Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

sibskyn

Náherná režie, kamera, ty obrazy a skvělé natočené sexuální scény. Pěkný zapletený romantický, erotický film ()

Aquila

Krásné tragicko-romantické vztahové drama o lásce plné moře a španělského slunce, kde sex není samoúčelnou odbočkou ale skutečnou součástí příběhu. Lyrická filmová baseň. ()

Diego75

Film je skvělý po vizuální stránce, herecké výkony jsou perfektní a celý příběh je krásně zpracovaný. Proč tedy pouze čtyři hvězdičky? Odpovědí je přehnaná stopáž. Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor a určitě dvě hodiny někomu mohou připadat akorát, ale já se prostě v druhé půlce začínal nudit a to je vážně škoda, protože pan režisér a všichni, kteří se na tomto snímku podíleli, mají rozhodně obrovský cit pro tuto práci. ()

Xylobalsam

Film, co se musi pilne sledovat cele dve hodiny a jedno shlednuti urcite stacit nebude. Pribehy se michaji takovym zpusobem, ze za chvili prestanete chapat, co se deje. Velmi otevrene sexualni sceny pribehu neublizuji, spise naopak. ()

Gazzy

bacha, na DVD jsem se setkal s okleštěnou verzí kde toho sexu tolik neni, Lucie je asi stejne, ale přesto to je zbytecny ochuzení :)) ()

bobbec

tak toto som teda necakala...pribeh, spracovanie, herci vsetko prectilo moje ocakavanie. Nepodcenoval som, len viete, ten nazov;-) ()

J!b

Inteligentní sexy film, který svým erotickým nábojem a lidskostí diváka nekompromisně odrovná od začátku až hasta el final. ()

Blažena

tři a půl. Jsem na vážkách jestli se náhodou nejedná o naprostou slátaninu co se týče příběhu, ale na druhou stranu tvůrcům se nedá upřít znalost filmařského řemesla + dobré herecké výkony. Možná mě u obrazovky držel jen ten sex, každopádně jsem se nenudila. ()

gizi

Poprvé jsem viděl někdy v únoru 2009, dnes 16.7.09 podruhé. Film je pro mě úplně fascinující, člověka okouzlí, ohromí, pohltí, 2 hodiny sedím, ani nedutám a hltám vše plnými doušky. Určitě se film nelíbí každému. Můj kolega v práci vyřazoval ze své filmotéky odpad a tak jsem se zdarma dostal k tomuto pro mě jednomu z nejlepších filmů. A nejde jen o sex, kterého není málo. Jde o tu poutavost, atmosféru, perfektní scénář, krásnou Paz Vega, překrásnou Elenu Anaya, nádhernou hudbu A. Iglesiase... To se prostě nedá slovy popsat, to se musí vidět. Samozřejmě dávám opět plných 100%. ()

Rejzl

Naprosto strhující drama, úžasná kamera, bílý ostrov "zapomnění". Tomuhle filmu snad nelze nic vytknout. Sexuální scény jsou odvážné, ale ne pobuřující nebo laciné. Film je natočený s lehkostí, dává prostor hercům i prostředí, aby se spolupodíleli na dokonalém uměleckém zážitku. Doporučuji se dívat na tento film osamotě, abyste si jej mohli pořádně vychutnat. Nejlépe se sklenicí dobrého vína. ()

Hadascz

Kromě sexu sexu a sexu (první hodina) tak poté je to sice skládačka osudů s deux ex machine po celou dobu, ke konci hrozná nuda. ()

L_U_M_P

To, co sa spociatku zdalo hlavnou temou filmu (sex) nakoniec vobec nehra rolu..alebo len minimalnu...za krasneho audio-vizualneho sprievodu sa realny svet prelina s imaginarnym v roznych casovych rovinach. Nakoniec sa tato mozaika spaja do jedneho ohromneho pribehu. S istotou mozem povedat ze si ho niekedy pozriem znovu a znovu a znovu...genialne... 9/10 POZOR!!! Toto uzasne dielko nieje vhodne pre kazdeho divaka, hlavne nie pre tych nepozornych alebo tazko-chapavych ()

robbez

Určitě nejznámější a zřejmě i nejlepší Medemův film. Krásný a tajemný ostrov, kde se obyvatelům občas točí hlava, protože pod ostrovem jsou místo pevné země podmořské jeskyně. Možná je to metafora lásky a vášně, která taky motá hlavu a ztrácí se pevná půda pod nohama. Medem si tu asi nejvíce a nejzajímavěji vyhrál s motivy osudových propojení a událostí. No a jak už název napovídá, celým filmem prostupuje vášnivý a necenzurovaný sex. Málokterý režisér je schopen natočit porno záběry v umělecké formě a kvalitě. ()

MyFairLady

Vyborny herci, nadherne zabery, skvela rezia. Hoci sex vo filme prilis nemusim (kedze je vacsinou samoucelny a gycovy), tu mi nevadil. Nakoniec ho totiz vzdy "prebil" dej a poetika filmu. ()

stoun

Celým filmem se line podmanivě krásná hudba, která se dostane člověku pod kůži. Ukazuje velmi otevřeně nenucený sex, jako nástroj romantiky a lásky. V tomto může být až mírně sexuálně nabuzující a inspirativní ;-) Kdo nějak píše nebo má rád příběhy, určitě se mu tento film zalíbí, jedná se o takovou jakoby "zvláštní verzi nekonečného příběhu" :) Kde se mísí myšlenky a představy spisovatele s realitou. Film má navíc netradičně přeskakující dějové linie syžetu, čímž se příběh stává zajímavějším. ()

ujo_chmel

Sexualne vztahy su priamociare, uplne zakladne, prilis malo komplexne a nudne. Na pozeranie myslim. Pozorovat cudzich ludi ako si užívajú je strata casu. Nic hlboke v tomto filme nehľadajte. ()

vicha.k

Děj je trošku náročnější, musel jsem docela pozorně sledovat, abych se neztratil. Ale ten příběh a ta povznášející hudba v pozadí stojí zato. Erotických filmů jsem viděl mnoho ale takový ještě žádný. Tak sladce a jemně vykreslit erotiku to je doopravdy umění. Nejkrásnější scéna z filmu je striptýz hlavní hrdinky. Jak zpívá s rádiem a pomalu vrtí s tím svým nádherným zadkem. Více sexy už to snad nemohlo být… ()