• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Ľahko zapamätateľná niekoľkominútová off-topic vsuvka plná ružových tancujúcich a pochodujúcich slonov (žeby príprava na jazdu s Alicou?). No ale tak na ten strom ho museli nejak dostať.(2.1.2011)

Příběh malého slůněte s nadměrně velkýma ušima znám už od dětství z knížek, ale teprve teď jsem viděl i filmovou podobu této disneyovské klasiky. Ikdyž jsem už z těchto pohádek pro nejmenší krapet vyrostl, tak i přesto mě několik scén vskutku zaujalo - viz kolaps sloní pyramidy a zejména opilecký sen. Zkrátka roztomilý snímek s roztomilým hlavním hrdinou, který nejvíce potěší malé děti a milovníky Disneyho.(6.8.2011)

Tak ve svých šestadvaceti jsem poprvé zhlédla Dumba a musím říct, že to bylo fakt perfektní:)(11.8.2010)

Spíše pro malé děti, dospělí si u něj zavzpomínají, ale jinak jim už nemá moc co nabídnout... Příliš sentimentální...(15.7.2009)

Scéna, kdy matka na chobotu skrz mříže houpe malého Dumba, který pláče, mi příjde jako snad ta nejemotivnější scéna v dějinách animovaného filmu.(26.2.2009)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)