• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Nádherný snímek své doby. Jeden z nejlepších kreslených muzikálů, co jsem v tom čase viděl.(25.12.2014)

Slabé. Přestože mám rád tyhle Disneyho klasické výtvory a toleruji jejich orientaci na dětské publikum, Dumbo mě zklamal jak z pohledu dítěte, který jsem se zuby nehty snažil nasadit, tak i z perspektivy vyzrálejšího filmového fanouška, kterému už jen roztomilé postavy, veselé písničky a primitivní příběh prostě ke štěstí nestačí. Díkybohu, že to trvalo jen těch 60 minut. 60%(19.8.2013)

Jo, na ty velké uši nejde zapomenout.(26.6.2016)

Příběh malého slůněte s nadměrně velkýma ušima znám už od dětství z knížek, ale teprve teď jsem viděl i filmovou podobu této disneyovské klasiky. Ikdyž jsem už z těchto pohádek pro nejmenší krapet vyrostl, tak i přesto mě několik scén vskutku zaujalo - viz kolaps sloní pyramidy a zejména opilecký sen. Zkrátka roztomilý snímek s roztomilým hlavním hrdinou, který nejvíce potěší malé děti a milovníky Disneyho.(6.8.2011)

Je to síce pravda, že smutné osudy malého sloníka sú doprevádzané silným sentimentom, no priznám sa, že mi to zďaleka nevadilo ako pri iných filmoch. Inak je Dumbo vtipný (cirkusové čísla, slonice, vrany), veselý (Dumbova mimika), smutný (návšteva uväznenej Dumbovej matky) a originálny (opilecké vízie) + chytľavé piesne.(18.10.2008)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)