• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Tenhle film jsem bohužel během svého dětství vůbec neviděl. Ale věděl jsem, že by se mi líbil, protože mamka mi jako dítěti koupila knížku, kde byl příběh popsaný a to doplňovaly původní obrázky z filmu. Ten příběh jsem prostě miloval a pamatuji si, že před spaním jsem chtěl po mamce, aby mi četla jen tohle. Pak začal vycházet dětský časopis Dumbo a bylo jasné, že mi ho mamka prostě musí kupovat, protože tou dobou už jsem ten příběh miloval a tohle bylo ještě něco navíc. Ale i přes to všechno jsem ten film nikdy neviděl, pouze jsem ho znal z vyprávění. Až teď, ve svých 21 letech, jsem dostal poprvé možnost se na zfilmovaného Dumba podívat. A nebyl jsem zklamán. Ba právě naopak, film splnil veškerá má očekávání a potvrdilo se mi, že ten film je opravdu tak překrásný, jak jsem si ho představoval. Takže i když jsem ho viděl až v rané dospělosti, tak přesto mne provázel mým dětstvím a já ten příběh miloval a miluji ho dodnes. To je prostě pro mne klasika, která nikdy nezestárne a která stále bude mou nejoblíbenější animovanou Disneyovkou, ať se děje cokoliv. Celé je to úžasný příběh, který se prostě musí líbit i dospělým a proti kterému snad nikdo ani nemůže nic mít. Takže nejen díky nostalgii, ale především díky kvalitě filmu i celého příběhu o jednom malém sloním outsiderovi uděluji pět hvězdiček.(4.1.2009)

Toto je dokonalý príklad klasiky, ktorej ani roky nič neubrali z jej čara a možno povedať, že práve naopak jej ešte pridali. Príbeh lietajúceho sloníka je veľmi pekne animátorsky spracovaný a zhudobnený (Oscar po zásluhe), na druhej strane ale tiež dosť smutný (hlavne pre detského diváka), čo som dosť citeľne vnímal ako malý. Moje hodnotenie je niekde medzi 4* a 5* hviezdičkami, Dumbo ma síce až tak nenadchol (veď už aj má nato roky :-), no nemám mu vlastne vôbec čo vyčítať takže trošička prilepším na plný počet. Jediná disneyovka kde hlavný predstaviteľ nepovie žiadne slovo.(23.10.2008)

Nadherna pohadka, kterou mam dodneska na VHS(25.11.2006)

Další legendární animovaná pohádka od mistrů ze studia Disney. Film, který dojme i největšího suchara.(27.9.2008)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)