Detektiv Down

Detective Downs

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Drama

Norsko / Česko / Dánsko, 2013, 90 min

Správně černá komedie, co dalece předčila moje očekávání.(25.3.2014)

Asi jsem byl až příliš namlsaný dokonale sestřihaným trailerem a očekával o něco intenzivnější zážitek. I tak je Detektiv Down svým bizarním námětem a typicky severským pojetím černého humoru filmem, který se vyplatí vidět.(30.10.2014)

Tenhle nápad se jeví nedomyšlený, díky čemuž v některých pasážích buď nefunguje komedie nebo detektivka. Jakoby se režisér s těmi žánry spíš pral. Takže jsem se sice chvílemi bavil, ale střídaly je scény, ve kterých se vlastně vůbec nic zajímavého nedělo. Výsledkem by mělo být průměrné hodnocení, ale to tu dát nejde, tak jsem trochu přimhouřil oko.(4.6.2016)

Důsledná poklona žánru ozvláštněná netradičním hrdinou. U mě dobrý, moc dobrý.(24.3.2014)

• Baronne

Takže se rozhoduju, jestli jít do kina na tohle, nebo Transcendenci, a těch 10 procent, který v tu dobu rozdělovalo tyhle dva filmy mě přesvědčilo, že půjdeme ve 4 lidech v 10 hodin večer do kina na Smíchově na TOHLE, s tím že dva z nás byli totálně na sračky. Ale ani to nám nepomohlo se zasmát u týhle "komedie", což naznačuje, že je to dost trapná a tupá komedie. Vtipnejch scén je tam tak 5, a ještě je většina z nich v traileru. Strašně ubohoučký..(22.4.2014)