V porovnání s ostatními technikami boje je ninjutsu prastarým bojovým uměním nejvíce prostoupeným záhadami. Film Enter the Ninja přináší napětí již výlučností svého námětu - zasvětí nás totiž se všemi podrobnostmi do málo známého umění "neviditelnosti". Film se odehrává v Japonsku a na Filipínách a vypráví příběh Colea (Franco Nero), člověka ze Západu, který je zasvěcován do tajných bojových rituálů ninjutsu. Cole přichází na pomoc přátelům v jejich boji proti půdu uchvacujícím naftařským králům a hravě se vypořádá se všemi protivníky - až se na scéně objevuje ninja - úkladný vrah. Oba pak využijí celé palety svého umění - rozvine se epizoda, která je tím nejsenzačnějším sledem boje o holý život, něco, co příznivci stříbrného plátna dosud neviděli! (Warner Home Video CZ)

Pecival

Tak tohle byla hodně výživná jízda. Kromě naprosto nablblýho příběhu (což se dá čekat) se spoustou naprostých nelogičností, sem nevěřícně sledoval absolutně příšerné souboje (ale fakt sou naprosto hrozné) - tak strašné souboje jsou jenom snad v Herkulovi z New Yorku s Arnoldem :) Hlavní hrdina vypadá dost pochybně a navíc nechápu režisérovu fixaci na bíle oblečení. Na druhou stranu u některých extra tupých scén jsem se královsky bavil, takže to není úplně špatná volba - moje nejoblíbenější jsou ty u kterých se vždycky musí vymyslet proč hlavního hrdinu nemůžou jednoduše zastřelit, ale musí si to rozdat pěstma... ()

Tommassi3

"Když měl ještě obě ruce, byl to pěknej hajzl.. Teď je mnohem horší.." ;) Modroočko Franco Nero, z mého pohledu přeci jen dost nečekaný castingový tah, potkává kapitána Hooka v campu silném jako rána z Cannonu.. Šílený Menahem Golan vykrádá Cestu draka jako o život, důsledně a přitom nesmírně zoufalým způsobem, že jsem se mohl doslova umlátit smíchy.. Neskutečně zábavný biják, tím svým zvrhlým způsobem samozřejmě.. ()

Lateef

Kdybych film viděl ve 13-ti letech, určitě bych valil oči. Dnes však tohle působí úsměvně. Během úvodních titulků sice předvede Kosugi několik impozantních sestav s tradičními ninjovskými zbraněmi, ale už úvodní naháněčka obsahuje dost slabých bojových okamžiků. Franco Nero se do role "stínového válečníka" vůbec nehodí, chybí mu ninjovské charisma i ladnější pohyby. Děj je povětšinou nudný, sem tam ho protne nepříliš povedený kop či úder. Na závěr trocha akrobacie v jinak odláfknutém posledním duelu. Btw. postřehli jste v pětivteřinovém výstupu Michaela Dudikoffa?? Moc ninjutsu nepřevedl, že??:) ()

JFL

Film, jenž svého času odstartoval módu nindžovských filmů v americkém stylu (oproti tradici japonských nindžovských snímků šedesátých let), je vystavěný jako zoufalý plagiát legendární "Cesty draka" Bruce Leeho a současně představuje její dokonalou antitezi. V obou snímcích sledujeme příjezd mistra bojových umění do cizí země za svými blízkými, expaty, kteří čelí útlaku místních grobiánů, protože na jejich dům/pozemek si dělá nárok bezskrupulózní byznysmen. Jenže Bruce Leeho vrcholný film ukazuje bojová umění jako nástroj nejen osobní obrany, ale především coby národní dědictví, které pomůže čínským emigrantům vydobýt si respekt i utužit národní hrdost. Zásadní roli také hrál fakt, že Lee byl reálný praktikant bojových umění (ačkoli ve filmu kvůli efektivitě pro kameru upřednostňoval odlišné bojové prvky než ve skutečnosti), což výsledek posouvalo z roviny žánrové fantazie do sféry dech beroucí předváděčky fyzických schopností lidského těla. Naproti tomu tvůrci "Enter the Ninja" (název pro změnu parazituje na Leeho posledním hitu "Enter the Dragon") svou znalost bojových umění omezovali právě pouze na diváckou zkušenost s hrstkou filmů, a je to znát na každém kroku. Hlavní role nakonec připadla Francu Nerovi, který sice disponuje až nečekanou fyzičkou, ale ani jeho upřímná snaha nedokáže vynahradit fakt, že "choreografie" se evidentně omezovala na pokyn "a teď se prostě nějak porvete". Vrcholem improvizace pak je bolestně směšná pasáž Nerova tréninku s nunčaky, který kombinuje pohyby převzaté ze sušení si zad ručníkem a grimasy nacvičované během tlačení na záchodě. Bojová umění jsou transformována do komiksové fantazie pro děcka (včetně pestrobarevných oblečků, hystericky přehrávajícího záporáka a jeho deformovaného poskoka), kde roli atrakcí místo fyzických dovedností přebírají nadreálná nindžovská udělátka a zbraně (některé příznačně nemají s nindžucu nic společného, případně používané jinak, než jaký je jejich reálný účel), filmové triky a absurdně ignorantsky ztvárněná exotika. Hlavní hrdina pak oproti Leeho emancipační roli, rezonující s minoritami, disaporou i celým národem, v tomto případě vystupuje jako typický macho geroj z produkcí Cannon Films, pro něhož bojové schopnosti jsou pouhým rozšířením jeho inherentního borcovství, správňáctví a chlapáctví, které mají hlavní vedlejší efekt ve vábení opačného pohlaví, a to včetně vdaných paniček. "Ninja přichází" je charakteristickým produktem svého režiséra a producenta Menahema Golana. Ten coby v prvé řadě egocentrický filmový nadšenec byl posedlý úsilím jednak vytvořit si vlastní ekvivalent hollywoodského studia klasické éry, což se mu s Cannon Films vskutku povedlo, ale také toužil vystavět své portfolio z vlastních ekvivalentů úspěšných či kanonických filmů, přičemž ale sám postrádal dostatek kritického nadhledu i profesionality, aby při tom jakkoli zohledňoval kvalitu či dokázal rychle vyprdnutý pitching koncept koncepčně rozvést do funkčního celku. Díky všem uvedeným ohledům představuje "Ninja přichází" famózní campovou podívanou, kde se nadšenecká nesoudnost mísí s dětinskou vynalézavostí, tak trochu jako ve filmech Davida A. Priora, od nichž se tento drahokam s řídkým hnědým jádrem liší pouze vyšším rozpočtem (místo lesíku za barákem máme dobovou hlavní destinaci céčkových produkcí, Filipíny) a přecjen o pár stupňů lepším řemeslem. () (méně) (více)

Han22

Podobný blbosti jsem kdysi žral, nicméně tohle bylo fakt strašný ve všech ohledech. Příběh, výprava, kamera, dialogy. Fatální castingový eror je ovšem 40letý Franco Nero (který vypadá jako usedlý padesátník) v roli ninji. Jeho pokusy o bojová umění spolu s příšernou snahou střihače zakrýt že nic neumí kurví i to nejpodstatnější akci. A Sho Kosugi toho taky moc nepředvedl. Hvězdička za celkem ucházející finále, kde je ninja maskovaný a uvidíme konečně trošku slušnou akci. EDIT 2024: Opravdu příšerná sračka, laciná, dementní, mizerně obsazená s naprosto zoufalým Nerem, který jako ninja nevypadá, nehýbe se a ani se nepokouší hrát. Maskovaný dubl je pak ve finále asi o polovinu hubenější :) Akční žánr se v roce 1981 teprve rozjížděl (tuším 4 filmy) a hned ho začaly prznit tyhle příšerný béčka. ()

• Aj keď sa udáva, že celý film bol natočený na Filipínach, niektoré scény boli nakrútené v Japonsku. (beso74)
  • Počas natáčania v džungli na Filipínach bol filmový štáb ohrozovaný nebezpečnými tvormi, ako napríklad jedovatými hadmi, obrovskými jaštermi a moskytmi. (beso74)
  • Shô Kosugi si tu zahral svoju prvú významnú úlohu vo filme americkej výroby. (beso74)