Ragnarok

• Česko Ragnarök - Tajemství Vikingů (více)

Hledali poklad a našli něco mnohem většího a nebezpečnějšího. Archeolog Sigurd je přesvědčený, že nápis na dračí hlavě z nalezené vikingské lodi odkazuje k ragnaröku, motivu vikingské mytologie, který bývá vykládán jako konec světa. Na základě výzkumu, který vedl se svou nedávno zesnulou ženou, je přesvědčený, že onen „soumrak bohů" ve skutečnosti odkazuje k reálné události. Jenže jeho teorii nebere vážně nikdo z vedení muzea ani jeho sponzorů. Zlom přinese nález runového kamene, který Sigurd dešifruje jako mapu, která by mohla vést k některému z bájných vikingských pokladů. Rozhodne se vyrazit na sever Norska, kam ukazuje vikingská mapa, na vlastní pěst. Cestu přitom chce spojit s prázdninovým výletem se svými dětmi, malým Bragem a dospívající Ragnhild, které z volby destinace nejsou zrovna nadšené. V doprovodu kolegy Allana, jeho neohrožené asistentky Elisabeth a místního průvodce vyrážejí vstříc dobrodružství, které ale předčí jakákoli jejich očekávání. Odlehlé jezero zvané Odinovo oko totiž ukývá něco zdaleka jiného než poklad... Norský dobrodružný film Ragnarök: Tajemství Vikingů je přiznaně pojat jako variace na styl snímků zlatého věku rodinných dobrodružných filmů. Tím jsou míněna osmdesátá léta dvacátého století a trend, jenž ustanovil mezinárodní úspěch produkcí společnosti Stevena Spielberga Amblin Entertainment. Hity jako E. T. mimozemšťan, Rošťáci, Gremlins i filmy s Indianou Jonesem inspirovaly také další tvůrce a producenty v Americe a Evropě k natáčení dobrodružných snímků určených sice primárně pro děti, ale které obsahovaly prvky brakových fantaskních žánrů v čele se sci-fi, dobrodružnými příběhy a horory. Po jejich vzoru také Ragnarök přináší velké dobrodružství, které diváky provede horskou dráhou emocí, přičemž se nebojí zahrnout také prvky napětí a strachu. V základu dobrodružných eskapád, fantaskních prvků a odkazů k severským bájím pak stojí vyprávění o stmelení rozvrácené rodiny a obnovení otce coby hrdiny v očích jeho dětí. (Česká televize)

papaJA21

Parádní film pro celou rodinku, sympatičtí herci a zajímavý dobrodružný příběh za tajemstvím vikingů. Milá změna po ptákovinách jako cesta do středu země a podobných. ()

majo25

Veľmi dobre fungujúci dobrodružný fantasy triler, ktorý sa spracovaním napätia a hereckým stvárnením môže rovnať zaoceánskej kinematografii. Dokonca aj akcia a pšeciálne triky sú celkom vydarené, resp. obstoja. Trochu guláš je to ale so zámerom tvorcov. Ako iba dobrodružný film pátrajúci po archeologických stopách Vikingov by to bolo super, lenže tvorcovia do toho pridali otcovsko-rodinné problémy, ďalej zrady kolegov a "čerešničkou na torte" je oná fantasy zápletka. Samo o sebe nie je problém, ale takto dokopy bol z toho malý galimatiáš. Síce to nakoniec fungovalo, ale bez toho všetkého by to bolo ešte lepšie. ()

dr.fish

Indiana Jones křížený Anakondou. A cože ty čtyři hvězdičky? Tato banalitka se mi zdála příjemně natočená. Není sice přínosem světové kinematografii, ale ničím mne neštvala, na nic si nehrála a splnila víceméně nulová očekávání. 70% ()

Prometheus69

Popravdě jsem si spletl filmy.. ale, když už jsem to viděl a bohužel i slyšel. Tedy, nic proti našim slovenským braťa... ale ten slovenský dabing.. byl ještě větší peklo, než to po mě číst! :D Takže jak to otevřít? Co třeba formou komentáře režiséra? Vážení a milí tupci... Chcete znát dokonalí recept na to jak dokonale posrat zdánlivě dobrý film?... "Tedy za předpokladu pokud netočíte rodinou retardovanou fantasy komedii. Bod1) Rozhodně doporučuji tam dát děti. Od čehož se dále odvíjí další mé body. Bod2) Vyberte nějakého nevýrazného hrdinu, nejlépe knihomola který ani neumí mluvit, natož řešit jednoduché situace. Bod3 )K tomu přidejte pár dalších stejně retardovaných postav... aby si měl aspoň z kým povídat, či na sebe jen tak civět aby se neřeklo. Bod4) Čím méně lidí tím lépe.. obzvláště pokud chcete do filmu propašovat i pár vyhlazovaček... Bod5) CO NEJMÍŇ LIDÍ ZAŘVE TÍM LÉPE! Bod6) Samozřejmě je vybavte co nejmenším množství financí! Bod7) Pošlete je někam kde to vypadá COOL kde všechno hned najdou! Nejlépe na nějaký ostrov, kde se údajně cosi nachází... Bod8) a vražte jim do ruky nějakou tu divně psanou mapu která ani po rozšifrování nedává vůbec žádný smysl.... aby to bylo správně tajemný a archeo-dobrodružný. Kterou jeden z hrdinů získá za podivných okolností 6 Letého průzkumu pobřeží, hledání kamenu mezi kameny. Bod9 )No a samozřejmě je nezapomeňte vybavit co nejméně předměty kterými je možné se bránit, jako je třeba NUŽ! Či blbá pistole. Bod10) No a samozřejmě nesmíte zapomenout na nějakého toho patrvora kterého pokud možno po celí film, jejichž odhalení co možná nejvíce natahujte a mlžte dokud to už nebude extrémní nuda, že už prostě budete muset něco ukázat.. Bod11) Vůbec se nebojte vykrádat jiné filmy, jako je třeba PITHON a podobné, on si toho stejně nikdo nevšimne. Bod12) No a samozřejmě, když už tu máme ty děti.. nezapomeňte té roztomilé příšerce přidat mateřské pudy.. to je vždycky tutovka... Bodů jistě bude víc, ale zaprvé tu hrůzu nechci absolvovat znova abych všechny ty body zachytil. za druhé, už se chci taky vyspat. :) TAKŽE! závěrem jsem nepochopil tři věci. Za prvé.. název... O tom slovenském ani nemluvím, ale nějak mi uniká ten smysl? No aby to bylo víc epic chápu... ale, stále jsem nějak nepochopil ten slibovaný konec světa. Další věc, proč se ty hadice vylíhli pravě ve Chvíly když tam přišli? Bylo jich tam tedy víc? Proč tam byl jen ten jeden... a třetí. Jestli jsem to dobře pochopil, tento dobrodružný příběh pro celou rodinu měla být narážka na severskou legendu o Jörmungandrovy? Tak to by se pan Mikkel měl znovu podívat do svých gatí a ještě jednou ten svůj poklad přeměřit. O_o Chtěl jsem dát aspoň dvě hvězdy co celkem povedený konec, který jsem z nadějí čekal... namísto toho jsem dostal téměř happyend jak v nějaké přiblblé pohádce! Tak a teď jdu hledat ten druhý film... Pamatuji si že tam ta potvora měla takový divný škorpioní ocas... a taky se to týkalo Ragnaroku... což mi tady ale, asi moc nepomůže. :D ()

Mr.Ripley

Zatímco Hollywood zmírá ve světě sequelů, prequelů, remaků, rebootů, apod. Ostatní produkce vzkvétají originalitou a především láskou, která srší z každého okénka. Famózní kamera, excelentní hudební složka a neuvěřitelně zábavná rodinná podívaná, která tu od dob Jurského parku nebyla (nemluvě o několika úsměvných, však funkčních, narážek na legendární dinosauří dobrodružství). Obrovská škoda uspěchaného a nedotaženého konce, mohlo se jednat o silné čtyřky. ()

Lachtaan

Výprava za krásami pannenského severu Norska na mě jednou náhle vyskočila na YouTube se svým úhlavním zajímavým "monstrem". A tak zajímavý přerostlý hadík zajistil, abych se poprvé v životě upsal ryze norskému filmu, který nemá absolutně žádné renomé a je již téměř 5 let zatracen v hlubinách CSFD. Rodinný i dobrodružný podtext zde fungoval poměrně dobře a akce byla také dobře snesitelná. Při každém širokospektrálnějším náhledu na norskou přírodu jsem se po celý snímek úplně rozplýval a už jen zásluhou toho nemohu litovat, že jsem tuto jednoduchou jednohubku zhlédl. ()

Johnny.ARN

Konečne niečo zaujímavé o Ragnaroku, čo však katastrofálne stroskotalo na scenáristickej prvoplánovosti a krátkozrakosti. V závere, zamrzí strašne veľa vecí, avšak, oberhad bola novinka, preto 3 z 5 ()

noriaki

Protože jsem si film pustil kvůli Marii Annette Tanderød Berglyd, tak jsem čekal dětský příběh trochu říznutý naivní akcí. Ale ono ne. Gaten Ragnarok splňuje všechny požadavky na dospělý dobrodružný snímek a kdyby se kamera při těch nejdrastičtějších scénách cudně nedívala bokem, tak by sklouzával až do thrilleru. O žádný zázrak ale nejde. Režisér nic nedotáhl do konce, atmosféra haprovala a scenárista se zrovna nepředřel. Nejsilnější dojem tak zanechala nádherná příroda a nezvykle emocionální Sofia Helin. Je mi jasné že v Bron/Broen aspergera jenom hrála, přesto mi její smích přivodil menší šok. ()

giovanni3

Norské filmy mám rád a ač zde bylo jasné, že půjde o "béčko", tak mne lákali vikingové a vůbec celé téma. Bohužel dějově to jr slabé, herci průměrní a stvůry též nejsou bůhví co. I ta hamižnost, která je po právu potrestána smrtí je postupně až otravná. I tak jsem zo čekal horší a dávám 2z5. ()

Ironfood

Do tohoto filmu jsem šel v podstatě naslepo v domnění, že půjde hlavně o Vikingy a archeologii, což byl ovšem omyl. Zpočátku to vypadá jako takový průměrný rodinný film s nějakou tou archeologickou stafáží, ale pak se to zvrhne v bezduchý monstrhoror. Původně jsem chtěl napsat plný klišé, ale film je natolik dějové prázdný, že těch klišé vlastně není ani tak moc... ()

DavidS.

Ten správný typ rodinného dobrodružného filmu, který z dorostence může při troše píle vychovat archeologa, herpetologa nebo aspon vykradače hrobek :) ()

keoma26

Idealni rodinna lekacka na sobotni dopoledne, nic vic, nic min a spis tedy min, ale osmilety synatory to pribilo do kresel spolehlivejs nez treba souboj titanu a pan prstenu dohromady... ()

iXtr3m3

Slušná rodinná rozprávka. Pekná výprava, vidieť, že to nebolo celé len v štúdiu, potešili aj celkom sympatické postavy a triky celkom ušli. Nestrkali príšeru pod nos každú chvíľu, počkali si na správnu chvíľu a trošku sa jej povenovali. ()

Perry-

Nebylo to špatné, ale mohlo to mít trošku větší tempo a hustší atmosféru. Plus, první norský film, co jsem viděl :) 60% ()

kolemjdouc

ale jo dalo se na to koukat.Je to zkrátka norský styl který jde svou cestou a neotravuje diváky spoustou lítaček ,ohně a triků = těch jsem viděla stovky!Děcka se chovají normálně a dospělí vlastně taky..Jinde se takovéto filmy točí extrémě tmavě se spoustou barevných filtrů na kameře.náletů všelijakých odporných příšer jakoby na diváka, tady si vystačili s normálem reálem.Což u mě zabodovalo nejvíc.Dala jsem původně čtyři ale změním na pět.Tečka. ()

aquiver

Nadějná první polovina vonící po norském rodinném či dobrodružném filmu jenom vadne - nic zajímavého ani výrazně hezkého, akčně pojatá kreatura v závěrečné části můj už tak chladný dojem ještě ubírá. 45 % ()

bobstock

Seversky vážně braná pohádka o netvorovi z vikingské mytologie. Slušně odvedená televizní práce bez digitálního machrování. Vše je budováno spíše na napětí a každý si v tom najde svého vetřelce nebo dinosaura z juráče. :) 65% ()

filipvrbik

Jurský park v norském provedení, aneb jak jsme se nedočkali mytologie ani v Thorovi: Ragnarok, ani zde...Celkem nepřesvědčivá parta herců se vydává na sever odkrýt tajemství Vikingů -najdou však nic více, nic méně než velkého plaza...Není to úplně hrozné, je to i docela napínavé pro celou rodinu, ale za zmínku stojí snad jedině to, že to není americký, ale norský film....50% ()