Ragnarok

• Česko Ragnarök - Tajemství Vikingů (více)

Hledali poklad a našli něco mnohem většího a nebezpečnějšího. Archeolog Sigurd je přesvědčený, že nápis na dračí hlavě z nalezené vikingské lodi odkazuje k ragnaröku, motivu vikingské mytologie, který bývá vykládán jako konec světa. Na základě výzkumu, který vedl se svou nedávno zesnulou ženou, je přesvědčený, že onen „soumrak bohů" ve skutečnosti odkazuje k reálné události. Jenže jeho teorii nebere vážně nikdo z vedení muzea ani jeho sponzorů. Zlom přinese nález runového kamene, který Sigurd dešifruje jako mapu, která by mohla vést k některému z bájných vikingských pokladů. Rozhodne se vyrazit na sever Norska, kam ukazuje vikingská mapa, na vlastní pěst. Cestu přitom chce spojit s prázdninovým výletem se svými dětmi, malým Bragem a dospívající Ragnhild, které z volby destinace nejsou zrovna nadšené. V doprovodu kolegy Allana, jeho neohrožené asistentky Elisabeth a místního průvodce vyrážejí vstříc dobrodružství, které ale předčí jakákoli jejich očekávání. Odlehlé jezero zvané Odinovo oko totiž ukývá něco zdaleka jiného než poklad... Norský dobrodružný film Ragnarök: Tajemství Vikingů je přiznaně pojat jako variace na styl snímků zlatého věku rodinných dobrodružných filmů. Tím jsou míněna osmdesátá léta dvacátého století a trend, jenž ustanovil mezinárodní úspěch produkcí společnosti Stevena Spielberga Amblin Entertainment. Hity jako E. T. mimozemšťan, Rošťáci, Gremlins i filmy s Indianou Jonesem inspirovaly také další tvůrce a producenty v Americe a Evropě k natáčení dobrodružných snímků určených sice primárně pro děti, ale které obsahovaly prvky brakových fantaskních žánrů v čele se sci-fi, dobrodružnými příběhy a horory. Po jejich vzoru také Ragnarök přináší velké dobrodružství, které diváky provede horskou dráhou emocí, přičemž se nebojí zahrnout také prvky napětí a strachu. V základu dobrodružných eskapád, fantaskních prvků a odkazů k severským bájím pak stojí vyprávění o stmelení rozvrácené rodiny a obnovení otce coby hrdiny v očích jeho dětí. (Česká televize)

milford

Jurský park v Norské přírodě (ne vždy, ale když už záběr, tak pořádný), ale rychle to utíká a člověk se i moc nenudí. O svátcích jako výplň ideální. ()

jarmil8

Vypadalo to slibně, ale po dlouhatánském úvodu se dostavila jednoduchá dobrodružná podívaná spíše pro děti. ()

Nathaniel8

První polovina o ničem. Pak se to přece jen trošku rozjelo. Béčko jak má být. A ten "had"byl fajn. Prostě norský jurský park. ()

draxxi

Na televizni film celkem prijemne prekvapeni. Jasne, pribeh se da od A do Z predpovidat, ale trikove to neni az takova mizerie jak nam napr. predvadi Asylum, hrdinove jsou vesmes sympataci, krajina je proste uchvatna a trocha toho napeti taky nechybi. I deti hraji obstojne, takze za me dobry. Vzhledem k tomu, ze je to tv tvorba - spokojenost. 4/1/2021 70% ()

Porthos

Pokud máte rádi náměty s hledáním prastarých záhad a tajemství, pak je film určen vám. Poměrně příjemný film vás dokáže celkem dobře vtáhnout do děje a nevypadá to vůbec špatně. Bohužel však se autoři nevyhnuli některým klišé z podobných filmů většího kalibru a atmosféru ubírá i poměrně snadné odhadnutí tajemství, které má být zřejmě ukryto do posledních okamžiků. Taktéž je velmi průhledné, jakým směrem se bude nejbližší zápletka ubírat a to opravdu nepotěší. Na obranu filmu však dodávám, že jde o snímek, který po pěkném, odpočinkovém odpoledni uspokojí naši příjemně unavenou náladu. Kulisy přírody jsou pěkné, herci nejsou excelentní, ale jisté sympatie si zaslouží. Pokud bych však při ceně vstupného dnešních kin právě vycházel z promítacího sálu, asi bych dost litoval, že jsem si za ty peníze nedal něco dobrého k jídlu ve slušné restauraci. ()

snyder89

Keď som si tento film pustil, nevedel som o ňom prakticky nič. Zaujal ma plagát podľa ktorého som očakával klasickú, hollywoodom ovplyvnenú odrhovačku, plnou nezmyselných nápadov á la "štyria plus pes". Musím povedať, že ma tento film zaskočil, prekvapil...pozitívne samozrejme. Dostalo sa mi akcie, s rodinnou drámou a bojom o život s mýtickou príšerou v celkom krásnom nórskom prostredí. 3* za celkové prevedenie + 1* za Sofiu Helin :) ()

Dann99

A co to žere? Celkom zaujímavý dobrodružný filmík s prvkami thrileru so sympatickými hercami a akýmsi Norskym titanoboaom v hlavnej úlohe.Ten kusisko Norskej skaly je fakt nádherný. ()

secko

Ragnarok je vcelku průměrným snímkem tohoto typu. Začátkem se dostáváme do jakéhosi úvodu tématiky, dále probíhá příbeh směřující k rozluštení záhady. Poté se dostáváme k jádru pudla a velkému objevu ať je to poklad nebo v tomto prípade bájná několik desítek metrů dlouhá nestvůra. Až do této doby je to v pořádku udelil bych 3 hvezdy, ale co mě vždy opravdu naštve u těchto filmů je na 95% stejný konec, kdy hlavní postava opomene nebo z jakého si dementního důvodu na základe cti tento objev sdělit široké veřejnosti. Na způsob Viral brothers bych mohl nastříhat konce všech podobně smýšljících snímku a název by byl nejspíše "to co by člověk v danou situaci nikdy neudělal". Samozřejmě, že by každý běžel oznámit tuto novinu, protože je to člověku přirozené díky tomu je lidstvo tam kde je. Jak by to vypadalo, kdyby třeba Alexander Fleming z podobně úchnylného důvodu řekl hmmm tak sem sice objevil penicilin, ale lidstvo ješte není připravené tak to proste neřeknu, nebo hlavní objevitelé elektiřny Alessandro Volta, André Marie Ampere, Georg Simon Ohm, Hans Christian Oersted, Michael Faraday by udělali stejnou věc tak bych ani dnes nemohl napsat jaký sra.koidní konec má právě film Ragnarok. Nejde o to, že tento pošahaný závěr muže opravdu někoho imponoavt, ale jde mi o tu četnost. Chci sakra vidět film, kde někdo objeví vagón zlata a to místo, kde ho objeví se nepropadne záhadným způsobem do země a s pocitem hrdosti pujde s ho.nem domu NE NE NE. Koupí si za to Ferari s ostrovem a bude lítat do Vegas vrtulníkem plnejch ku.ev, kde si bude sto dolarovkou zapalovat kubánskej doutník. ()

matty76

Na severské filmy mám slabost, asi to bude i tím, že jsou pro mě neokoukaní herci, na rozdíl od U.S. produkce.Super zvuk, slušné triky, atmosféra perfektní. ()

MirecRKK

Ja film hodnotím na 4,5* a tu polku uberam za toho hada s nim to slo ovela lepsie vymyslet a bez neho este lepsie alebo inac to napíšem film za 3* hviezdicku pridavam za to ze ten film na mna posobil uplne inac nez filmy ktore som do teraz videl a este pol * pridam za to ze to bolo na archeologickom základe a ja archeologiu studujem, film sa mi pacil hoc to nieje film uplne aky pozeravam rad, tento som rad videl a urcite si ho este niekedy pustim, cely cas ma drzal v napeti a uz pocas filmu som o nom rozpraval kamaratom, takze odporucam pozriet jednoznacne sa neriadit kritickymi hodnoteniami, kolko krat clovek moze 2* film ohodnotit 4* a naopak, takze kazdy nech pozrie a potom ohodnoti ()

mato331

Také oddychové Béčko - nenadchne, ale ani nevyvolá sociopatické túžby nejak škaredo ublížiť tvorcom pomocou hrdzavého ostnatého drátu. Bolo by to lepšie, ak by tvorcovia pridali trochu krvi, napätia a typicky nordického čierneho humoru. A hlavná ženská postava (jeden z dôvodov, prečo tento typ filmov všetci sledujeme) mohla byť krajšia. ()

izmi

Začátek dobrý, a od půlky, když jsem pochopil, že se o tajemství a mystice Vikingů nic nedozvím, už jen béčková nuda. Jediná příjemná záležitost byla Sofia Helin, kterou od série Most prostě miluju. A dost dobrý scény s ní - dva chlapi stojej, Sofia leze po strmé skále nahoru, aby je všechny vysvobodila z propasti. Nebo dva chlapi stojej a Sofia střílí přes půlku jezera, aby zafixovala lano, po kterým se dostanou z ostrova. Asi genderová korektnost - nevím, trapný. ()