• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Ľahko zapamätateľná niekoľkominútová off-topic vsuvka plná ružových tancujúcich a pochodujúcich slonov (žeby príprava na jazdu s Alicou?). No ale tak na ten strom ho museli nejak dostať.(2.1.2011)

Nadherna pohadka, kterou mam dodneska na VHS(25.11.2006)

Jako dítě jsem to chápala víc. Teď je to pro změnu až moc velkej vodvaz ;) Ale stejně, kam se hrabe Casablanca, tohle je láska. Karlos: to nebyla mísa, ale káď.(12.3.2009)

"To, co tě táhlo k zemi, tě vynese nahoru, Dumbo." Dumbo se nese zcela ve stylu linie Bambiho a já musím říct, že mi pořád tak nějak víc sednou pohádky o princeznách. I tak se mi ale tenhle ušatý slon líbí a scéna (a následné muzikálové číslo), kdy Dumbo přijde navštívit svou matku uvězněnou v maringotce, považuji za jednu z nejsilnějších scén v dějinách animovaného filmu. Dumbordéry byly už jen drobným detailem, který mě ponoukl dát tomuhle snímku tu čtvrtou hvězdu.(17.12.2015)

Tak otvorené pranierovanie šikany, intolerancie a rasizmu (a všetkého, čo s tým súvisí) sa už dnes v detských animovaných filmoch nenosí. 85%(9.7.2014)