Soužití nájemníků v jednom sdíleném bytě se stane osudným dvojici studentů. V jednom z pokojů byly nalezeny jejich mrtvoly, ale z výpovědi dalších spolubydlících vyplývá, že se navzájem neznají a nic o sobě nevědí. Je na policii, aby objasnila, jaké události vedly k tragické smrti dvou mladých lidí. (Česká televize)

ArthasKarfa

To je generace, čuměj do mobilu......jaký video natočí jaká pipina na konci světa, ale jak vypadá člověk ve vedlejším pokoji nemaj ánunk. Věta, která dokonale vystihuje tenhle díl a vůbec chování mladých lidí. Kromě celého vyšetřování se mi líbil i návrat Tomášovi dcery, kdy se kromě jiného opět její život drobně v podobnosti přiblížil případu a scéna na konci je velmi dojemná. ()

Mlle

Musím se přiznat, že moc nechápu stylizaci sdíleného apartmánu – s něčím takovým se v reálném životě ani na pražských náplavkách fakt nesetkáte. „Berlínský model“ je v českých poměrech docela nákladný, lakování zárubní tón v tónu a výmalbu válečkem proto zrovna ve studentských (tím spíš že pronajímaných) bytech opravdu nenajdete, natož aby takovou rafinovanou výzdobu doplňovaly britské designové polštářky. V bytě, kde má mít ke všemu (a tedy nelze nepředpokládat, že i k designu) osazenstvo totálně lhostejný vztah, to působí nepatřičně. Co ovšem sedí, je paradoxně malá a šíleně zasviněná kuchyně ;) Přesto tady úplně nerozumím tomu, proč tvůrci zaměnili Krč za vltavské nábřeží – běžný byt by do příběhu zapadal důvěryhodněji. Stejně jako ostatním se i mně líbila snaha poukázat na nešvary digitálního světa, pořád ale vnímám tyto výchovné linky v poslední sérii jako příliš křečovité. I když třeba ze stylu života Kozákovy dcery jde opravdu strach – a ten je přitom velmi věcným vyobrazením reálného prožívání nejednoho čerstvě dospělého… O to víc oceňuji vývoj vztahu mezi Kozákem a Pražákem, který je stejně realistický jako obě jejich postavy. Boj s vlastním egem Pražák zatím prohrává, uvidíme, kdo z toho nakonec získá nejvíc… ()

FOCKE_WULF

Spoiler***Úplně toho mládence vidím - udělal gesto, odstěhoval se od rodičů, měl spočítáno, že za určité peníze, když se uskromní, vyjde, ale jeho spolubydlící lomozili a nedbali na pořádek, tak je v pominutí smyslů naporcoval. ()

milwaukee

Z Pražáka se stává čím dál větší magor a dost dobře si notuje s paní ředitelkou. Korejs měl nejspíš dovolenou, nebo někde tiskne další kalendáře. Jinak pachatel byl fakt děsnej psychopat a Kozák opět boduje, jak tu pizdu ředitelku posílá do prdele. Tam ostatne tahle kráva patří. Na plný počet to nebylo, ale čtyři dám. ()

MirkaP

Korejs na dovolené. Fenomén spolubydlení v modelu ad absurdum. (Svého času tak moje děti bydlely taky, ale svoje spolubydlící vždy dobře znaly.) Pachatel magor a ředitelka kráva rohatá. ()

subic

Dneska jsem potěšen velmi, protože díl byl tentokrát plný osobních vztahů jak na pracovišti, tak u Kozáka doma. Vedle toho mě pobavila ta čubka ředitelka Krajského ředitelství policie, která po Kozákovi chtěla místo vytištěné zprávy z Wordu prezentaci v PowerPointu a Excel. Příběh ukazuje takový zvláštní fenomén, spolubydlení mladých, někdo si pronajme vícepokojový byt a pak ho podnajímá kdo ví komu. A víš, s kým bydlíš? ()

Gig

Spoiler: Tak jsme po nějaké době opět uviděli dceru Kozáka Majdu. Jejich vztah je pořád stejný, ale závěr potěšil. (V kontextu, kdy jsme Majdu viděli naposled. Kdo nezná, jak se Majda chová, se to může zdát naivní a hloupé) Ale je pravda, že reagovala příliš rychle na tu zorávu z mobilu. Mohli to udělat tak, že Kozák je sám doma a čas plyne. Poté by se ozvala Majda mobilem nebo zaklepala. Mezi Kozákem a Pražákem to taky jiskří. Do toho krizová manažérka. Když Pražák řekl, že končí (to se uvidí), když Čulíková řekla, že končí. Hned mě napadla scéna jako ze staré Nemocnice na kraji města, kdy ředitel dal ultimátum primářovi. Tenkrát se vrátil Sova. No není řečeno, že to tu bude stejné. Právě naopak vše hraje proto, aby Kozák odešel. No uvidíme. A potešila konečně Pražákova vyzváněcí melodie z Hříšných lidí. Akorát nevím zda to nebyla chyba, jelikož od počátku třetí řady slyším jen vyzvánění iPhonu. A věřím, že mnohým jde ředitelka na nervy a může půsovit jako karikatura. Ale bohužel tyhly typy mezi námi jsou. Potřebuje prezentace a grafy a tabulky, aby sama mohla zapůsobit výše a měla fajfku a samé se to nechce vytvářet. A navíc má jen možnost, jak ponížit Kozáka. ()

jungewolf

Vynikající díl,naprosto přesné a proto až mrazivé vystižení reálného života mnohých mladých lidí, a to nejen u nás, ale i jinde v Evropě a ve světě. Výstižně to popsal komentář "honajz" . Můžu jen dodat : 5 * a 89 % . Dceru mjr.Tomáše Kozáka (O.Vetchý) hraje začínající herečka J.Dudziaková . ()

Dawe2

Korejs v tomhle díle vůbec nebyl a mě tedy fakt chyběl :-). Paní ředitelka je trapná a veškeré scény s ní a s jejími prezentacemi a sociálními sítěmi, vůbec mi to tam nesedí. Díl mě téměř nudil, což už je podruhé, škoda. Slušné, ale víc jak 60% nedám, divák se nemá nudit. ()

fafejt001

Další  celkem    spletitý  případ  a  Sršenˇ  je  stále  za  troubu .  Nechápu . Anděl  jede  po  svý  lajně  a  dostává  se  pomalu  do  médií  a  nějak   mu  začíná  všechno  lézt  na  palici . Mladí  v  bytě  se  navzájem  neznají  .  Jěště  ,  že  jsou  ty  Fejzbůůky a  další  kraviny  ,  tam  si  mohou  pokecat . Rozhovor  Kozáka  s  dcerou  o  návštěvě  jeího  pokoje ,   fakt  vydařené . A  konec  pěkný  .  Jako  šéf  , je  Kozák  člověk  na  svém  místě . To  teda  JOOOO .    Jen  ta  ředitelka  je  stááále  krááva .  Sorry .   Mít  takou  šéfku  je  fakticky  o  zdraví .  Tak  nějak  tuším  rozuzlení . Alesponˇ  si  to  myslím . ()

jizvoun

Hrozně mi v téhle sérii chyběly ty alespoň malé náznaky osobního života kriminalistů z předchozích sérií a nakonec jsem byl vyslyšen. Napětí na pracovišti graduje a já jen se slzou v oku vzpomínám, kdy parta byla ještě parta a všichni se scházeli po každém případu u piva. ()

quokam

Dilu chybel Korejs. Jako jinak to vubec nebylo spatny, naopak. Ale "neco" dalsiho tomu chybelo, jakoby si vsechna herecka  kolecka vzajemne nesedla dokonale, jako kdyz bychom se podivali na kazdeho jednotlive, pak ok, ale tak nejak dohromady to do sebe nezapadalo.. Z mladeze zavisle na mobilech se stava klise - trochu nespravedlive klise. Kdyz clovek pracuje na smeny,hlavne nocni a v byte bydli kratce, se muze stat, ze proste nezna spolubydlici, zvlast, kdyz podnajem zarizuje nekdo jinej, hned bych v tom nevidel duvod k odsouzeni cele generace, ze je moc na mobilech. Urcite se u te dcery menila herecka? Mne se zdalo, ze jenom shodila dredy, jinak dikci hlasu i oblicejove ci gestove si jsou podobne, jenom o tech par let starsi  S cca petadvacetiletou dcerou holt otec uz nemuze zachazet jako s pubertackou. 8/10. Edit 16.11.: Tlumocnik, advokát, mám právo... Tereza Svejdova hezký hrála očima, paní Bočkove se nepovedla poslední scéna, to místo kapitánky policie zahrála žáčku základní školy, což možná nebyla chyba její jako spíše režijního vedení. Celá ta jejich chemie s Vetchým, ona "sdílená radost", byla jaksi až moc tlačená na pilu a tím padem nepřirozená a nedůvěryhodná, pokud ovšem ta nedůvěryhodnost nebyla jakýmsi režijním zamerem. Ano, návrat dcery po pěti minutách odchodu se scenáristický taky nepovedl, ale dá se to tolerovat jako jakousi dramatickou zkratku. Z hlediska práce scenáristy však mam jine problémy. Všechny dialogy zcela očividně píše jedna ruka. Sousloví "dělat si prdel" tam snad používá každá postava, začíná to řvát uši, i když pravda u takto dlouhého seriálu se rozmanitost řeči jednotlivých postav asi nedá uhlídat. Co se uhlídat dá je nadužívání "členů určitého" v přímé řeči, zvlášť, když čeština jednak člen určitý ani mít nemá a jednak postavy těmito členy často upozorňují na detaily, na které by rád upozornil scenárista, ale o jehož důležitosti ta či ona postava nemůže mít ani páru. I přes tyto dílčí nedostatky si věřím tomu díl zaslouží vysoké hodnocení, protože je součástí celku nadstandardní úrovně. ()