Dočasný domov

(festivalový název)
  • USA Short Term 12 (více)

Grace je mladá vedoucí diagnostického ústavu, která celý svůj život zasvětila pomoci problémovým dětem. Když se ale dozví, že se má její život od základů změnit, je i ona dohnána svou nepříjemnou minulostí. Složitou situaci ještě zhorší nová obyvatelka ústavu Jayden - nadaná dívka, ke které Grace cítí silné pouto. (dresi)

hlos

Film, který hraje na emoce tak akorát, žádné dlouhé dojemné scény na konec,...Je vidět, že to není klasický Hollywoodský film. Taky jsem si dlouho myslel, že to není film z USA, jak je znám z filmů, spíš mi to připadalo jak odněkud ze Skandinávie. Prostě se ti vychovatelé chovali tak nějak příjemně neafektovaně neamericky. Pro mne příjemné překvapení, zvláště pak herecký výkon hlavní hrdinky. Jen by ty počáteční dialogy měly být trochu pomalejší, nestíhal jsem titulky :-( ()

lineker

I když je Dočasný domov vlastně velmi smutným filmem, měl jsem u něj celou dobu strašně příjemný pocit. Ten pocit vycházel z vřelosti z uvědomění si, že na světě stále existují lidé, kterým nejsou ti druzí lhostejní a kteří navzdory svým velkým osobním traumatům nacházejí sílu bojovat s těmi cizími. ()