poster

Dumbo

 • USA

  Dumbo

 • slovenský

  Dumbo

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Režie:

Ben Sharpsteen
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  *****

  Tenhle film jsem bohužel během svého dětství vůbec neviděl. Ale věděl jsem, že by se mi líbil, protože mamka mi jako dítěti koupila knížku, kde byl příběh popsaný a to doplňovaly původní obrázky z filmu. Ten příběh jsem prostě miloval a pamatuji si, že před spaním jsem chtěl po mamce, aby mi četla jen tohle. Pak začal vycházet dětský časopis Dumbo a bylo jasné, že mi ho mamka prostě musí kupovat, protože tou dobou už jsem ten příběh miloval a tohle bylo ještě něco navíc. Ale i přes to všechno jsem ten film nikdy neviděl, pouze jsem ho znal z vyprávění. Až teď, ve svých 21 letech, jsem dostal poprvé možnost se na zfilmovaného Dumba podívat. A nebyl jsem zklamán. Ba právě naopak, film splnil veškerá má očekávání a potvrdilo se mi, že ten film je opravdu tak překrásný, jak jsem si ho představoval. Takže i když jsem ho viděl až v rané dospělosti, tak přesto mne provázel mým dětstvím a já ten příběh miloval a miluji ho dodnes. To je prostě pro mne klasika, která nikdy nezestárne a která stále bude mou nejoblíbenější animovanou Disneyovkou, ať se děje cokoliv. Celé je to úžasný příběh, který se prostě musí líbit i dospělým a proti kterému snad nikdo ani nemůže nic mít. Takže nejen díky nostalgii, ale především díky kvalitě filmu i celého příběhu o jednom malém sloním outsiderovi uděluji pět hvězdiček.(4.1.2009)

 • curunir
  *****

  Toto je dokonalý príklad klasiky, ktorej ani roky nič neubrali z jej čara a možno povedať, že práve naopak jej ešte pridali. Príbeh lietajúceho sloníka je veľmi pekne animátorsky spracovaný a zhudobnený (Oscar po zásluhe), na druhej strane ale tiež dosť smutný (hlavne pre detského diváka), čo som dosť citeľne vnímal ako malý. Moje hodnotenie je niekde medzi 4* a 5* hviezdičkami, Dumbo ma síce až tak nenadchol (veď už aj má nato roky :-), no nemám mu vlastne vôbec čo vyčítať takže trošička prilepším na plný počet. Jediná disneyovka kde hlavný predstaviteľ nepovie žiadne slovo.(23.10.2008)

 • gogos
  *****

  Nadherna pohadka, kterou mam dodneska na VHS(25.11.2006)

 • Chrustyn
  ****

  Další legendární animovaná pohádka od mistrů ze studia Disney. Film, který dojme i největšího suchara.(27.9.2008)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

 • - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

 • - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

 • - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace