• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Scéna, kdy matka na chobotu skrz mříže houpe malého Dumba, který pláče, mi příjde jako snad ta nejemotivnější scéna v dějinách animovaného filmu.(26.2.2009)

Viděno poprvé v bezmála 34 letech a líbilo hodně. Vadila mi jen psychedelická sekvence v opilosti, která byla příliš dlouhá a tak trochu jako pokus na vyvolání epileptického záchvatu. Za což jsem zvažoval snížit hodnocení o jednu hvězdu, nakonec ale dám maximum hvězd. Vše ostatní mě dokázalo doržet, přehazovat na mě kvanta emocí, které se střídaly. Bavil jsem se s pěknými písničkami a samotné slůně Dumbo bylo prostě fajn. Zvláštní bylo i to, že prakticky všechna zvířata s většími rolemi ve filmu mluvila, tedy kromě Dumba. Příběh byl prostinký, ale perfektně fungující. Část se stromem velmi zajímavá, nápaditá i vtipná. Animace prostě disneyovská a dobrá. 9/10(25.9.2012)

Tak otvorené pranierovanie šikany, intolerancie a rasizmu (a všetkého, čo s tým súvisí) sa už dnes v detských animovaných filmoch nenosí. 85%(9.7.2014)

Legenda?!?! 80%(27.9.2009)

• Hejtmy

{146/1001} Disneyovka, jak ji máme všichni rádi. Vlastně, všichni kromě mě. Hrozná nuda. 5%(10.2.2010)