Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

crha

Suzi und Strolch mi přivezl děda z NDR na kazetě, takže jí znám pouze v němčině. Německy sice nerozumím (kromě "scheize" , "muskat nuss" a "sieg heil") ani slovo, ale přesto jsem tuhle pohádku viděl nejmíň 20x. ()

Heroine

Na mne tedy nepůsobí. Psí problémy mne skutečně za srdce neberou, a filmy o zvířátkách jako takové už odmalička nesnáším. Toto je sice klasika, ale nemyslím že až tak zaslouženě. ()

MickeyStuma

Jednoznačně vynikající klasika Disney studia z dob, kdy měly s každým snímkem nemalý úspěch. Romantický animovaný snímek o pejscích s písničkami pohladí duši nejen děckému divákovi, ale i tomu dospělému. Jeho obliba je neoddiskutovatelná a rozhodně potěší každou generaci. Silný milostný příběh povznáší i velkolepá animace, kde se přísnost zcela vyplatila. Veškeré pohyby pejsků jsou věrné realitě, ať se jedná o cokoliv. Dnes je to již samozřejmost, ale tehdy? Tento počin se stal vyhledávanou klasikou a právem. ()

Porp

Rozbor tohto výnimočného diela by mali povinne robiť všetci študenti animovaného filmu. A nemám teraz na mysli len technickú stránku. Skvost, ktorý je svojou duchaplnosťou schopný konkurovať hraným filmom, nieto ešte animovaným. "Zúfalý tvor musí nájsť ešte zúfalejšieho tvora, aby bol šťastný" - nádhera! ()

miawallacova

Takhle si představuji film pro děti! jednoduchá dějová linka, krásné zpracování, dobrý konec, vtip, napětí.... Vždycky jsem chtěla ochutnat ty jejich masové koule ve špagetách! :*) ()

josieaddms

Mám tenhle film moc ráda, je to klasika. Má to atmosféru jakou už dnešní animované filmy mít nikdy nebudou, má to dojemný a romantický příběh. Možná celkem sentimentální ale taky proč ne? Líbí se mi příběh filmu, nápad, postavy, animace, a dokonce i písničky! ()

vincchuppo

Kouzelný psý příběh! Já doopravdy pejsky moc nemusím, ale tahle pohádka je bezvadná. A špagetová scéna je i přes svoji nynější provařenost v tomto filmu úžasnou, dojemnou a originální! Takhle si představuji opravdovou Disneyovskou pohádku! ()

Chip89

Nádherná pohádka pro nejmenší. To byli ještě krásné a nekomplikované pohádky. A nádherně nakreslené. Dobře ve srovnání s dnešními pohádkami nic moc, ale když vezmu v jaké době to vznikalo.... Když jsem uviděla tetiny kočky, tak jsem se si vzpomněla, jak jsem se jich jako malá bála. Pěkné vzpomínky:) ()

Nix

Okey, okomentovat takové klasiky je těžký, proto člověk chce být strohý. Tohle prostě Disney dycky uměl a v krásné grafice servíruje i krásný příběh, pokud máte děti určitě jim to pusťte a dívejte se s nimi, stojí to za to. ()

Bukiet

Příběh Romea a Julie ve psím provedení se šťastným koncem a určený pro děti. A nejen pro ně. Film jsem viděl jako malý kluk asi před třiceti lety v kině, v té době se hrálo hodně dysneyovek, ale oproti jiným, si tento film pamatuji nelépe. Což samozřejmě nebyla pravda, neboť po včerejším shlédnutí jsem zjistil, že z příběhu už jsem hodně zapomněl, ale zůstaly chutě a pocity. Vím, že v dětství na mne silně působily vztahy mezi oběma hrdiny, nechápal jsem, proč náhle Lady Trampa nechce, když se ve psím útulku dozvěděla některé intimnosti z jeho života. Vůbec všechny zmínky o antouškovi, jeho povoz, psí útulek a možnost, že psa někdo utratí, ve mně vzbuzovaly ohromný pocit nebezpečí a strachu o hlavní hrdiny. Scéna, kdy Baryk skončí pod převráceným povozem a vy máte za to, že zemřel, je tak silná, přestože velmi jemně pojednaná, že i dnes mne vzala u srdce a byl jsem moc rád, když jsem v závěrečném happy endu zjistil, že Baryk žije. Nedalo mi to, abych při sledování filmu nesrovnával dřívější dysneyovky se současnými animáky. Lady a Tramp je zvláštní film, není to pohádka, pokud jako pohádku nechápete to, že zvířata spolu mluví, ale mluví jenom mezi sebou a nikoliv s lidmi. A když už jsme u toho mluvení, nikdo nepronáší hlášky, ale smysluplné věty, které slouží příběhu. Jako v každé správné klasické dysneyovce se i tady zpívá, ale opět nikoliv samoúčelně, jak tomu bývá dnes. Jo to byla doba, kdy se ještě točily krásné animáky a kdy byl obsah příběhu důležitější, než forma jeho vyprávění. P.S.: Moje dvě kočky mne donutily, pod hrozbou poškrábání, dopsat tuto doušku: Tento sentimentální film vyzdvihuje neexistující city u psí rasy a naprosto politicky nekorektně vyobrazuje členy nejušlechtilejšího živočišného druhu, to jest kočky. ()

Rodin

Tak tohle jsem měl možnost vidět jako chlapeček v kině... ÚCHVATNÉ! Do té doby jsem nechtěl pozřít špagety, od té doby jsem nechtěl nic jiného vzít do hu--- úst. Dodnes oceňovaná klasika, ze které by si měli rozhodně vzít animátoři dneška příklad. Ono v té akci, kterou umožňuje dnešní technika, taky není skryto vše. Respektive mnohdy ano, vše podstatné se počítačovým animátorům skryje a je po broskvi (čti anglicky). ()

Maniik88

Jedna z najkrajších Disneyoviek čo som videl a to už má skoro 60 rokov! Veľmi sympatickí psíci, krásny dej, rozprávka ako má byť. Moderné rozprávky majú mnoho prvkov, ktoré deti nepochopia, staré dobré Disneyovky boli robené pre deti a to oceňujem. Túto rozprávku môžu kľudne vidieť aj naše vnúčatá a stále bude krásna. ()

baltik

Asi jsem nějak nedokažu ocenit tu i když krasně dětsky zpracovanou lásku, naději a všechno to ostatní naplno. I tak pěkná pohádka pro celou rodinu. ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří