Detektiv Down

Detective Downs

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Drama

Norsko / Česko / Dánsko, 2013, 90 min

Další film režiséra Kurzu negativního myšlení je takové osobní "must-see". Breien opět přišel s neotřelým humorem a ač Detektiv Down není tak silným filmem, je zajímavou hříčkou na žánr noir s hlavní postavou, která i přes Downův syndrom předčí všechny ostatní. Navíc příjemné pražské lokace a tempo i délka optimální vzhledem ke zvolenému žánru.(26.3.2014)

• NinadeL

Ne, díky. Doslovné a postavené na jediném nápadu. #finaleplzen(3.5.2014)

• Chrustyn

Jak tak zjišťuji, norský přístup ke komedii, jde mimo mě. Nevím co tvůrci zamýšleli tím, že do hlavní role obsadí člověka s dawnovým syndromem, ale mně to vtipné nepřišlo.(12.9.2014)

Našemu hrdinovi se nedá upřít 100% úspěšnost vyřešených případů. Krásná satira na téma lásky a života kolem nás. Někdy holt nám unikají zcela základní věci. 70%(8.9.2014)

Důsledná poklona žánru ozvláštněná netradičním hrdinou. U mě dobrý, moc dobrý.(24.3.2014)

• - Hoci sa dej odohráva v Osle, pre natáčanie si nórsky režisér zvolil Prahu a okolie. (Raccoon.city)

• - Obsadit hlavní postavu bylo obtížné. Režisér objížděl ústavy po celém Norsku, kde hledal správného člověka s Downovým syndromem. (morgos)

• - Svein André Hofsø Myhre je první herec s Downovým syndromem, který si zahrál hlavní roli. (Terva)