poster

Borgman

 • Nizozemsko

  Borgman

 • Belgie

  Borgman

 • Dánsko

  Borgman

 • Slovensko

  Borgman

Thriller / Drama / Komedie / Mysteriózní

Nizozemsko / Belgie / Dánsko, 2013, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Je to naozaj tak, neviem, čo si mám o filme myslieť, na druhú stranu je však nad čím premýšľať. Koniec a vlastne celý film je tak otvorený, že možnosti výkladu pointy sú takmer neobmedzené. Jednou z mála vecí, ktorou si môžem byť istý je môj pocit a celkový dojem. Mal som možnosť vidieť snímok s prvkami čierneho humoru, hlavne v podaní postavy Borgmana a zároveň snímok, ktorý si dokázal udržať charakter a typické prvky severskej drámy, ktorá je v tomto smere špecifická a originálna. Pozeral som sa na pomalý, bezcitný rozklad rodiny a jej rozbitie na márne kúsočky, pričom celý priebeh hrá aj na jemnú psychologickú strunu. Ale pointa a zmysel? Ťažký oriešok, možno bez riešenia. Snáď akým-takým vodítkom by mohol byť citát zo začiatku filmu, čo by potom evokovalo aj mysterióznu rovinu. Neviem, to nech si každý posúdi sám, možno práve preto vznikol tento film. 80/100(30.7.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Báječně bizarní! Je fakt, že na 60.léta si člověk hned vzpomene (Případ pro začínajícího kata, Ovoce stromů rajských jíme, O slavnosti a hostech...a nebo Loni v Marienbadu). Fantaskní, alegorické, tajemné (jednu chvíli jsem uvažoval o mimozemšťanech), vtipné (jistá scéna mi připomněla Univerzální uklízečku), kruté (copak udělá malá dívenka, když ji zraněný muž požádá o pomoc?) a napínavé. Není dobré příliš vyzrazovat, jelikož tenhle film je jako báseň - nechť si ho divák přebere po svém...(13.2.2015)

 • kareen
  ***

  Možná, že po Twin Peaks už mě nic nemůže pořádně překvapit, ale mně to zas nepřišlo až tak divné, jak je to tady propagováno. Jako thriller to nebylo špatné a celkem dobře se na to koukalo, ale chyběla mi tam nějaká strašidelnější muzika nebo něco, co by tomu dodávalo víc mysteriózní atmosféry. Ovšem co mi vadilo nejvíc, byla ta panička v domácnosti Marina. Ne, že by mi vůbec někdo z rodiny přirostl k srdci, ale tahle zhýčkaná hysterka mi lezla vysloveně na nervy a vzhledem k tomu, že se to většinu času točilo kolem ní, tak to byl docela problém. Vůbec nejlepší na tom byla ta zápletka kolem zahradníka a Borgmanovy zvláštní partičky, hlavně proto, že ta jediná skutečně obsahovala výborný černý humor a taky sem ještě neviděla originálněji uklizené mrtvoly. :D Zbytek byl vlastně celkem neškodný a klidně bych ho doporučila i takové emče.:) 70%.(15.3.2015)

 • paascha
  ***

  Ještě že jsem se už před dávnými časy naučil nebrat vážně všechno, co vidím a nehloubat nad všim, co se přede mnou objeví. Jinak by mi asi jeblo, jako asi režisérovi téhle slátaniny. Na druhou stranu jsem viděl hodně větších sraček, které mě nebavily ani z desetiny tak, jako tohle. Na sobotní noc to ušlo ;-)(30.8.2014)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Co to jako mělo být? Film nemá smysl a nikdo neví oč vlastně ve filmu jde? Co tím chtěl autor říci? A navíc ani konec nic nevysvětlí! Je to naprostá ztráta času! Dnes už se opravdu točí jen píčov*ny!(16.2.2014)

 • - Hoci to nikde vo filme nie je uvedené, Borgmanovo (Jan Bijvoet) správanie sa nápadne podobá mýtickej bytosti menom "alp", čo je démonická nočná mora z nemeckého folklóru.
  (misterz)

 • - Zástupcovia Holandska zvolili film Borgman ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2014. (MikaelSVK)

 • - Film se natáčel ve městě Bloemendaal. (willy1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace