Zlodějíček Casper (Gustav Dyekjær Giese) bydlí v nejchudší části Kodaně. Když dostane nabídku pracovat pro místní kavkazský gang, neodmítne. Netuší ale, co vše rozhodnutí pracovat pro organizovaný zločin obnáší. Syrový kriminální příběh oplývá intenzitou a věrohodností díky ruční kameře, dynamickému střihu i hereckým výkonům. (MFF Karlovy Vary)

xmy

Realistická, skvěle zahraná dánská gangsterka. A jak řekl J*A*S*M, trochu na stylu Refnových Pusherů, takže koho zmiňovaná trilogie bavila, určitě doporučuji kouknout i na Nordvest. ()

bararich8

Život je svině a když si myslíte, že se začíná dařit, řítí se na vás katastrofa... Dosti syrově natočeno bez nějakého toho přikrašlování. Tempo bylo nečekaně rychlé a film tak příjemně odsýpal. Škoda možná trochu nedotaženého konce, což byla asi úmysl. 4* ()

deLaFere

Nebavilo mě to, mnohokrát viděné, jasně předvídatelné, nesympatičtí hrdinové. Jediné co mě na tomhle děsí, je představa, že takto opravdu fungují kodaňská předměstí, kdy se bílý domorodec sklání před Araby nebo východními zločineckými organizacemi. Chvílemi to ve mě evokovalo pocit zotročených bělochů pod nadvládou arabských hord. Opravdu doufám, že tohle není dánská realita, i když mám obavu, že je. ()

Ygnor

Autentické, s nepřekvapivě neradostným koncem. Hlavní role bratrů výborně obsazené. Nakonec za slabší čtyři. ()

boni

Syrově a drsně zachycené kodaňské předměstí. Skandinávie bývala oázou bezpečí, ale se značným přísunem imigrantů tam bují v nebývalé míře kriminalita. Mladí dánové postihnutí sociálním stigmatem se postupně dávají na dráhu zločinu, protože to je jediné východisko z podprůměrnosti. Peníze zbaví cejchu méněcennosti i toho největšího vyvrhela. A v důsledku většinou platí: "Kdo čím zachází, tím také schází". Akorát teda když si tohle člověk uvědomí, tak už je pozdě na nápravu... a tak budou stále umírat mladí lidé, kteří jen toužili vypadnout do lepšího světa a místo toho spadli do nejhlubšího pekla. Dánská kinematografie opět potvrdila svoji vysokou kvalitu a je velká škoda, že nám naše nejznámější komerční televize furt cpou jen díla made in USA, když Evropa toho má pořad tolik co nabídnout. ()

Maniik88

Severské filmy ja rád a aj tento celkom ušiel. Príbeh malých gangstrov, ktorí túžili byť veľkými a prachatými. Zaujímavé prostredie Kodane a ich multi-kulty prostredie, kde sa miešajú arabskí hajzlíci, ruskí, dánski a do toho nejaké tie štetky z východu. Príbeh je pomerne priamočiary, no nie príliš zaujímavý, herci sú fajn, akurát som nemal k nikomu sympatie. Nebol to zlý film, ale mňa príliš neoslovil. ()

flu

Dánsko sice patří mezi nejbohatší země na světe a místní obyvatelé standardně obsazují přední příčky na indexu životní pohody a spokojenosti, nicméně podsvětí v jednom z distriktů kodaňského Bispebjergu, který je znám pod poštovní zkratkou "2400 NV", se řídí stejně krutými a nelítostnými zákony jako kdekoliv jinde. Syrové kriminální drama natočené bez zbytečných stylových kudrlinek, s ruční kamerou, která se třepe tak akorát a výbornými (ne)herci. Na závěr jedna řečnická otázka. Pokud takovéhle filmy mohou vznikat v mírumilovném a blahobytném Dánsku, tak proč ne proboha u nás? ()

Solverino

Tisíckrát viděné. Nulová originalita. Tyhlety sondičky do života retardovaný mládeže už fakt začínají nudit. Např. Pusher byl mnohem, mnohem lepší (díky Milo!) Prostě nuda. :( ()

XXXXXXXX

Tuctová dánská gansterka, o souboji dvou dealerů, mezi kterými osciluje pouliční zlodějíček Kasper, které v závěrečné třetině značně dochází dech. Navíc doteď pořádně nevím, kdo to po Kasperovi vlastně šel. Konec samotný je poněkud ukvapený a vzhledem k tomu, co předcházelo, značně neuspokojivý. ()

bohhous22

Tento způsob epileptickýho filmování, jakým jsou natočený právě Nordvest,trilogie Pusher nebo norské Uno, může bejt pro spousty lidí otravnej ,ale do konceptu ,,příběhu z ulice'' se nehodí okázalý jízdy kamer ála Scorsese nebo Ritchieovský metamfetamstřihy 200 šmiků za minutu!!!Ruční kamera, teplákovka a neokoukanej kupidovskej KSICHT ti právě v takovým příběhu přiblíží smrad každýho hovna ,at už je na chodníku ,v kalhotách nebo leze v jednom kuse někomu z huby!!!........tvl až po letech jsem si všiml, že se tam mihne Slavko Labovic (Radovan) ()

SAINTS

Velmi dobry film,herci boli užasny a aj obaja bratia su velmi talentovani.Casper sa dostal do priam neriešitelnej situacie a zaver filmu bol z jeho pohladu velmi depresivny a beznadejny.Skoda že niektori z tunajšich komentatorov sa neubranili moslimofobnym komentarom. ()

iz67

Slabsi ctyrka. Film se v pokldinem az dokumentaristickem stylu pomalu presouva z bodu A do bodu B, ktery je predurcen a jisty, jako v anticke tragedii. Az na to, ze mi postavy byly pomerne volné. Nicmene v dnesni bide docela prijemne pokoukani. ()

Pete

Zlodějíčka, pro kterého je průnik mezi gangstery příliš velké sousto, hraje dánský Matěj Hádek. A podobností s našimi Kobrami a užovkami najdeme víc - drží se to pěkně civilně při zemi, máme tu dva bratry, tedy náhled do rodinného zázemí, a také nevyhnutelný konec. Je to krásně po seversku intimně a intenzivně nasnímané a zahrané, ale ničím nějak extra to nepřekvapí ani nezaujme. ()

PlysovyMacko

Mladý zlodej začne pracovať pre pasakov a dílerov a celkom sa mu darí. Zvrat nastane keď dôjde na vraždu. Film výborne graduje a je surový a autentický. Ukazuje boj gangov a drsný svet podsvetia. Hlavný hrdina akoby ani nemal na výber v okolnostiach v akých sa ocitol. ()