímku ŘÍMSKÉ JARO PANÍ STONEOVÉ. Hned nato se objevil ve filmu VZPOURA VE VĚZNICI CARANDIRU, který natočil v rodné Brazílii. Drama zaznamenalo celosvětový ohlas a dosáhlo i na nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Následoval štěk v pokračování CHARLIEHO ANDÍLKŮ a zahrál si i v úspěšné komedii LÁSKA NEBESKÁ, kde ztvárnil spolupracovníka Laury Linneyové Karla.

Vidět jsme ho mohli i ve třetí sérii úspěšného seriálu ZTRACENI, kde ztvárnil jednoho z trosečníků Paula. Letos dobýval naše kinosály coby proradný vojevůdce Xerxes ve filmové adaptaci komiksu Franka Millera 300: BITVA U THERMOPYL. V nejbližší době ho uvidíme v akčním dramatu REDBELT.

Mimo hraní se úspěšně věnuje i modelingu. V roce 2004 byl v anketě časopisu People zařazen mezi nejkrásnější lidi planety. Zajímavostí je, že se nikdy nevěnoval oboru svého studia, komunikacím. Z herců nejvíce obdivuje Al Pacina. Ve svém volnu nejraději poslouchá The Doors a čte Shakespeara. Původ jeho rodiny lze vystopovat až do Portugalska. Má jen jednoho sourozence- sestru Flávii, která se živí jako architektka. Se svou přítelkyní Ellen Jabour žije v rodném Riu. Uvidíme, zda jednou dosáhne věhlasu Toma Cruise, ke kterému ho v Brazílii rádi přirovnávají.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace