Michael Kohlhaas

• Francie Michael Kohlhaas (více)

16. století. Michael Kohihaas, obchodník s koňmi, vede šťastný rodinný život. Když tento bezúhonný muž na vlastní kůži okusí nespravedlnost, dá dohromady armádu, aby očistil své jméno a znovu nastolil pořádek. V 16. století pomalu končí feudalismus a Evropa se ocitá na pomyslně tenké hranici mezi starým a novým světem. Vážený obchodník s koňmi Michael Kohihaas je milující otec a mírumilovný občan. Alespoň do té doby, než na vlastní kůži okusí bezpráví bohatého lorda, který ho okrade o koně, čímž odstartuje řetězec nezvratných událostí. Kohihaas přišel o živobytí a víru v právo, a tak se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. (Cinemax)

andulasafarova

Ne, nee, nee. Já tedy na ději vyloženě nelpím a netvrdím, že film nemůže používat nějaké zkratky. Ale každý známe ty borce, co řeknou: "hele znám zkratku" a pak se dvě hodiny motají na polňačkách, které se nikdo neobtěžoval kreslit na mapu. Ale co teda nesnáším je, když za celý film proběhne jedna mizerná dlouhá akce POTMĚ!! Když chci vidět tmu, tak zavřu oči, kvůli tomu si film nepouštím. ()

chelsea63

Mads Mikkelsen mě baví. Nestačilo to... Místy to chtělo hodně fantazie, aby si člověk domyslel, co se vlastně na plátně děje. Někdy byl děj filmu s realitou času 1 : 1, někdy snad i pomalejší. Hodně jsem se při sledování příběhu bál, že umřu nudou dřív než hlavní hrdina. No, stihl to jen taktak... ()

Gertruda.W

Baladický příběh z dob dávných. 16. století, to už není středověk. Dokonalá atmosféra drsné doby. S krutými a temnými lidskými charaktery, zlem v lidské podobě, relativitou pravdy a spravedlnosti. Chladná, i přes slunce studená, vichry bičovaná příroda. Zpodobení samoty a beznaděje boje za pravdu. Neštěstí a prázdnota odplaty. Opuštění člověka bohem i lidmi. Rozpor spravedlnosti boží a lidské. Opět jeden dobový film víc než současný. Dílo řekla bych vláčilovsko-körnerovského typu. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Stačilo 10ti minut a bylo jasné, že příchází přehrávání dvoujnásobnou rychlostí, "zaplaťpánbůhzato"! :D Atmosféru to mělo, přiznávám, ale děsně mě to nudilo. ()

fandadofilmu odpad!

nejvíc ze všeho mi to připomínalo názornou ukázku, jak se filmy točit nemají. Něco jako "antifilm". Jediný důvod, proč jsem to statečně dozíral a přetrpěl, se jmenuje Mads Mikkelsen. ()

MyrnaAlec

Hutná atmosféra v úvodu předznamenává zápletku i hlavní konflikt. Mads opět dokazuje, že s přehledem utáhne celý film. Denis Lavant coby našeptávač také výborný. ()

kedu

Vynikající po všech stránkách. Rozpor mezi morálkou a mravem je dovedený do poučného finále, kdy každý dostane co mu patří a zde je nesmírně skvělé, že film se drží věrně předlohy a nemá potřebu ji deformovat ve prospěch klišé z cesmínového lesa (novela německého autora Heinricha von Kleista napsaná podle příběhu Hanse Kohlhase ze 16. století). Tempo filmu odpovídá tempu člověka a koně. Zvuková stránka filmu je fantastická. Velká spokojenost. ()

kubilov

Severská legenda o úspěšném chovateli koní, jenž se jednoho dne rozhodl, že přestane tolerovat útlak a bezpráví, jehož má jako obyčejný obchodník opravdu hodně, a vytáhne spolu s naverbovanou družinou jemu podobných pronásledovat arogantního barona, jenž může za všechny jeho příkoří. Supercharismatický Mads Mikkelsen září jako obvykle, což je ale už spíše zvykem, postavu Michaela Kohlhaase pak zde pojímá spíše jako idol, což rozhodně nevadí. Poeticky laděný výlet do středověké minulosti, konkrétně k lidovému povstání proti bezmeznému útlaku šlechty. ()

Trixcze

Člověk čeká něco jako statečné srdce a dostane dvě hodiny nudy se špatným koncem a se záběry na drsnou, ale krásnou krajinu. Dvě hvězdy a to jen díky Madsovi Mikkelsenovi. ()

gicous

Ve jménu pomsty k nám tentokrát přicválal Mads Mikkelsen. Nebýt jeho, asi by tento historický minisnímek bez zjevných ambicí neměl moc, co nabídnout. Snad až na ty koně. Takže máme Mikkelsena a jeho chov. Dále jednu šarvátku a.... závěrečné finále. Toť vše. Z filmu čouhá nizkorozpočtovost, vznešené mlčení, nevzrušivé tempo vyprávění a celková fragmentivnost dějové linie. Pokaždé když jsem chtěl přerušit tento historický výlet, se v obraze zjevil Mads a nabádal mě, abych to vydržel, že jeho velká chvíle teprve příjde. Sice až v závěru, ale příjde.....5/10 ()

WolfIssen

Mads Mikkelsen je vyjímečný a charismatický herec, který se dokáže každé role zhostit naprosto dokonale. Historického dramatu Michael Kohlhaas se ujal rovněž na výbornou. Háček je ale v tom, že on jediný je z celého filmu ten, kdo stojí za to. Pomalé, nezáživné scény s jedním záběrem delším, než byl ten předchozí vás jistojistě ukolíbají k spánku tak jako mě několikrát po sobě. Nejsem vyznavačem megarychlého střihu, ale tady chyběla byť jen lehká dynamičnost. ()

Clerfayt

Keď som dal Spáse 4* tak tu musím znížiť na 3*. Predsa len to bolo o level nižšie a (zbytočne) dlhšie. Skalní fanúšikovia Mikkelsena si tú 1* môžu pridať. ()

Venom666

Skvělé historické drama realisticky natočeno sice v pomalejším tempu, ale to je tím že co dnes v uspěchané době vyřídíme za hodinu v 16. století to trvalo 3 dny. Nezapomenu jak tam nad mrtvýma bzučely mouchy a na ten vítr. ()

Pete

Božský Mads, a pěkný námět, který navnadí na film typu pozdějšího Bastarda. Zde ovšem je obdobné téma pojato více artově, jakoby režisér chtěl být novým Bergmanem, ale ošklivě si na tom vylámal zuby. Výsledek je jedním z nejúčinnějších uspávačů, co jsem kdy s jedním přivřeným okem dokoukal. ()

a0001

Veľmi kvalitný snímok, ktorému nieje problém uveriť každý okamžik, krásny vizuál, ktorý ponúka viac ako tisíc slov. Žiaľ prekážalo mi však tempo. Film bol nakoniec príliš nudný. Rozporuplné 60% ()

schluke

Dal bych tomu plnohodnotný 4 hvězdičky, kdyby to nebylo plný sáhodlouhejch dramatickejch ukázek krajiny zvířat a dalších přírodních úkazů. Mads Mikkelsen je pan herec a zahrál to dobře, ale prostě ten rejža frantík má zvrhlou úchylku v naprosto zbytečný záběry a natahování filmu, hold škoda. ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz